۴ روش جهت پر کردن شکاف بین بازاریابی آفلاین و آنلاین - فرصت امروز

چهارشنبه, 29 آذر 1396 - 16:06

اغلب ما درباره بازاریابی به عنوان آنلاین و آفلاین یا سنتی فکر می کنیم، اما با وجود ابزارهای پوشیدنی، تلویزیون های هوشمند و اینترنت اشیا، دیگر خطوط و مرزهای بین این دو محو شده است. بازاریابی شما نمی تواند به صورت طولانی مدت به دو بخش و واحد مجزا تقسیم شود، پس پل زدن و اتصال شکاف بین بازاریابی آنلاین و آفلاین امری ضروری است.

در حقیقت، طبق پژوهش های صورت گرفته، ۹۸درصد از بازاریاب ها بیان می کنند که بازاریابی آفلاین و آنلاین در حال یکی شدن و ادغام هستند. این در حالی است که بسیاری از سازمان ها به این دو شاخه به صورت کاملا مجزا نگاه می کنند و به آنها ساختار می دهند. بازاریابی موفق نه تنها این دو را همراه با هم بررسی و ارزیابی می کند بلکه برای خلق تجربه ای یکپارچه آنها را به هم ارتباط می دهد.


در ادامه چهار روش عنوان خواهد شد که با استفاده از آنها می توانید شکاف موجود بین کانال های آنلاین و آفلاین سازمان خود را پر کنید.

1- ارسال پست الکترونیک (ایمیل) و نامه مستقیم را به هم متصل کنید

در مقایسه با سایر کانال های ارتباطی، ایمیل کانال قدیمی تری است، اما هنوز هم در سطح وسیعی مورد استفاده قرار می گیرد. آنچه بازاریابی ایمیلی را اثربخش می سازد، توانایی آن برای دستیابی به جعبه های ورودی (Inboxes) با محتوای شخصی سازی شده و مرتبط است. آنچه این ابزار را قدرتمندتر می سازد، راه اندازی ایمیل مستقیم به عنوان دنباله ای برای کمپین بازاریابی ایمیلی است.

به عنوان مثال، یک بانک به منظور باز کردن حساب جاری حدود ۵۰۰هزار ایمیل برای مشتریان بالقوه فرستاده است. به منظور پیگیری های بعدی نیز به جای اینکه بانک برای آنها کارت هایی را ارسال کند، بهتر است واحد اتوماسیون بازاریابی بانک سعی کند ایمیل های مستقیمی را به آنهایی که تا هفت روز بعد از دریافت ایمیل آن را باز نکرده اند ارسال کند. این مورد به عنوان یادآوری برای آنها است. این کار نیاز به یک جریان کار ساده دارد که از ترکیب ایمیل مستقیم با پلتفرمی تعاملی و رفتار مصرف کننده بنگاه های اقتصادی استفاده کند تا بتواند کمپین بازاریابی برای آنها شکل داده و از این طریق اطلاع رسانی کند.

2- پیشنهادهای مرتبط با مکان یابی جغرافیایی و متحرک را به موقع ارائه دهید

تکنولوژی هایی از قبیل جی پی اس که با بخش بندی پیشرفته بازار در طرح اتوماسیون بازاریابی شما ترکیب شده باشند، می توانند عملکردی شگفت انگیز داشته باشد. با این گونه ادغام ها، برندها قادر هستند پیشنهادهای هدف گذاری شده را به مشتریان خود بقبولانند. به عنوان مثال، شرکت های تور مسافرتی می توانند تاریخچه موقعیتی و مکانی یک مشتری را تحلیل کنند تا فعالیت ها، رویدادها و پیشنهادهای مبتنی بر موقعیت و مکان مشتری را به او پیشنهاد بدهند. اطلاعات مربوط به الگوهای رفتاری گذشته مشتری تبلیغ کنندگان را قادر می سازد تا موقعیت و مکان مشتری را پیش بینی کنند و با پیشنهادهای معنادار مبتنی بر عادت های روزمره شان به آنها خدمت رسانی کنند.

۳- از URL های مختصر و مفید برای جذب ترافیک آنلاین استفاده کنید

URL های مختصر و مفید در واقع آدرس های وب کوتاه شده ای هستند که به خاطر آوردن آنها بسیار راحت است. پس زمانی که مشتریان تان درحال برقراری تعامل با یک دارایی آفلاین نظیر بیلبوردهای تبلیغاتی یا آگهی های چاپی هستند، می توانند در زمانی دیگر به صفحه موردنظر وب سایت شما سر بزنند، حتی بدون اینکه لازم باشد به صفحه اصلی و اولیه وب سایت شما سر بزنند.

همچنین کار دیگری که می توانید انجام دهید آن است که پارامترهای URL خود را در یک URL مخفی شده قرار دهید تا بازدیدها و تبدیل ها از کانال های آفلاین شما با دقت بیشتری ردیابی و بررسی شود. به علاوه، می توانید بازاریابی دیجیتالی خود را تقویت کنید تا دوباره کسانی را که URL های تبلیغاتی شما را دیده اند اما اقداماتی که مدنظر شما بوده است نظیر پر کردن فرم ها و. . . را انجام نداده اند فرا بخوانید. ب

ه عنوان مثال، یکی از خطوط هواپیمایی برای ارائه پیشنهادهای خود این گونه عمل می کند که از آگهی های چاپی و رادیویی که حاوی URL (نشان اینترنتی) منحصربه فرد برند هستند استفاده می کند و سپس آنها را مجددا در رسانه های اجتماعی از طریق شعاری خاص و مربوط به کمپین جاری به سمت وب سایت فرا می خواند و به این صورت فاصله موجود بین بازاریابی آنلاین و آفلاین را پر می کند.

4- تکنولوژی ها را با یکدیگر ادغام کنید تا بتوانید اثر کانال های ترکیبی و متقاطع را دنبال کنید

تکنولوژی های متعددی وجود دارد که می توانند تجربه مشتری منسجم تر و آرام تری را در میان کانال های ارتباطی فراهم کنند. به عنوان مثال فیس بوک از تکنولوژی هایی نظیر اسکوئر و مارکتو کمک می گیرد تا میزان مشاهده تبلیغات بعد از خرید را ردیابی و دنبال کند. فیس بوک همچنین قادر است بازدیدهای یک فروشگاه بعد از دیدن تبلیغات را نیز ردیابی کند. این امر می تواند از طریق GPS، چراغ های چشمک زن، وای فای، سیگنال های رادیویی و ابزارهایی نظیر اینها صورت بگیرد.

همانطور که مطرح شد بازاریابی آفلاین و آنلاین به تنهایی تضمین کننده موفقیت کمپین های بازاریابی شما نخواهند بود، اما ترکیب و ادغام این دو با یکدیگر مشخصا اثرگذاری بالاتری را بر فعالیت های بازاریابی شما بر جای می گذارد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی