پنجشنبه, ۳ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Thu, 22 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

امروزه ویدئو به عنوان محبوب ترین نوع محتوا شناخته می شود و لازم است تا هر برندی، آن را اولویت اول اقدامات خود بداند. در این زمینه بدون شک اگر سطح اطلاعات بالاتری را داشته باشید، نتایج بهتری را هم تجربه خواهید کرد. ممکن است تصور کنید که استخدام تیم تولید محتوا، بهترین سیاست ممکن خواهد بود. با این حال فراموش نکنید که همکاری با آنها هزینه های زیادی را به همراه دارد که بدون شک برای برندهای نوپا و کسب و کارهای کوچک، سخت خواهد بود. در این زمینه شما با مطالعه کتاب هایی که در ادامه قصد معرفی آنها را داریم، می توانید در بازار پررونق حال حاضر، به کسب درآمدهای بسیار خوبی دست پیدا کنید. درواقع پیدا کردن شغل در این حوزه، تضمین شده است و تنها باید سطح خود را به حرفه ای ها نزدیک کنید. در این راستا 17 کتاب برتر در زمینه بازاریابی ویدئویی را بررسی خواهیم کرد که هر یک از آنها توسط بسیاری از نوابغ این حوزه، توصیه شده است.

 

1-بازاریابی ویدئویی به زبان ساده (2018)

نویسنده: میشل کلارک 

درواقع برای بسیاری از افراد بازاریابی ویدئویی به خاطر ناشناخته بودن، یک اقدام بیش از حد سخت محسوب می شود. این امر در حالی است که این موضوع اگر با رعایت نکاتی همراه باشد، به قدری جذابیت دارد که در رده یکی از رویایی ترین شغل ها قرار خواهد گرفت. این کتاب تلاش کرده است تا به زبانی ساده، تمامی آنچه که برای بازاریابی ویدئویی لازم است تا مورد توجه قرار دهید را با ذکر مثال های متعدد، بیان نماید. نکته جالب دیگر این است که در فصل پایانی این کتاب، برندهای برتر و شیوه کار آنها مورد ارزیابی قرار گرفته که باعث می شود تا یک دوره تحلیل رقبا و برندهای موفق را داشته باشید و آمادگی بالاتری را به دست آورید. 

مطلب مرتبط: اصول بازاریابی ویدئویی موفق در سال 2022

2-بازاریابی ویدئویی جذاب (2019)

نویسنده: آمانی چنل 

اگر با ذکر آمارهای مختلف به شما گفته شود که تنها با در اختیار داشتن یک گوشی هوشمند با دوربین باکیفیت، یک میکروفون و مهارت ادیت می توانید درآمدهای بسیار بالایی را داشته باشید، ممکن است بسیار تعجب کنید. درواقع در این راستا تنها کافی است بدانید که درآمد روزانه بسیاری از بلاگرها از درآمد ماهانه کارمندان عادی نیز بیشتر است. درواقع امروزه به علت دسترسی گسترده افراد به اینترنت و جذابیت شبکه های اجتماعی نظیر یوتیوب و اینستاگرام، شما می توانید با یک دوره زمانی یک ساله و یا حتی کمتر که کاملا به میزان جذابیت بازار هدف شما بستگی دارد. به درآمدهای بسیار خوبی دست پیدا کنید. این امر در حالی است که بسیاری از افراد تصور می کنند شغل هایی نظیر ولاگری، واینری و تولید محتوا برای برندهای مختلف، به عنوان شغل دوم است و نمی توان به آن اعتماد لازم را داشت. این امر در حالی است که در این حوزه، شما تنها به یک فعالیت محدود نبوده و می توانید عملا سقف درآمدی نیز بی معنا خواهد بود. برای مثال شما می توانید در کنار آن که یک ولاگر موفق، استریمر و یا حتی یوتیوبر، برای سایر برندها نیز تولید محتوا داشته باشید. در این کتاب تمامی اقداماتی که برای رسیدن به این سطح لازم است تا مورد توجه قرار دهید، به خوبی تشریح شده و به شما کمک خواهد کرد تا با رازها و تجربه افراد موفق، آشنا شوید. 

3-از گوشی هوشمند خود کسب درآمد داشته باشید (2017)

نویسنده: مایکل کانینگ

ایده این کتاب بسیار ساده است. درواقع شما می توانید بدون هیچ وسیله ای و تنها با تلفن همراه خود کسب درآمد داشته باشید و آن را به یک ماشین پولسازی برای خودتان تبدیل کنید. این امر در حالی است که مطالعه این کتاب به زمانی کمتر از یک ساعت نیاز دارد و ترفندهایی آموزش داده می شود که بتوانید ویدئویی جذاب تولید کرده و یا مدیریت صفحات دیگران را به عنوان ادمین، در دست بگیرید. برای مثال شما می توانید استاپ موشن های جذابی از محصولات تهیه کنید که یک نوع بسیار جذاب از ویدئوها محسوب می شود. با این حال این امر به آموزش انواع اپلیکیشن های مفید در زمینه بازاریابی ویدئویی نیاز دارد که در این کتاب به خوبی از آنها صحبت شده است. 

4-جدیدترین قوانین در زمینه بازاریابی ویدئویی (2017)

نویسنده: آنا هندلی

در جهان به شدت متغیر حال حاضر، طبیعی است که در هر حوزه ای پس از چند سال شاهد تغییرات گسترده باشیم. به همین خاطر ضروری است تا نسبت به جدیدترین آنها آگاهی پیدا کرده و خود را آماده کنید. برای مثال شما باید بدانید که سلیقه مخاطب حال حاضر، چگونه است و این امر بدون شک در عملکرد شما تاثیر بسزایی را دارد. این کتاب درواقع تلاش کرده است تا مجموعه ای از قوانین را ایجاد نماید که باعث خواهد شد تا در کار خود، موفقیت چشمگیری را تجربه کنید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی و مسئله ایجاد تمایز با رقبا

5-کاربرد یوتیوب برای کسب و کارها (2019)

نویسنده: کارین کر

نویسنده این کتاب به این موضوع معتقد است که یوتیوب بهترین بستر برای فعالیت تجاری کسب و کارها محسوب می شود. دلیل این موضوع نیز به این خاطر است که این شبکه، پرمخاطب ترین بستر اشتراک گذاری ویدئو محسوب می شود و ویدئو نیز مهمترین محتوا است. با این حال برای موفقیت در این بستر جذاب، شما باید به نکاتی توجه داشته باشید که این کتاب به خوبی درباره آنها صحبت کرده است. نکته جالب دیگر این است که دلایل موفقیت چندین برند و یوتیوبر مطرح نیز در این کتاب به صورت مفصل، تشریح شده است. 

6-مزایای بازاریابی ویدئویی برای کسب و کارهای کوچک (2019)

نویسنده: دروتی چمبرز

براساس آمارها، درصد استفاده کسب و کارهای کوچک از ویدئو برای بازاریابی، کمتر از 30 درصد است. این امر در حالی است که چنین اقدامی می تواند زمینه رقابت با حتی بزرگترین برندها را به همراه داشته باشید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها در ویدئو می توانید اعتمادسازی سریعی را داشته باشید. دلیل این امر نیز به این خاطر است که افراد می توانند محصول را به خوبی مشاهده کرده و با آن آشنا شوند. این امر در حالی است که مشاهده ویدئو، به مراتب ساده تر از مطالعه متن ها طولانی است. این کتاب تلاش کرده است تا با دلایل مختلف، برندها را نسبت به اهمیت فعالیت در زمینه بازاریابی ویدئویی، آگاه سازد و اقدامات لازم برای فعالیت در این حوزه نیز تشریح شود. درواقع در این کتاب شما می توانید با دوره های مختلف تولید محتوا، فیلمبرداری و ادیت آشنا شوید و در نهایت در صورت عدم زمان کافی برای فعالیت در این حوزه، بهترین آژانس ها جهت برون سپاری این اقدام نیز معرفی شده است. 

7-تولید محتوای افسانه ای (2013)

نویسنده: جو پوالیزی

برخی از محتواها را می توان مثال زد که حتی پس از چند سال نیز به خوبی در ذهن افراد باقی مانده و به یک نوستالژی تبدیل می شوند. با این حال چه دلایلی باعث می شود تا یک محتوا بیش از حد موفق باشد؟ این کتاب تلاش کرده است تا با بررسی برترین محتواهای 10 سال اخیر، به مجموعه ای از دلایل دست پیدا کند که با رعایت آنها شما نیز می توانید یک محتوای خارق العاده داشته باشید. درواقع موضوعات این کتاب نه تنها برای بازاریابی ویدئویی، بلکه برای هر نوع محتوایی کاربرد بالایی را دارد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

8-قوانین محتواها (2012)

نویسنده: آنا هندلی

در هر حوزه ای یکسری قوانین وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها، بدون شک شکستی تلخ را تجربه خواهید کرد. این امر درست به مانند قوانین رانندگی بوده و شما بدون توجه به آنها، همواره با خطر تصادف مواجه خواهید بود. نکته جالب این است که این کتاب در هر فصل، یکی از انواع محتوا را مورد بررسی قرار داده است و با مطالعه آن می توانید آمادگی و سطح اطلاعات بسیار خوبی در زمینه تولید محتوا داشته باشید. مزیت دیگر نیز این است که جدا بودن فصل ها باعث خواهد شد تا براساس نیاز خود، بتوانید سریعا به محتوای موردنظر دست پیدا کنید. 

9-رازهای بازاریابی ویدئویی (2019)

نویسنده: گری دین

در هر حوزه ای می توان نکاتی را معرفی کرد که معمولا مورد توجه قرار نمی گیرند و یا حاصل تجربه چندین ساله افراد محسوب می شود و رعایت آنها می تواند انقلابی در وضعیت شما را به همراه داشته باشد. بدون شک این موضوع در زمینه بازاریابی ویدئویی نیز صادق بوده و نویسنده در اثر خود بیش از 50 راز را بررسی کرده است که با رعایت تمامی آنها، موفقیت شما تضمین شده خواهد بود. نکته بسیار جذاب دیگر این است که ایمیل نویسنده کتاب در صفحه آخر آن ذکر شده تا بتوانید سوالات و مشکلات خود را با وی مطرح کنید. درواقع نویسنده به حدی نسبت به رازهای خود در این کتاب مطمئن است که این اقدام را به نوعی تضمین برای گفته های خود تبدیل کرده است. 

10-راز جذب نگاه مخاطب (2018) 

نویسنده: دیوید پارک 

در زمینه تولید محتوا برخی از اقدامات فنی بوده و برخی دیگر نکات اصولی محسوب می شوند. برای مثال داشتن یک دوربین باکیفیت، از جمله موارد فنی محسوب می شود. با این حال نکات اصولی، تاثیر به مراتب بیشتری را دارد. برای مثال افراد می توانند با ظاهر ساده یک ویدئوی با سناریو و موضوع بسیار مهم کنار بیایند و آن را نادیده بگیرند. با این حال یک محتوایی که از نظر بصری جذاب است ولی محتوای خاصی ندارد، بدون شک کنار گذاشته خواهد شد. درواقع نویسنده در این کتاب تلاش کرده است تا اصولی را معرفی نماید که باعث خواهد شد تا در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، مخاطب حداکثری برای ویدئوهای خود داشته باشید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با محتوای همیشه جذاب

11-قبیله سازی (2018)

نویسنده: آدام لادلس

جذب مخاطب جدید به تنهایی کافی نبوده و لازم است تا برنامه ای برای حفظ آنها داشته باشید. درواقع این کتاب شما را با مفهومی تحت عنوان ساخت قبیله آشنا می کند که با رعایت آن می توانید نسبت به حفظ مخاطبان خود تا حدود زیادی اطمینان داشته باشید. نکته ای که نباید فراموش کنید این است که مخاطب امروز، ابدا تمایلی ندارد که صرفا بازدیدکننده اقدامات شما باشد. به همین خاطر شما باید ترفندهای مختلفی را مورد استفاده قرار دهید که باعث خواهد شد تا وفاداری در مخاطبان شما تقویت شود. در این زمینه با تبدیل کردن مخاطب به طرفدار، می توانید شاهد اشتراک گذاری بالای محتواهای خود و تبلیغات خودجوش باشید که تمامی این موارد در نهایت به رشد سریع تر شما منجر می شود. 

12-بازاریابی محتوایی برای کسب و کارها (2018)

نویسنده: مایکل اسمیت

بدون شک فعالیت در حوزه های مختلف، تفاوت هایی را با هم دارد. برای مثال نمی توانید اصول یک ولاگر را برای تولید محتواهای تجاری یک کسب و کار، مورد استفاده قرار دهید. در این زمینه بسیاری از افراد قادر به تولید محتواهای جذاب و باکیفیت هستند ولی در چگونگی به نمایش درآوردن آن و جذب مخطاب حداکثری، با مشکلاتی مواجه هستند. در این راستا کتاب فوق تلاش کرده است تا مواردی را بررسی کند که باعث خواهد شد تا شانس دیده شدن محتواهای شما چندین برابر شود. برای مثال یکی از نمونه های ساده آن، سئو ویدئو است که به مجموعه روش هایی اطلاق می شود که باعث خواهد شد تا ویدئوی شما در موتورهای جست و جو، بهتر دیده شوند و در صفحه اول جست و جوها قرار گیرد. 

13-راهنمای گام به گام بازاریابی ویدئویی (2017)

نویسنده: الکساندر فرگوسن

درواقع مشکل اصلی بسیاری از افراد که باعث می شود تا در زمینه بازاریابی ویدئویی اقدامی را انجام ندهند این است که در این زمینه اطلاعاتی ندارند و نمی دانند که کار خود را باید از کجا شروع کنند. همین امر باعث می شود تا در صورت تلاش در این زمینه، با نتایج بدی مواجه شوند و برای همیشه این حوزه پرسود را کنار بگذارند. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که توصیه های کلی نمی تواند راهنمای خوبی برای شما باشد. با این حال این کتاب از همان ابتدا با انتهای مسیر موفقیت در زمینه بازاریابی ویدئویی را تشریح کرده و از آن می توان به عنوان یک راهنمای مناسب، استفاده کنید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با ایده های مورد علاقه مشتریان

14-راز فروش در بازاریابی ویدئویی (2019)

نویسنده: ریک سزار

درواقع این امر که چگونه موارد موردنظر خود را بیان کنید، مورد بسیار مهمی است که حتی می تواند مرز میان موفقیت و شکست شما را تعیین نماید. در این زمینه آمارها حاکی از آن است که اقدامات صرفا تبلیغاتی، ابدا جذابیتی را برای مخاطب ندارد. در این راستا شما باید به دنبال تولید محتواهای ارزشمندی باشید که در آن، تبلیغ غیرمستقیم هم صورت گرفته است. این موضوع باعث خواهد شد تا برند و محصول شما به خوبی در ذهن مخاطب حک شود. در این زمینه می توان فیلم های سینمایی را مثال زد که در آنها به صورت مستقیم یک محصول را تبلیغ نمی کنند و بازیگر آن ابدا در رابطه با ویژگی های محصول صحبتی نمی کند. برای مثال در سری فیلم های جیمز باند، خودرو بازیگر نقش اصلی استون مارتین است که این موضوع باعث شده تا فروش این شرکت افزایش چشمگیری را پیدا کند. این امر در حالی است که در فیلم حتی یک کلمه درباره این محصول صحبتی نشده است. درواقع بازاریابی ویدئویی با فروش مستقیم تفاوت های زیادی را دارد و لازم است تا نکاتی را رعایت نمایید که نویسنده در اثر خود به خوبی آنها را تشریح کرده است. 

15-داستان سرایی در ویدئو (2019)

نویسنده: پاتریک فالر

داستان سرایی یکی از تکنیک های بسیار قوی در زمینه بازاریابی محسوب می شود. با این حال در ویدئو چگونه می توان از این شیوه استفاده کرد؟ این کتاب با ذکر نمونه های موفق بسیار، تلاش کرده است تا شما را با نحوه انجام این اقدام آشنا سازد. 

16-وایرال شدن (2015)

نویسنده: دن انگلادر

وایرال شدن زمانی مطرح می شود که محتوای شما فراتر از حد تصور دیده شود. در این زمینه ترند را نیز می توان نوعی وایرال به حساب آورد. در این زمینه ساده ترین اقدام این است که با صرف بودجه هنگفت و تبلیغات گسترده، ویدئو خود را به اکثریت جامعه هدف نشان دهید. با این حال این امر تضمینی برای فروش شما نخواهد بود و نوعی دیده شدن اجباری صورت گرفته است. با این حال در این کتاب به اصولی پرداخته شده است که باعث خواهد شد تا بدون نیاز به صرف بودجه های هنگفت بتوانید وایرال شدن را به صورت مداوم تجربه کنید. 

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

17- 3 گام فروش در یوتیوب (2016)

نویسنده: پاتریک پیچارد

بدون شک هر فردی می تواند در یوتیوب فعالیت داشته باشد. با این حال هر فردی نمی تواند فروش بالایی را تجربه کند. نویسنده این کتاب سعی کرده است تا در کنار بررسی اشتباهات رایج کسب و کارها، فروش در اینستاگرام را در سه مرحله ساده تشریح نماید. این موضوع کمک خواهد کرد تا افراد بتوانند از این شبکه با کاربران میلیاردی، نتایج فوق العاده ای را به دست آورند. درواقع در فروش اینترنتی به علت از بین رفتن محدودیت های زمانی و مکانی، می توانید فروشی فراتر از حد تصور داشته باشید. 

منبع : bookauthority
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/b0sQtFR1
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه