یکشنبه, ۳ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Sun, 23 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

رسوایی بزرگ اپل

11 ماه پیش ( 1399/11/9 )
نویسنده : تیلور سونامکر   مترجم : امیر آل علی  

بنا بر جدیدترین اطلاعات منتشرشده، اپل به مدت سه سال از اقدام غیرقانونی یکی از شرکت های تامین کننده قطعات خود مبنی بر استخدام افراد زیر سن قانونی، باخبر بوده و به خاطر منافع اقتصادی هیچ گونه واکنشی را نشان نداده است. همین امر باعث شده است تا بسیاری از رسانه ها از آن تحت عنوان رسوایی بزرگ اپل نام ببرند.

نام این برند سایین الکترونیکس بوده و در چند روز اخیر، مدیران اپل طی بیانیه ای اعلام کرده اند که دیگر همکاری ای با این برند نخواهند داشت، با این حال هنوز هم بسیاری از تحلیلگران بر این باور هستند که بعید است اپل از وضعیت برندهایی که با آنها همکاری دارد، باخبر نبوده باشد، با این حال این برند تنها شرکت متخلف نبوده و موارد بیشتری نیز به چشم می خورد. تقریبا تمامی آنها متعلق به برندهای آسیایی است که با برند اول جهان، همکاری دارند. درواقع نوک پیکان این اتهامات به سمت دو کشور چین و هند است که به علت جمعیت بالا، نیروی کار ارزان قیمتی داشته و حقوق کارگران ابدا رعایت نمی شود. حال باید دید که واکنش تیم کوک به این اتهام بزرگ چه خواهد بود.

منبع : businessinsider
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/etXHphpu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه