نسل آینده پورشه 911 با سیستم قوای محرکه هیبریدی عرضه می شود - فرصت امروز

جمعه, 16 تیر 1396 - 15:55

سری جدید خودروهای پورشه 911 با پیشرانه هیبریدی، سنجشگرها و داشبورد دیجیتال در اواخر سال ۲۰۱۸ عرضه می شود.سال گذشته، مهندسین شرکت پورشه برای نصب پیشرانه هیبریدی روی خودروی ۹۱۱ کار می کردند؛ این عمل نویدبخش موضع گسترده تر این شرکت در زمینه خودروهای توسعه یافته بود.

به گزارش زومیت،به عنوان اولین خودروی پورشه با پیشرانه هیبریدی، نسل آینده ۹۱۱ برای این خودروساز مطرح آلمانی محصولی حیاتی و بسیار حائز اهمیت است. به استناد آزمایش اخیری که در پیست نوربرگ رینگ انجام شده است؛ این خودروی اسپرت در آینده همراه داشبورد تمام دیجیتال با فناوری مشابه اتاقک مجازی (Virtual Cockpit) آئودی عرضه می شود.

ارهارد موسله، مدیر تولید پورشه ۹۱۱، می گوید:

رقابت با خودروی تسلا مدل S برای مدتی موضوع بحث کارشناسان شرکت بوده است و خودروهای آینده ما باید تابع مقررات کاهش کربن دی اکسید تولیدی در سال ۲۰۲۰ باشند. فناوری موجود، تولید خودرویی با معیارهای ما (برد و سرعت شارژ) را به زودی میسر می کند.

پورشه قبلا هم از سیستم قوای محرکه ی هیبریدی برای شاسی بلند کاین و  پانامرا که هر دو، پیشرانه ی بنزینی ۳ لیتری سوپرشارژ در کنار یک موتور الکتریکی دارند، استفاده کرده است. خودروی ۹۱۸ اسپایدر هم مجهز به سیستم هیبریدی به صورت دو موتور الکتریکی در کنار یک پیشرانه ی ۴.۶ لیتری V8 است. در کنار برنامه ریزی برای ساخت مدل هیبریدی، پورشه در نظر دارد مدلی تمام الکتریکی از ۹۱۱ با فناوری مشابه آئودی R8 e-tron بسازد؛ البته ضمانتی برای تولید این خودرو وجود ندارد.

موسله در این خصوص می گوید:

ما باید در زمان مناسب و متناسب با نیاز هر دوره اقدام کنیم؛ چرا که این کار هزینه زیادی دارد و ممکن است به لحاظ اقتصادی جوابگو نباشد.

انتظار می رود مدل های اصلی ۹۱۱، از پیشرانه ی تویین توربوی ۳ لیتری تخت شش سیلندر که اولین بار در خودروی فیس لیفت شده ۹۱۱ کاررا دیده شدند، استفاده کنند. موسله تأیید کرده است که مدل جدید خودروی ۹۱۱ روی پلتفرم اصلاح شده MMB که برای خودروی فعلی استفاده می شود، سوار شده و فقط تغییرات ظاهری اندکی روی آن صورت گرفته است.

موسله می گوید:

پورشه ۹۱۱ همواره سیر تکامل تدریجی خود را طی می کند و امکان ندارد که دچار تحول و انقلاب ناگهانی شود. توسعه این خودرو قدم به قدم پیش می رود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی