جذب مشتریان جدید توسط فاکتورهای خارج از سایت - فرصت امروز

شنبه, 10 آذر 1397 - 14:45

پیش از کار با وب سایت شما، افراد برندتان را در صفحه نتایج موتور جست وجو (Search Engine results page یا SERP یا سرپ) یافته اند. به منظور دیده شدن مستمر در رتبه های بالای نتایج جست وجوی گوگل برای کلمات کلیدی، حضور مداوم، دقیق و به روز در فضای وب حائز اهمیت است. صرف نظر از شاکله تجارت شما (B2C یا B2B)، شناخت و توجه به فاکتورهای دیجیتال برون سایتی به شرکت شما جهت حضور در رتبه های بالای سرپ و مشتریان هدف کمک می کند.

جذب مشتریان جدید

درک SERP (سرپ)

سرپ یا همان صفحه نتایج موتور جست وجو، به معنای اطلاعات ارائه شده به افراد هنگام استفاده از موتورهای جست وجو است. برای مثال هنگامی که مشتریان برند شما را در گوگل جست وجو می کنند، چهار زمینه اصلی به آنها ارائه می شود:

نتایج پولی: نتایجی که به واسطه پرداخت برندها و به منظور حضور در جست وجوی برخی کلیدواژه ها نمایش داده می شوند؛

نتایج واقعی: نتایجی که براساس میزان ارتباط با واژه مورد جست وجو نمایش داده می شوند. قرار گرفتن در رده اولِ سرپ برای یک وب سایت ایده آل است؛

موقعیت محلی: نتایج گوگل مپ (Google Map) براساس موقعیت شما؛

نمودار اطلاعات: جعبه اطلاعاتی که اطلاعات تجارت شما را بر مبنای داده هایی نمایش می دهد که از طریق حساب Google My Business به اشتراک گذاشته اید.

مطلب مرتبط: 12 راهکار جذب مشتری در سال 2018

نتایج جالب توجه دیگری که با توجه به برند و یا کلیدواژه مورد جست وجو نمایش داده می شوند شامل المان هایی مانند نتایج خرید، تصاویر، ویدئوها، توئیت ها و سؤالات مرتبط هستند.

علاوه بر فعالیت هایی که بر روی وب سایت خود و سئو انجام می دهید، مدیریت حساب Google My Business برند، لیست محلی و شهرت در فضای آنلاین برای جذب مشتریان جدید از طریق جست وجوی آنلاین الزامی است.

در ادامه به چگونگی بهبود سئوی خارج از وب سایت به منظور افزایش مشتریان تجارت اشاره خواهیم کرد.

#1 Google My Business (حساب گوگل تجارت من یا [GMB])

به روز رسانی اطلاعات در GMB برای دیده شدن در فضای خارج از سایت و جست وجوی کلیدواژه ها بسیار مهم است. در حقیقت روزانه 18درصد از جست وجوهای محلی از طریق تلفن همراه، به خرید می انجامند. GMB را به عنوان خط مقدم نیروی فروش دیجیتال خود در نظر بگیرید که شامل نام شرکت، تصاویر، ساعات کار، شماره تلفن و غیره می شود. هنگامی که اطلاعات GMB دقیق، تأیید شده و بهینه باشند، نمودار اطلاعات گوگل شلوغ تر و برای مشتریانی که نام شما را جست وجو می کنند نمایش داده می شوند. این روش یکی از سریع ترین راه ها برای یافتن وب سایت، موقعیت جغرافیایی، کلیک برای تماس و همچنین نوشتن بازخورد درباره شرکت شما محسوب می شود.

هنگامی که حساب GMB خود را به روز و بهینه می سازید، احتمال حضورتان در نقشه گوگل و جست وجوهای محلی بیشتر می شود. موقعیت شما در جست وجوی محلی می تواند تحت تأثیر نکات زیر قرار گیرد:

نزدیکی به فرد جست وجوگر: فاصله شما تا موقعیت کنونی فرد به چه میزان است؛

ارتباط با گزینه موردجست وجو: میزان شباهت کلیدواژه های جست وجو با پروفایل GMB تا چه حد است؛

تأیید شدن: در شرایطی که تجارت شما در گوگل تأیید شده باشد؛

بازخوردها: تعداد بازخوردها و همچنین تعداد ستاره های کلی شما؛

دقیق بودن اطلاعات تجاری: اگر اطلاعات شما با دیگر نکات آنلاین همخوانی داشته باشد.

داشتن اطلاعات دقیق، مرتبط و قابل تأیید در GMB، جایگاه شما براساس الگوریتم گوگل را بهبود می بخشد و برخورد اول شفاف و قابل اطمینانی برای مشتریان فراهم می کند. صرف نظر از صنف فعالیت شما، مدیریت مداوم حساب GMB برای بهینه سازی خارج از سایت، حائز اهمیت است.

#2 لیست های محلی

در سرپ علاوه بر وب سایت شما، بسیاری از لیست های اصلی و زیرمجموعه موقعیت محلی، لیست های محلی هستند. این تراکم سایت ها و یا اپلیکیشن ها، مانند Better Business Bureau، Yelp، YP.com و حتی Apple Maps، اطلاعات تجارت شما را جمع آوری می کنند و در اختیار کاربران خود قرار می دهند. این لیست ها باید قادر به اعتمادسازی برای مشتریان آنلاین باشند.

با این حال به روز ماندن چنین سایت هایی دشوار است و سبب سخت شدن برقراری ارتباط مشتریان با شما می شود و در نهایت رتبه بنیادین تان را در گوگل تحت تأثیر قرار می دهد. عدم ثبات اطلاعات در این لیست ها باعث نشانه گذاری منفی شما می شود و از اولویت بندی های سرپ خارج تان می کند. همواره لیست های خود را به روز رسانی کنید و هر ماه به اولویت های سئو مانند به روز رسانی شماره های تلفن، شرح شرکت و آدرس ها توجه داشته باشید.

#3 مدیریت شهرت و اعتبار

با وجود اینکه بازنگری ها راهی آسان برای فعل و انفعال و بازخورد مشتریان هستند، بر روی جست وجوهای گوگل نیز تأثیر می گذارند. علاوه بر آن مشتریان جدید از اعتبار و اعتمادپذیری شما مطلع خواهند شد. رضایتمندی مشتریان همواره برای تجارت ها خوب بوده است و این امر در دنیای دیجیتال امروزه اهمیت بیشتری دارد.

پلتفرم های مختلفی، مانند Yelp و گوگل به عنوان وب سایت های اصلی، برای بازنگری تجارت ها وجود دارند. 13درصد از فاکتورهای رتبه بندی گوگل به این بازخوردها وابسته هستند. Moz به این نکات و حقایق اشاره می کند:

• برای کسب اعتماد و فعالیت، یک تجارت باید به صورت میانگین، حداقل 3.3 ستاره از 5 ستاره را کسب کرده باشد؛

• 92درصد از مشتریان، بازنگری های آنلاین را می خوانند؛

• 88درصد از مصرف کنندگان به این بازنگری ها، به اندازه پیشنهادات شخصی اعتماد دارند؛

به خاطر داشته باشید در هنگام گلچینِ بازنگری ها، تعهد را فراموش نکنید، چرا که شفافیت و علاقه شما برای دریافت بازخوردها بدین طریق نمایش داده می شود. به صورت مستمر از مشتریان خود درخواست بازنگری کنید، به بازخوردهای مثبت و منفی پاسخ دهید و بازنگری هایی را که قوانین پلتفرم را زیر سؤال می برند، حذف کنید.

مطلب مرتبط: جذب مشتری با رعایت چند اصل مهم

گاه دیده شدن در سرپ یا جست وجوی نقشه گوگل به تنهایی کافی نیست. انتخاب شرکت شما توسط مشتریان، از میان رقبا به اعتبار و شهرت تان وابسته و توجه به بهبود نمره های آنلاین در فضای دیجیتال امری الزامی است.

با بهینه سازی فضای خارج از وب سایت، تأثیرگذار عمل کنید

اطمینان از شلوغ بودن پلتفرم های خارج از وب سایت با اطلاعات صحیح باعث خواهد شد هنگامی که مشتریان نام شرکت شما را جست وجو می کنند، نتیاج دقیق و به روزی به دست آورند. با شناسایی عناصری که به بهینه سازی سرپ کمک می کنند، مانند کار کردن با حساب کاربریGMB، به روزرسانی لیست های محلی و فعالیت مستمر به منظور مدیریت اعتبار آنلاین، مشتریان جدید به سمت تجارت شما خواهند آمد و با قسمت بزرگتری از بازار روبه رو خواهید شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی