جمعه, ۴ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Fri, 23 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

در حال حاضر لیونل مسی به عنوان پرافتخارترین و موفق ترین فوتبالیست معرفی می شود که این حجم از موفقیت بدون برنامه-ریزی و استراتژی درست میسر نبود. بدون شک افراد موفق الگوهای مناسبی برای سایرین خواهند بود به همین خاطر و در همین راستا در ادامه به بررسی 5 نکته مدیریتی وی خواهیم پرداخت.

1-تصویر و چشم اندازی بزرگ را برای خود متصور شوید

همه افراد از اهداف شخصی ای برخوردار هستند که ممکن است با اهداف سازمانی چندان هماهنگی نداشته باشد. با این حال هنر رهبری در این است که بتوانید این دو را تا حد امکان به یکدیگر نزدیک کنید. در این راستا در اختیار داشتن یک چشم انداز درست و جامع می تواند راهنمای تصمیم گیری بسیار خوبی باشد.

برای مثال مسی در بازی فصل پیش برابر سلتاویگو می توانست تا با زدن یک گل به رکورد 300 گل برای باشگاه خود دست پیدا کند، با این حال وی موقعیت هم تیمی خود را بهتر دید و با پاس دادن به وی باعث شد تا او موفق به ثبت هتریکی دیگر برای خود شود. در نهایت بارسلونا با این اقدام درست وی موفق شد تا در آن بازی سخت بتواند به پیروزی دست پیدا کند. این امر در حالی است که وی در صورتی که می خواست شانس خود را برای گلزنی امتحان کند، ممکن بود در آن بازی سرنوشت ساز نتیجه دیگری رقم می خورد. همین امر باعث شد تا در بازی بعد لوییز سوارز نیز رفتاری مشابه از خود نشان داده و با دادن دو پاس گل وی را به هدف شخصی مسی برساند.

مطلب مرتبط:10 نکته مدیریتی برای مدیران تازه کار

به همین خاطر بسیار ضروری است که میان افراد تیم و اهداف شرکت ارتباط درستی برقرار کرده و تحت این شرایط اطمینان داشته باشید که اهداف شخصی شما نیز تضمین شده خواهد بود. مسبب همواره در این رابطه رفتاری فوق العاده را از خود نشان داده و حتی در دو فصل گذشته، زمانی که شانسی برای تصاحب آقای گلی نداشت، با کمک به سوارز در نهایت باعث شد تا وی بتواند در رقابت با رونالدو به عنوان آقای گلی دست پیدا کند. امروزه این دو حتی در خارج از زمین فوتبال رفتار دوستانه ای با یکدیگر داشته و بسیاری از صاحب نظران یکی از مهم ترین دلایل موفقیت بارسلونا را در ارتباط و از خود گذشتگی این قبیل بازیکنان می دانند.

2-همواره به دنبال پیشرفت و ترقی باشید

به عقیده لیونل مسی این امر که در گذشته چه عناوین و افتخاراتی را به دست آورده اید تنها به گذشته مربوط بوده و هیچ گاه نباید موفقیت مقطعی را مدنظر خود داشته باشید. از جمله خصوصیات بارز وی این است که هرساله تلاش بی نظیری را از خود نشان می دهد و همین امر باعث شده است تا وی هیچ سالی را بدون یک جام و یا یک رکورد به پایان نرساند. به همین خاطر وی توصیه می کند که هیچ نقطه پایانی را برای خود متصور نشده و همواره به دنیال ارتقای سطح خود باشید. با نگاهی به سبک بازی وی نیز شما به این نکته پی خواهید برد که او هر ساله خود را با شرایط جدید وفق داده و نسخه به روزتری از خود را به نمایش می گذارد.

همواره مشاهده شده است که برخی از افراد استانداردی مشخص را برای خود تعیین کرده و از آن فراتر نمی روند. با این حال لیونل مسی هیچ گاه استاندارد خود را در سطحی معین محدود نکرده و همواره به دنبال موفقیت های بیشتری است. اگرچه یکی از انتقاد های مهمی که به وی وارد می شود، عدم کسب جام با تیم ملی است، با این حال فراموش نکنید که او موفق شده است تا با تیمی که همواره با مشکلات مدیریتی مواجه بوده یک قهرمانی المپیک، دو عنوان فینال کوپا و یک فینال جام جهانی را به دست آورد.

بسیاری از مفسران در این رابطه عقیده دارند که با تغییر روند مدیریتی این کشور در نهایت این تیم قادر به کسب حداقل یک جام خواهد بود. مثال بارز این امر تیم ملی پرتغال است که به رغم چندین سال ناکامی در نهایت با رهبری رونالدو 32 ساله موفق به کسب عنوان قهرمانی جام ملت های اروپا شد.

3-کار تیمی از اولویت بسیار بالایی برخوردار است

اگرچه برخی از افراد بر این باور هستند که در ورزشی مانند فوتبال در راستای موفقیت تنها کافی است تا فرد در بالاترین حد آمادگی قرار داشته باشد، با این حال لیونل مسی بر این باور است که هیچ کاری را به صورت انفرادی نمی توان انجام داد. این امر خصوصا در ورزشی مانند فوتبال که متشکل از 11 بازیکن است، امری غیرممکن خواهد بود. به همین خاطر وی همواره در تلاش است تا به سایر بازیکنان نیز کمک نماید.

برای مثال نیمار و یا حتی خود سوارز در ابتدای حضورشان در بارسلونا با مشکل مواجه بودند، با این حال مسی با اعمال تغییراتی در نحوه بازی خود، در نهایت به همسو شدن آن ها با سبک بازی بارسلونا کمک بسیاری کرد. همین امر باعث شده است تا بسیاری از افراد مسی را کامل ترین بازیکن بدانند زیرا وی از قدرت دریبل، شوت، پاس و سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده همین امر باعث می شود تا وی همواره بتواند در زمین چرخش داشته باشد که این خود فضاسازی بهتری را به همراه خواهد داشت.

فراموش نکنید که نیمار در ابتدای کار خود نمی توانست تا با تیم به خوبی هماهنگ شود، با این حال مسی با اضافه کردن سانترهای بلند و دقیق در بازی خود، باعث شد تا بازی نیمار به خوبی در این تیم بتواند بدرخشد. این امر در حالی بود که با توجه به فاصله این دو بازیکن با یکدیگر در صورتی که مسی فکری برای این معضل نمی کرد، بدون شک نیمار با مشکلی جدی در تیم مواجه می شد. همین امر در نهایت چنان درخششی را برای او به همراه داشت که تیم متمول پاری سن ژرمن با جا به جایی رکورد نقل و انتقالات (222 میلیون دلار) وی را به خدمت گرفت. به همین خاطر مسی بر این باور است که باید خود را همواره در غالب یک تیم تصور کرد و برای رشد آن نهایت تلاش خود را انجام داد.

4-هیچ گاه ناامید نشوید

این امر که مدیران در شرایط سخت شروع به شکایت کنند بدون شک باعث خواهد شد تا تیم روحیه خود را از دست بدهد. علت این امر هم به این خاطر است که همواره نگاه ویژه ای به این افراد وجود داشته و عملکرد آن ها در مرکز توجه ها قرار دارد. بدون شک مسی همواره با مشکلاتی مواجه بوده است، برای مثال رفتن یکی از بهترین بازیکنان این تیم( نیمار) طی یک قرارداد جنجالی از جمله مواردی بود که به عنوان ضعف مدیریتی از آن یاد می شد و در آن مقطع تیم بارسلونا در بحرانی جدی فرو رفت.همین امر هم باعث شد تا این تیم شکستی تحقیرآمیز را در مقابل رقیب سنتی خود (رئال مادرید) در سوپر کاپ تجربه کند. اگرچه وی نیز می توانست تحت این شرایط ساز جدایی را کوک نماید، با این حال وی با رهبری درست خود تلاش برای آرام کردن اوضاع داشت و در نهایت این تیم موفق شد تا در سال جاری به دوگانه دست پیدا کند و تنها در یک بازی برگشت مقابل رم در شکستی عجیب شانس کسب سه گانه را از دست دادند. این امر در حالی است که در سال جاری با توجه به جدا شدن کریستیانو رونالدو پس از 9سال از رئال مادرید و خرید های مناسب بارسلونا، بسیاری از پیش بینی ها حاکی از آن است که بارسلونا از بیشترین بخت برای کسب سه گانه ای دیگر برخوردار است. به همین خاطر هر فردی باید برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق در شرایط سخت عملکردی شایسته داشته و تیم را به سمت روزهای بهتر راهنمایی کند. 

مطلب مرتبط: 30 نکته طلایی مدیریتی

5-وفاداری همه چیز است

به عقیده مسی تنها چیزی که می تواند یک تیم را برای همیشه در بالاترین سطح نگه دارد، این است که افراد تیم نسبت به آن وفاداری کافی را داشته باشند. این امر در رابطه با زندگی شخصی و فوتبالی وی کاملا مشهود است. درواقع او از همان ابتدای نوجوانی تاکنون که به نهایت قله های افتخار دست پیدا کرده است، همواره به پیراهن بارسلونا متعهد باقی مانده است. این امر در حالی بوده است که هر ساله وی با پیشنهادات نجومی متعددی مواجه می شود. با این حال وی عقیده دارد که تیم شما به مانند یک خانواده ای است که نباید در روزهای سخت آن را کنار گذاشت. درواقع وفاداری لیونل از جمله مواردی است که همواره طرفداران این تیم به آن افتخار می کنند.

در این رابطه وی همواره بیان کرده است که هرگز فراموش نمی کند که بارسلونا مقدمات شکل گیری وی را صورت داده است. به همین خاطر شما نیز در راستای تبدیل شدن به یک اسطوره در شرکت خود، لازم است تا وفاداری فوق العاده ای را از خود نشان دهید.

منبع : bonnevie
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/PFoZRzAK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه