سه شنبه, 24 تیر 1399 - 15:21

اگرچه ویروس کرونا باعث لطمه شدید به اکثر کسب و کارها شده و بسیاری از افراد شغل خود را از دست داده اند، با این حال برخی از فرصت های شغلی نیز رونق چشمگیری پیدا کرده و میزان استخدام بسیار زیادی را دارند. آگاهی از این موارد می‎تواند باعث شود تا افرادی که شغل خود را از دست داده‎اند، بتوانند سریعا به بازار کار برگشته و در شرایط سخت حال حاضر، با مشکلات مالی کمتری مواجه باشند. در ادامه این 9 مورد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

1-صندوقدار و انباردار

بالاترین میزان استخدام روز کرونایی

ویروس کرونا باعث شده است تا نیاز در این دو بخش افزایش پیدا کند. با توجه به این امر که شرایط کاری در حال حاضر سخت‎تر شده است، میانگین درآمد ماهانه این افراد نیز افزایش پیدا کرده و بازار خوبی در این دو حوزه ایجاد شده است. اگرچه پیش‎بینی‎ها تا قبل از شیوع ویروس کرونا، بیانگر کاهش 5 درصدی استخدام در این دو زمینه بود، با این حال هم‎اکنون رشدی فوق‎العاده را تجربه می‎کند. در این رابطه برند آمازون، یکی از مواردی محسوب می‎شود که در این دو حوزه، استخدام‎های گسترده‎ای را انجام داده است.

مطلب مرتبط: چالش شروع کسب و کار جدید در دوران کرونا

2-راننده تحویل سفارشات

با توجه به این امر که در حال حاضر خرید اینترنتی محبوب‎ترین شیوه محسوب می‎شود طبیعی است که نیاز به افرادی که سفارش‎ها را تحویل دهند نیز رشد کرده باشد. در این رابطه بیش‎ترین استخدام‎ها مربوط به بخش غذایی است. در این رابطه حتی با در اختیار داشتن یک موتورسیکلت نیز می‎توانید شغلی را برای خود پیدا کنید. برای مثال برند Domino بیش از 1000 راننده جدید را استخدام کرده است. با این حال فراموش نکنید که فعالیت شما باید با رعایت تمامی پروتکل‎های بهداشتی باشد. درواقع آمارها در این رابطه حاکی از آن است که بسیاری از افراد بنا بر رعایت نکردن مواردی ساده نظیر ماسک زدن، سریعا شغل خود را از دست داده‎اند.

3-پست

تفاوت این بخش با مورد قبل این است که در بحث پست، دیگر شما به یک محصول خاص محدود نبوده و همه چیز را جا به جا خواهید کرد. در این رابطه شناخته‎شده ترین برند FedEx است که چندین هزار نفر استخدام را تنها در یک ماه گذشته، داشته است. در این رابطه شما تنها به تحویل مرسولات محدود نبوده و می‎توانید در بخش بسته‎بندی و انبارداری نیز فعالیت کنید. درواقع تنوع در این بخش در وضعیت خوبی قرار دارد.

4-پرستاری

با توجه به این امر که به صورت روزانه به تعداد بیماران ویروس کرونا افزوده می‎شود، این امر طبیعی است که نیاز در این بخش وجود داشته باشد. به همین خاطر شما می‎توانید در صورت تجربه در این زمینه، سریعا مشغول به کار شوید، با این حال فراموش نکنید که پس از اتمام شرایط بد حال حاضر، احتمالا با اخراج گسترده پرستارها نیز مواجه خواهیم بود. به همین خاطر نباید آن را به عنوان یک شغل دائمی قلمداد کرد. این امر در حالی است که در رابطه با سایر موارد، پیش‎بینی می‎شود که همچنان تقاضا در همین وضعیت باقی بماند. علت این امر به این خاطر است که انجام اقدامات از طریق اینترنت، دارای مزیت‎های فوق العاده ای است که بعید است افراد دیگر آن را فراموش کنند. برای پیداکردن شغل در این زمینه شما می‎توانید از سایت Nurse.org استفاده کنید. نکته جالب این است که بسیاری از افراد صرفا برای کمک در این سایت ثبت نام می‏کنند و در این رابطه توجهی به سطح درآمد ندارند.

5-درمانگر تنفسی

درمانگر تنفسی افرادی متخصص هستند که به سرعت می‎توانند مشکلات تنفس و مرتبط با قلب را برطرف کنند. با توجه به این امر که کرونا بیش از هر چیزی بر روی وضعیت تنفس افراد تاثیر می‎گذارد، نیاز به چنین افرادی کاملا حیاتی خواهد بود. در این رابطه ممکن است شما از چنین شغلی کنار گذاشته شده باشید، با این حال هم‎اکنون نیاز به این بخش افزایشی چشمگیر را پیدا کرده است. به همین خاطر شما می‎توانید با مراجعه مجدد به مراکز پزشکی، شانس بالایی برای استخدام داشته باشید.

6-تیم پشتیباتی

با توجه به این امر که تعداد کاربران و میزان استفاده افراد از اینترنت رشدی چشمگیر را پیدا کرده است، بدون شک نیاز به تیم پشتیبانی برای تمامی برندها افزایش پیدا کرده است. در این رابطه شما می‎توانید با کمی جست و جو، برای خود یک شغل را پیدا کنید. مزیت این شغل این است که شما نیازی به خارج شدن از قرنطینه خانگی خود نداشته و براساس زمانی که قصد دارید تا برای این کار اختصاص دهید، حتی می‎توانید با چند برند همکاری داشته باشید.

7-تدریس آنلاین

اگرچه مراکز آموزشی بسته شده است، با این حال این امر به معنای توقف آموزش نبوده و در حال حاضر اکثر موسسات آموزشی از طریق تدریس آنلاین در حال پیگیری روند آموزشی خود هستند. به همین خاطر شما با تجربه در هر حوزه‎ای می‎توانید به یک معلم تبدیل شوید. در این رابطه شما صرفا به همکاری با برندها محدود نبوده و می‎توانید یک برند شخصی را برای خود ایجاد کنید. درواقع اوقات فراغتی که شکل گرفته است، بهترین زمان برای تقویت مهارت‎ها است. به همین خاطر بازار تدریس آنلاین کاملا پررونق است.

8-نظافت

مسئله ضدعفونی و تمیز کردن مداوم، اهمیت کاملا حیاتی پیدا کرده است، با این حال چنین اقداماتی معمولا سخت است و نبود امکانات لازم، باعث شده است تا افراد تمایل داشته باشند تا چنین اقداماتی را به شرکت‎ها و افراد حرفه‎ای واگذار کنند. همین امر نیز باعث شده است تا شرکت‎های فعال در این زمینه، اقدام به استخدام گسترده کنند. در این رابطه شما با جست و جوی آگهی در سایت‎ها و اپلیکیشن‎های مختلف، می‎توانید نمونه‎های زیادی از این برندها را پیدا کنید.

مطلب مرتبط: واکنش مدیران موفق به کرونا

9-تولیدکننده محتوا

با توجه به افزایش تعداد کاربران اینترنت، نیاز به تولید محتوای بیشتر از سوی برندها احساس می‎شود. به همین خاطر طبیعی است که آنها افراد بیشتری را برای این موضوع استخدام کنند. در این شغل نیز شما می‎توانید به صورت دورکاری فعالیت کرده و قرنطینه خانگی خود را حفظ کنید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید