یکشنبه, ۳ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Sun, 23 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

ویژگی های دموی محصول حرفه ای

3 سال پیش ( 1397/3/6 )
 

دموی محصول باید نیازهای مشتری را به خوبی آدرس دهی و برطرف کند تا مشتری نسبت به خرید نسخه کامل و پولی آن تشویق شود.

معمولا مشتری بعد از ثبت نام برای استفاده از دموی محصول جدید هیچ ایده ای از نحوه کارکرد آن ندارد و حتی اگر دستورالعمل مشخصی وجود داشته باشد، باز هم نمی تواند با آن ارتباط برقرار کند. حتی اگر فروشنده نسخه مجانی و محدود آن را در اختیار مشتری قرار دهد، مانند اپلیکیشن های SaaS باز هم مشکل پابرچا خواهد بود. مطمئن باشید در اغلب موارد مشتری حتی محصول شما را امتحان نخواهد کرد. به همین دلیل وجود دموی محصول در فرآیند فروش ضروری است. همانطور که می دانید، در این مورد نیز عوامل زیادی در کیفیت دمو مؤثر خواهند بود. آیا برایتان پیش آمده است که دموی محصولی را امتحان کنید اما پاسخ یا ایمیل مناسبی برای سؤال های خود دریافت نکنید؟

در ادامه این مقاله به معرفی بیشتر ویژگی هایی می پردازیم که شانس موفقیت دموی محصول را افزایش می دهند.

۱- برقراری تماس با مشتری یا فرستادن ایمیل

هر تولیدکننده محصولی باید به خوبی با مشکلات احتمالی کاربران هنگام استفاده از محصول آشنا باشد و چالش های آن ها را شناسایی کند. اختصاص دادن فیلدهایی هنگام ثبت نام، یکی از راه های اطلاع از سؤال های مشتری است. اما برای آشنایی بیشتر با دغدغه های آن ها بهتر است ارتباط نزدیک تری برقرار کنید. جلسه گذاشتن با مشتری پیش از ارائه ی دموی محصول یا تماس گرفتن با او برای ارائه ی دموی حرفه ای محصول ضروری است.

۲- شروع دموی محصول

هنگام برقراری تماس پیش از پرداختن به جزئیات محصول، موضوع صحبت های خود را به طور خلاصه شرح دهید و توضیح مختصری در مورد شرکت خود و مشکلی که محصولتان برطرف می کند ارائه دهید. همچنین سایر مشتری های بزرگ برند را معرفی کنید تا اعتماد کاربر نسبت به برند افزایش پیدا کند.

مطلب مرتبط: بازاریابی و تعریف محصول

۳- اختصاصی کردن دموی محصول

دموی محصول، جلسه ی آموزشی نیست بلکه باید نیازهای مشتری را آدرس دهی کند. بنابراین مستقیما سراغ توضیح محصول نروید تا مشتری وحشت زده نشود. دموی محصول نشان دهنده ی ویژگی های خاص آن و نحوه ی بهره مندی مشتری از امکانات آن نرم افزار است. به عنوان مثال یک متخصص فروش از اپلیکیشن موبایل برای پیدا کردن خودروی مورد نظر مشتری های خود استفاده می کند؛ درحالی که مدیر همان شرکت از نسخه ی وب برای شناسایی ماشین های دارای مشکل و فرستادن تعمیرکار متخصص استفاده می کند.

دموی یک محصول باید بر اساس نیازهای مشتری تعریف شده باشد. درواقع دموی محصول باید به مشتری توضیح دهد چگونه می تواند مشکلات روزانه ی خود را از طریق آن حل کند. داده های استفاده شده در دموی محصول باید واقعی باشند.
نیازی نیست یک کاربر ویژگی های بلااستفاده را در محصول مشاهده کند. درنتیجه نسخه ی دموی محصول باید بر اساس نیازهای کاربر شخصی سازی شده باشد. مطمئنا زمانی که مشتری ببیند نیازهای روزمره اش چگونه توسط محصول برطرف می شود، برای خریدن آن صبر نخواهد کرد.

۴- اقدامات نهایی

بعد از به پایان رسیدن دموی محصول دوباره با مشتری ارتباط برقرار کنید و نظرش را جویا شوید. سپس در مورد مراحل بعدی صحبت کنید. آیا مشتری علاقه ای به خرید آن دارد؟ اگر پاسخ منفی است کدام مشتری های بالقوه باید مورد هدف قرار بگیرند؟ هدف از ارائه ی نسخه ی دمو حفظ مشتری های هدف و تلاش برای ترغیب آن ها به خرید محصول است. درنتیجه به نیازهای مصرف کننده ی دموی محصول باید به خوبی پاسخ داده شود تا بعد از گذشت این مدت نسبت به خریداری نسخه ی اصلی محصول ترغیب شود.

منبع : FORBES/zoomit
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/JI3Tq2DL
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه