توانایی های خود را به نمایش بگذارید - فرصت امروز

دوشنبه, 10 مهر 1396 - 16:05

بدون تردید همه افراد دارای یکسری مهارت ها هستند. همین امر باعث می شود تا هیچ فردی را درست همانند فردی دیگر نیافت. با توجه به این امر که اکثر مهارت ها اکتسابی هستند، در ابتدا لازم است تا بتوانیم آنها را شناسایی کنیم. بدون شک عنصر شناسایی امری بسیار مهم است که باعث می شود بتوانیم در مسیر پیشرفت قرار بگیریم. برای مثال فرض کنید مشغول انجام کاری هستید که گمان می کنید توانایی های شما در آن شکوفا خواهد شد. البته این امر ممکن است رخ دهد، با این حال در صورت ناکام بودن در این پروسه نه تنها شکست خواهید خورد، بلکه زمان زیادی را نیز از دست خواهید داد.

فراموش نکنید که در عصر حاضر هیچ چیز بارزش تر از زمان نبوده و تنها چیزی است که در صورت از دست دادن بازنخواهد گشت. به همین خاطر لازم است تا در همان ابتدا کار توانایی های خود را شناسایی کرده و سپس اقدامات لازم برای رشد آنها را اتخاذ کنید. یکی از اقدامات لازم در زمینه شکوفایی استعدادها این است که به توانایی های کلیدی و اساسی در محیط کار خود دقت کنید.

ببینید کدام یک از توانایی های فعلی شما، بیش از دیگر توانایی های شما مورد استقبال مدیر شما هستند. حالا کافی است کمی بیشتر روی آنها متمرکز شوید و آنها را بهبود دهید. همانطور که می دانید در مدرسه نوابغ، تمرکز ما روی نقاط قوت شما است. پس لازم نیست به دنبال نقاط ضعف غیر کلیدی خودتان بروید. ببینید در بین توانایی ها و نقاط قوت فعلی تان کدام یک برای مدیر شما ارزشمندتر هستند. همین طور نقاط ضعف کلیدی خود، یعنی آنهایی را که به شدت مورد ارزیابی و اعتراض مدیرتان قرار می گیرند بهبود دهید.

برای مثال شاید مدیر شما چندین بار به بی نظمی شما اعتراض کرده باشد. پس دراین موارد نیز قدمی بردارید و کمی خودتان را بهبود دهید. در عین حا ل با فراگیری توانایی های مختلفی که در محیط کار به آنها نیازمند هستید، طبق یک برنامه منظم هفتگی در کمتر از چند ماه از خودتان یک قهرمان در محیط کار بسازید. انسان برای رسیدن به سطح بالایی از توان مدیریتی و پیدا کردن پتانسیل واقعی خود ابتدا باید بینشی صحیح از توانایی ها و استعدادهایش داشته باشد و سپس آنها را به فعلیت برساند.

به فعل رساندن آن استعداد باید هدف مان شود و از همه نیروها و توانمندی هایمان برای این منظور بهره بگیریم. اهمیتی ندارد که به عنوان یک مدیر چقدر هوش و استعداد دارید، بلکه شرط رسیدن به موفقیت واقعی در مدیریت، این است که ویژگی ها و توانایی های لازم برای شکوفایی استعداد های تان را بشناسید. مسلما برای کسب موفقیت در هر کاری که انجام می دهید، سختکوشی و تبحر بسیار حائز اهمیت است، اما از لحاظ شغلی چندان کافی نیست.

به منظور پیشرفت در محل کار و آگاهی از پتانسیل کامل خود، دیگران نیز باید متوجه تلاش بی وقفه شما شوند. مدیریت ارشد باید از تخصص و مهارت های کارکنان خود آگاه باشد، همچنین از کارهایی که تا به حال انجام داده اند نیز اطلاع داشته باشد.

توصیه های حرفه ای از مدیران موفق

- اغلب مردم به طور کلی موافقند که مسیر به اندازه مقصد ارزشمند است. اما درباره کارتان، مردم معمولا فقط مقصد شما و محصول نهایی تان را می بینند. مردم اغلب مسیری را که پیموده اید تا یک گزارش را آماده کنید، یک قرارداد امضا کنید یا ماموریتی را کامل کنید، نادیده می گیرند. امروزه، ابزارهای به اشتراک گذاری آنلاین شما را را قادر می سازد که فرآیند ها را هم مانند محصول نهایینمایش دهید. به نمایش گذاشتن کارتان یادگیری را برای خودتان و دیگران تسهیل می کند، فرصتی برای بازخورد گرفتن و یادگیری فراهم می کند، ارتباطات را تسریع می کند و بهره وری و همکاری را بهبود می بخشد. به همین خاطر لازم است تا توانایی های خود را در معرض نمایش قرار دهید.

- مدیریت استعداد، مجموعه ای از شیوه ها و فرآیندهای مدیریتی را در بر می گیرد که عملکرد کارمندان، توسعه و شناسایی را در طول چرخه عمر اشتغال، از استخدام گرفته تا بازنشستگی تحت پوشش قرار می دهد. توجه به این امر ضروری است که مدیریت خوب استعداد برابر است با نتیجه بهتر در کسب و کار. براساس آخرین تحقیقات Aberdeen Group نیز شرکت هایی که فرآیندهای مدیریت استعداد را در سازمان خود یکپارچه می کنند، به شکل چشمگیری دستاوردهای عملکردی بهتری داشته و توانسته اند ارتباط معناداری بین مدیریت استعداد و نتایج عملیات کسب و کارشان مشاهده کنند.

- شناسایی و سرمایه گذاری روی توسعه و حفظ کارمندانی با پتانسیل و عملکرد بالا، کلید موفقیت مستمر سازمان تان است. حتی در زمان چالش های اقتصادی، حفظ این کارمندان می تواند یکی از چالش های بسیار مهم باشد. روش های مدیریت استعداد به شما کمک می کند تا به شکلی عینی تر و دقیق تر کارمندانی با پتانسیل و عملکرد عالی تان را شناسایی کنید و سپس آنها را به چالش کشیده، پاداش داده و به رشد و توسعه آنها کمک کنید؛ به گونه ای که همچنان راضی، متعهد و وفادار به شرکت شما باقی بمانند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید



با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی