معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار / دولت در اقتصاد باید نقش تسهیلگری داشته باشد - فرصت امروز

شنبه, 04 آذر 1396 - 11:09

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار / دولت در اقتصاد باید نقش تسهیلگری داشته باشد

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار با اشاره به لزوم فراهم آوردن زمینه های کارآفرینی در کشور گفت که کشورها برای توسعه اقتصادی از سیاست های افقی همچون بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع بر سر راه کسب و کار استفاده می کنند.

به گزارش کارگرنیوز، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار که به عنوان یکی از سخنرانان هشتمین جشنواره تجلیل و تکریم از کارآفرینان و مدیران اشتغال زای کشور حضور داشت، با بیان اینکه سیاست های افقی، برای ایجاد رشد اقتصادی و بهره وری ظرفیت ایجاد می کند، به لزوم توجه به ظرفیت رشته ها اشاره کرد و گفت: کارآفرینی در کشور باید در رشته هایی باشد که بالاترین ظرفیت را دارند و این موضوع متاسفانه در کشور کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

در واقع بهتر است بگویم هنوز وارد این فاز نشده ایم. منصوری با بیان اینکه بسیاری از کشورها همچون مالزی و کره جنوبی از این روش برای اشتغال زایی در ایران استفاده کردند، افزود: باید از کارآفرینی در کشور حمایت کنیم که برای این کار نیازمند نظام حکمرانی هستیم. 

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به اینکه برای اینکه وارد حمایت اختصاصی از کارآفرین شویم نیازمند اصلاح نظام حکمرانی در کسب و کار و اشتغال هستیم، گفت: همواره به دنبال اجرای پروژه های بزرگ، همچون ساخت سد یا فرودگاه بوده ایم و در این شرایط به بنگاه های کوچک و متوسط که بیش از 85 درصد از اشتغال کشور را تحت پوشش قرار می دهند، کمتر توجه کرده ایم که همین مسئله باعث شده فرصت برای رشد کارآفرینان به وجود نیاید. 

معاون وزیر کار درباره مصداق های حکمرانی غلط گفت: انعقاد قرارداد با پیمانکار و مشاور و ارائه مجوزهای بی رویه و تزریق پول از عوامل حکمرانی غلط است. نظام حکمرانی غلط یعنی بازیگری بازیگران دولتی و حکومتی، بنابراین چنین فضایی فرصت را می بندد، به همین خاطر برای رفع مشکلات فعلی نیازمند این هستیم که نقش دولت کمرنگ و در نهایت حذف شود. دولت باید در مواردی ورود پیدا کند که نقش تسهیلگری داشته باشد، در غیر این صورت حضور بی فایده و مخربی خواهد داشت. نقش دولت برای بهبود فضای کسب و کار در کشور این است که فرصت ها را بین بخش  خصوصی و بین الملل مهیا و شرایط را تسهیل کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی