تقدیر از نقش آفرینان مدیریت ایران - فرصت امروز

یکشنبه, 01 ارديبهشت 1398 - 06:22

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن مدیریت ایران برگزار شد

فرصت امروز: مجمع عمومی سالیانه انجمن مدیریت ایران و همچنین مراسم تقدیر از نقش آفرینان مدیریت، روز چهارشنبه 28 فروردین ماه با حضور نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، جمعی از استادان و مدیران عضو انجمن مدیریت ایران در دانشگاه خاتم برگزار شد.

در این مراسم آقایان پرویز گلستانی، جاوید جهانبخش، رضا صراف نهار و خانم نسرین روان دوست به عنوان هیات رئیسه مجمع حضور یافتند و پرویز بیات دبیرکل انجمن مدیریت ایران به ارائه گزارشی از عملکرد انجمن مدیریت ایران در سال 1397 پرداخت. همچنین بازرس انجمن، گزارش مالی سال 1398 را قرائت کرد و آذر صائمیان قائم مقام دبیرکل انجمن نیز گزارشی پیرامون سند راهبردی ملی و بین المللی انجمن و برنامه های آتی آن ارائه کرد.

انجمن مدیریت ایران نقش آفرینان مدیریت ایران

در ادامه این مراسم، مجید قاسمی رئیس هیأت مدیره انجمن مدیریت ایران و رئیس دانشگاه خاتم در سخنانی به ارائه خط مشی و سیاست های کلی انجمن در سال1398 پرداخت و با اشاره به بیش از ۶۰ سال فعالیت انجمن مدیریت ایران، گفت: فعالیت های سنجیده ای با کمک عزیزان مان در انجمن مدیریت ایران صورت پذیرفته و با نگاه به آینده، برنامه هایی متناسب با آهنگ تغییرات و پیشرفت های آتی، در نظر گرفته شده است.

او با اشاره به حوادث طبیعی اخیر و همت همگانی در خدمت رسانی، به نقش انجمن در مدیریت بحران ها پرداخت و افزود: حفاظت از طبیعت، تنها به بحث منابع و محیط زیست محدود نمی شود و این موضوع تأثیرات و ابعاد گسترده فرهنگی و اجتماعی را نیز در بر می گیرد و ما موظفیم تمام ابعاد را در نظر بگیریم و برای حفظ و صیانت از سرمایه های کشور گام برداریم.

رئیس هیأت مدیره انجمن مدیریت ایران سپس به نقش مؤثر آموزش اشاره کرد و ادامه داد: گمشده ما آموزش است و آموزش می تواند ما را هدایت کند و به دانش و پس از آن به نوآوری برساند؛ آموزشی که مسئولانه پاسخگو باشد، بنابراین ما در سال جدید، تدوین دانشنامه مدیریت را به عنوان یکی از بحث های محوری و اساسی، در دستور کار داریم و برای تحقق این امر، دست استمداد را به سمت اساتید بزرگ مان دراز می کنیم.

به گفته قاسمی، لازم است که ما درخصوص فلسفه مدیریت تبحر داشته باشیم و با علم به مبانی اساسی اندیشه های مدیریتی گام برداریم و به پوشش این خلأها توجه کنیم.

وی با تبیین ارتباط سازنده انجمن مدیریت ایران و دانشگاه خاتم نیز گفت: برای پیشبرد اصولی دانشنامه مدیریت ایران، ما به ترتیب بر فرهنگ سازمانی، مسئولیت اجتماعی و مدیریت دانش تمرکز کردیم که یکی از دستاوردهای آن ایجاد جایزه مدیریت دانش است که با همکاران اتریشی به انجام رساندیم. اکنون ما به پشتوانه مناسبی مجهز هستیم و می توانیم با ابهامات کمتری به تدوین دانشنامه مدیریت بپردازیم. تأثیرات فعالیت های ما به حدی گسترده بوده است که اکنون سازمان ها در بحث های استراتژیکی، حتما ملاحظاتی درخصوص فرهنگ سازمانی را نیز پیاده سازی می کنند، بنابراین مسائل جدی و پایه ای که ما در انجمن مدیریت به آن پرداخته ایم، ثمرات ارزشمندی برای کشور داشته و خواهد داشت.

رئیس هیأت مدیره انجمن مدیریت ایران در پایان سخنانش، به مرور سایر افتخارات و قدم های مثبتی که این انجمن برداشته است، پرداخت و با تأکید بر نقش فلسفه مدیریت در مواجهه مناسب با پدیده تکنولوژی و چالش های آن، گفت: با توجه به مرجعیت علمی انجمن مدیریت ایران و بیش از 60 سال خدمات این انجمن، امیدواریم که صداقت، صلابت، صمیمیت و شفافیت انجمن، روز به روز در اعتلای بیشتری قرار بگیرد و الگویی برای کشور باشد و در سایه بزرگان مدیریت کشور، سهمی مؤثر در سازندگی و آبادانی کشور داشته باشد و به نحو احسن خدمت رسانی کند.

در پایان این جلسه همچنین طی مراسمی از آقای دکتر سعید سهرابپور، آقای دکتر حسین اعرابی، آقای هرمز باقی، آقای مهندس پرویز گلستانی و آقای مهندس پرویز بیات، به عنوان نقش آفرینان مدیریت تقدیر شد؛ این تقدیر با توجه و تأکید بر مواردی همچون تحصیلات، تجربه ها، سوابق علمی و پژوهشی، تألیفات و اثرگذاری در حیطه های مدیریت آموزش، پژوهش و مشاوره انجام شد.

انجمن مدیریت ایران در یک نگاه

انجمن مدیریت ایران در سال ۱۳۳۴ و پس از پایان برنامه اول عمرانی کشور و با عنوان «انجمن پیشرفت مدیریت ایران» فعالیت خود را آغاز کرد. از آنجا که برنامه اول عمرانی کشور، برنامه خوب و مناسبی نبود و فاقد فاکتورهایی همانند سرمایه انسانی و دانش مدیریت بود و همچنین ساختار اداری کشور نیز برای پیاده سازی یک برنامه متمرکز آماده و مهیا نبود، همه این موارد باعث تشکیل انجمن یادشده گردید و تأثیر مثبت شکل گیری این انجمن را به عینه می توان در برنامه دوم عمرانی کشور دید.

در سال ۱۳۴۷ و پس از گذشت ۱۳ سال از آغاز فعالیت انجمن، نخستین شماره نشریه انجمن مدیریت ایران به همت دبیرکل انجمن مدیریت ایران و به عنوان پیام رسان تفکر مدیریتی انجمن منتشر شد و انتشار این نشریه کماکان نیز ادامه دارد. همچنین از همین سال به بعد بود که نام انجمن به «انجمن مدیریت ایران» تغییر یافت.

از جمله اصول و اهداف انجمن مدیریت ایران عبارت است از:

* ترویج اصول مدیریت و آموزش روش های صحیح آن

* پژوهش و بررسی و اظهارنظر در مسائل و کاربردهای مدیریت و اشاعه آن

* همکاری و همگامی با سایر مؤسسات آموزشی و تحقیقاتی در ایران و دیگر کشورها

* آشنایی اعضای انجمن با دیگر مدیران کشور و بهره گیری از تخصص آنان در جهت ارتقای تخصص و تجربه مدیران جوان ایرانی

* ارائه آخرین روش ها و تکنیک های مدیریت از طریق سخنرانی ها و سمینارها، توسط با تجربه ترین استادان و مدیران حرفه ای کشور

* راهنمایی و همکاری مدیران مؤسسات عضو به منظور ایجاد هسته های پژوهش و تحقیق و توسعه برای بالا بردن توان علمی و فنی آنها در جهت افزایش قدرت رقابت با مصنوعات و محصولات مشابه خارجی و ایجاد تکنولوژی بومی

* ترغیب و تشویق پژوهشگران و تجلیل از محققان و استادان ممتاز

* ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی و مشاوره ای و انتشار کتب، مجلات و نشریات علمی در زمینه مدیریت

* ارتباط و تبادل نظر و همکاری با موسسات مشابه در زمینه های مدیریتی

* برگزاری برنامه های بازدید از موسسات تولیدی و خدماتی و فرهنگی به منظور ارتقای دانش و همچنین تبادل اطلاعات با مدیران اجرایی

* تضمین کیفیت برنامه های آموزشی با استفاده از استادان متخصص و کارا و بهره گیری از امکانات و تجهیزات فنی و تخصصی

* ایجاد ارتباط سازنده و اثربخش میان استادان، فراگیران و برنامه های آموزشی تخصصی

* ارائه خدمات به موقع و مستمر به متقاضیان آموزشی به منظور جلب رضایت آنان

* ارتقای دانش و بینش مدیران بخش دولتی و خصوصی از طریق تعاملات گروهی و چاپ و انتشار مقالات معتبر علمی.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید



با ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی