۶ نشانه ای که سبک زندگی نسل جدید کارآفرینان را متمایز می کند - فرصت امروز

پنج شنبه, 09 آذر 1396 - 08:40

با ظهور عصر دیجیتال، نسل جدیدی از کارآفرینان تکامل یافته اند. این نژاد جدید کارآفرینان کسب و کارهایی را ایجاد می کنند که تقریبا به طور انحصاری از طریق اینترنت کار می کنند و عموما به طور خودکار اجرا می شوند.

آنها در تلاشند سبک زندگی خاص خودشان را ایجاد و به کسب و کارهایی بپردازند که چنین شیوه زندگی را پاس بدارد؛ در حالی که همزمان محصولات و خدمات ارزشمندی را برای مشتریان در سراسر جهان ارائه می کنند.

در اینجا به نقل از مدیر اینفو، شش علامت برای سبک زندگی نسل جدید کارآفرینان را شرح می دهیم:

۱- از رفت و آمدهای بیهوده متنفرید

شما از صرف وقت در ترافیک منزجر هستید. نیاز به رفت و آمد از مبدا به مقصد و تکرار این مسافت در همان روز؛ روز بعد و هفته های متوالی شما را کلافه و افسرده می کند. یک مسیر رفت و آمد خوب از نظر شما پیمودن فاصله آشپزخانه تا دفتر کار مستقر در خانه تان؛  مسیر منزل تان تا کافی شاپی در خیابان برای صرف قهوه یا در نهایت از اتاقی در هتل به لابی آن است. نارضایتی شما از رفت و آمدهای بیهوده یکی از بزرگ ترین دلایلی است که باعث شده  است کسب و کاری آنلاین راه اندازی کنید. یک کسب و کار اینترنتی به شما این امکان را می دهد تا از هر مکانی و در هر زمان بتوانید کار خود را انجام دهید و از رفت و آمد های فیزیکی به دور باشید.

۲- نمی توانید ناکارآمدی را تحمل کنید

شما همیشه کارمندی کوشا و سخت کوش بوده اید و از این رو به افرادی که دارای اخلاق کار قوی هستند، احترام می گذارید، اما هنگامی که حق انتخاب دارید ترجیح می دهید افراد هوشمندانه تر کار کنند تا سخت تر. در نتیجه، دائما در حال فکر کردن در مورد راه هایی برای انجام کارها به شکلی ساده تر، کارآمدتر و با صرف زمان کمتر خواهید بود. دائما از خودتان می پرسید «آیا این بهترین راه برای انجام این کار است؟» و اگر این کار را نکنید، راهی بهتر پیدا خواهید کرد. گاهی به وضوح ناکارآمدی را در انجام امور کارمندان می بینید و اگر علت آن را جویا شوید متوجه می شوید که آنها فقط همان شیوه همیشگی انجام کار را بدون هیچ خلاقیتی تکرار می کنند.

بدون شک از برون سپاری و اتوماسیون شدن کارها حمایت می کنید. هر کسب و کاری که ایجاد می کنید؛ تقریبا به صورت خودکار فعالیت می کند.  نیاز به زمان و منابع کمی دارد و در عین حال سودآور باقی می ماند. ناگفته نماند وجود و مدیریت سیستم های کارآمدتان است که شما را قادر می سازد در کسب و کارتان به خوبی بدرخشید.

۳- ترجیح می دهید فرد دیگری کار را انجام دهد

شما استانداردهای بالایی دارید، اما کمال گرا نیستید. اگر شخص دیگری بتواند کاری را تقریبا به همان خوبی انجام دهد، شما احتمالا انجام این کار را به همان شخص واگذار می کنید. در جایی که تجربه یا مهارت کمی دارید، خوشحال خواهید شد که شخص دیگری را برای انجام کارتان استخدام کنید.  بدین ترتیب در پایان روز، زمان بیشتری را صرف رسیدگی به کارهای دیگرتان به جای پول درآوردن کرده اید. اگر به دیگران مبلغی پرداخت کنید تا کارهای خاصی برای شما انجام دهند؛ بدین معنی است که از وقت آزاد خود در عین سودآوری لذت برده اید، گرچه مقداری هم برای آن هزینه کرده باشید.

۴- از معامله زمان با پول لذت نمی برید و برای ظرفیت درآمدی تان سقفی تعیین نمی کنید

اکثریت مردم وقت خود را صرف پول می کنند. در نتیجه، برای پتانسیل درآمدی شان محدوده و سقفی را تعیین می کنند. البته، شما بخشی از این اکثریت نیستید. به جای صرف مقدار محدودی از زمان که هر روز برای کسب درآمد استفاده می کنید (شیوه کارمندی و پشت میزنشینی)، ترجیح می دهید زمان تان را در فعالیت هایی که مجددا به شما پول پرداخت می کند؛ سرمایه گذاری کنید. این فعالیت ها عبارتند از: ایجاد سیستم هایی که برای شما کار کنند، آموزش افرادی که برای تان کار کنند و ایجاد یا کسب دارایی های که خاصیت درآمدزایی داشته باشند. مانند: املاک، محصولات دیجیتال و ... .

شما درآمدتان را به عنوان بازتابی از ارزش تان در بازار می دانید، نه صرفا زمانی که صرف کار در بازار کرده اید. به همین دلیل است که طرفدار بزرگ استفاده از اهرم ها و قدرت نفوذ هستید. سیستم های توانمند سازی زمان و منابع دیگران، شما را قادر می سازد تا در زمان کمتری به مردم بیشتری ارزش ببخشید. در نتیجه با تمرکز بر ارزش ارائه شده به جای زمان کار، شما سقف درآمدی تان را حذف می کنید.

۵- نمی توانید به مدت طولانی منفعل باشید بلکه دوست دارید در پروژه های جدید شروع به کار کنید

شما در محیط های بسیار مهیج رشد می کنید. اگر فعالیت های روزانه شما بیش از حد آسان، یکنواخت و تکراری باشد، به زودی خسته می شوید. شما می توانید پروژه های مختلفی را انتخاب کنید و عجله و شتاب زدگی را به عنوان چالش کارتان دوست داشته باشید. شما بسیار خلاق هستید و به طور منظم ایده های جدیدی دارید. به جای حبس رویاها و آرزوها، باید قدم های تان را در مسیر دستیابی به آرزوهایی که دارید، آزاد بگذارید.

۶- برای «آزادی عمل» بیش از «امنیت شغلی» ارزش قائل هستید

ارزش مهم برای شما آزادی برای انجام آن چیزی است که می خواهید انجامش دهید، بدون توجه به هزینه هایش، در هر زمان و با هر کسی که می خواهید. به امنیت شغلی اعتقادی ندارید. اعتقاد ندارید که فقط منبع درآمدی (به عنوان مثال تنها از یک شغل) داشته باشید. این مقوله - حداقل از نظر مالی- راهبردی هوشمندانه است.

شما معتقدید که آزادی عمل واقعی از طریق استقلال مالی به دست می آید، که شما آن را به عنوان توانایی زندگی کردن با درآمد حاصل از منابع شخصی تان تعریف می کنید. در واقع برای ایجاد جریان چندگانه ای از درآمد کار می کنید که به شما آزادی  عمل و استقلال بیشتری می دهد،  درحالی  که تحقق این امر هرگز با انجام کاری ثابت میسر نمی شود.

کارشناس ارشد کارآفرینی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی