راهکارهای نوین برای موفقیت در امر کارآفرینی - فرصت امروز

دوشنبه, 20 فروردين 1397 - 16:13

بدون تردید کارآفرینی از جمله کارهایی است که مشکلات بسیاری به همراه خواهد داشت و سختی خاص خود را دارد. درواقع افراد به محض ورود به عرصه کاری خود به این علت که در پست مدیریت و در بالاترین جایگاه شرکت قرار می گبرند، با مسائلی مواجه می شوند که برای آنها تازگی خواهد داشت. این موانع ممکن است در صورت عدم کنترل مناسب به سدی محکم در مسیر موفقیت شما تبدیل شوند. به همین خاطر ضروری است که الگوی رفتاری مناسبی را برای خود داشته باشید.

در ادامه به بررسی راهکارهای نوین برای تضمین موفقیت شما در امر کارآفرینی خواهیم پرداخت.

1-توجه خود را تنها به امور مهم معطوف کنید

این امر یک واقعیت طبیعی خواهد بود که در محل کار خود آن گونه که باید مورد توجه قرار نگیرید یا حتی سایرین شما را فردی غیرعادی محسوب کنند. در این رابطه مهم ترین ایرادی که وجود دارد این است که کارآفرینان نیاز به اعتمادبه نفس کافی برای اتخاذ تصمیمات درست برای تیم کاری خود دارند و توجه به این حرف ها تنها باعث خواهد شد تا شما به موردی بپردازید که هیچ گونه تأثیری در روند پیشرفت شما نخواهد داشت. این امر که هر فردی زندگی را به نوعی خاص نگاه کند و سبکی منحصر به فرد برای خود در رابطه با مسائل مختلف داشته باشد؛ امری مطلوب محسوب می شود و باعث خواهد شد تا جهان با مواردی جدید مواجه شود. فراموش نکنید که انجام کاری تکراری نه تنها امر سودمند محسوب نمی شود بلکه باعث خواهد شد تا خلاقیت و نوآوری از بین برود.

در همین رابطه توصیه می شود حریم شخصی خود را حفظ کرده و از دخالت های بی جای سایرین جلوگیری کنید. برای مثال در صورتی که شما بخواهید در سنین پایین به کارآفرینی موفق تبدیل شوید، بدون شک سبک زندگی و رفتارهای شما با سایر اطرافیان تفاوتی چشمگیر پیدا خواهد کرد. بدون تردید زمان هایی را که آن ها به تفریح یا استراحت اختصاص می دهند، شما در حال کار روی اهداف خود می باشید و این امر در اکثر موارد تمسخر سایرین را به همراه خواهد داشت. با نگاهی به زندگی افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که آن ها نیز در مقاطعی از زندگی خود دچار عدم اعتماد از سوی سایرین و همچنین تمسخر واقع شده اند. با این حال این امر باعث نشد تا از رویای خود دست کشند و در نهایت موفقیت را برای خود به ارمغان آوردند.

این باور را در خود تقویت کنید که همواره بیش از یک راه حل برای انجام کارها وجود دارد و در پی یافتن روشی نوین برای کاری تکراری باشید. درواقع این یک واقعیت است که همواره نمی توانید چیزی جدیدی را به بازار عرضه نمایید با این حال در بازار باید برای خود مزیت رقابتی را ایجاد کنید در غیر این صورت مخاطب تفاوتی را میان شما و سایر برندها حس نخواهد کرد. در همین راستا انجام کاری تکراری به شیوه ای جدید نیز می تواند به خوبی شهرت و موفقیت را برای شما به همراه داشته باشد.

2- توجه داشته باشید که بزرگ ترین خواسته کارمندان درک آنها است

در بسیاری از سازمان ها رابطه مدیران با کارمندان خود در سطحی محدود برقرار بوده و نگاه مدیران نسبت به پرسنل خود یکسان است. این امر بدون تردید امری منسوخ شده محسوب می شود و لازم است مدیران همواره در تعامل با کارمندان و تیم کاری خود باشند. همچنین توصیه می شود میزان درک خود را از تمامی افراد حاضر در شرکت افزایش داده و با این اقدام محبوبیت را در کنار احترام برای خود به ارمغان آورید. بدون تردید شما تنها هنگامی قادر به درک درست افراد خواهید بود که ارتباطی قوی با آنها برقرار سازید.

در همین راستا تلاش برای به خاطر سپردن نام هر یک از افراد نخستین گام در راستای بهبود روابط به شمار می رود. توجه داشته باشید که کارمندان بازوی محرک شرکت محسوب می شوند به همین خاطر ضروری است تا رفتاری انسانی با آنها داشته باشید.

مطلب مرتبط: درس های کارآفرینی از کارآفرینان برتر دنیا

3-تا حد امکان همه چیز را ساده کنید

عدم مطالعه موارد جدید و مقالات منتشر شده از جمله آفت های مدیران محسوب می شود. درواقع آن ها به این علت که صندلی مدیریت را نقطه پایانی خود تصور می نمایند، دیگر تمایلی برای ارتقای سطح خود نداشته و این امر باعث خواهد شد تا امکان رشد بیشتر شرکت از بین برود. در همین راستا ضروری است همواره فروتنی خاصی داشته و به مانند برترین کارآفرینان نظیر مارک زاکربرگ که رفتاری توام با فروتنی دارند، الگو شخصیتی خود را شکل دهید. همچنین توصیه می شود برای بهبود اوضاع و تسریع در انجام کارها اقدام به ساده سازی موارد مختلف شرکت کنید. این امر به شما این امکان را خواهد داد تا توجه خود را روی موارد مهم شرکت معطوف کرده و از پرداختن بیش از حد به مسائل کم اهمیت تر جلوگیری خواهد شد.

4-تنها با تغییرات به وجود آمده خود را همسو نکرده و گاهی خود عامل تغییر در بازار باشید

همواره در مقالات متعدد به اهمیت همسو شدن با تغییرات بازار اشاره شده است. با این حال در این مقاله قصد داریم تا به این مقوله نگاهی نوین داشته باشیم. درواقع این امر که همواره پذیرنده تغییرات باشید، سیاستی درست نخواهد بود و لازم است خود تا حد امکان عاملی برای تغییرات و شکل دادن به بازار به نحوی که منافع شما بیشتر تأمین شود، باشید. در این رابطه نگاهی به روند تغییرات در صنعت های متفاوت می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی محسوب شود.

5-همواره پشتیبان تیم خود باشید و موفقیت های زودهنگام را نیز مورد توجه قرار دهید

این باور را در خود شکل دهید که اشتباه ممکن است برای هر فردی رخ دهد و نحوه برخورد شما با کارمندان تفاوت میان باتجربه بودن یا غیر حرفه ای بودن را رقم خواهد زد. در همین راستا اولویت را همواره در حفظ تیم خود قرار داده و از مقایسه کارمندان یا به رخ کشیدن اشتباهات آنها خودداری کنید. رسالت شما در امر مدیریت بدون شک کمک به سایرین نیز محسوب خواهد شد و این امر که بتوانید کارمندان خود را به افرادی با سطح دانش و توانایی بالاتری تبدیل کنید به ارتقای شخصیت شما منجر خواهد شد.

همچنین در مسیر موفقیت همواره در کنار اهداف بلند مدت خود، اهداف کوتاه مدتی را نیز مورد توجه قرار دهید تا شرکت روندی رو به جلو داشته باشد. در این رابطه حتی با تجزیه کردن هدف بزرگ خود به اهدافی کوچک تر نیز می توایند موفقیت بیشتری را برای خود به ارمغان آورید

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی