سه شنبه, ۲۸ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Tue, 16 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز
معرفی برترین سایت های ویدئویی رایگان بازاریابی

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

2 سال پیش ( 1400/6/5 )

مردم در طول روز میلیاردها میلیون محتوای ویدئویی تماشا می کنند. براساس مطالعه صورت گرفته در موسسه Hootsuite روزانه میلیاردها ساعت ویدئو در یوتیوب مشاهده می شود. این امر به خوبی اهمیت یوتیوب برای بازاریاب ها را نشان می دهد. نکته مهم در این میان جذابیت فرمت ویدئویی برای بازاریابی و تولید محتواست. اگر برند شما در این میان برنامه دقیقی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدفش نداشته باشد، احتمالا رقبای تان به سرعت جای شما را در بازار خواهند گرفت. 

بدون تردید اینستاگرام هنوز هم مهمترین شبکه اجتماعی برای کاربران و بازاریاب هاست، اما به اشتراک گذاری ویدئو در آن بسیار سخت تر از یوتیوب است. درست به همین خاطر کاربران توجه ویژه ای به یوتیوب دارند. اگر شما به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان با محتوای ویدئویی هستید، باید بیش از هر پلتفرم دیگری به سراغ یوتیوب بروید. 

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

اولین نکته ای که برای بازاریابی در یوتیوب باید مدنظر قرار گیرد، مربوط به تهیه ویدئوهای موردنظر است. بسیاری از برندها در این میان بودجه لازم برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف شان را ندارند. به همین خاطر همیشه با مشکلاتی برای تولید محتوای جذاب و اجرای کمپین در یوتیوب مواجه می شوند. اگر شما در تلاش برای رفع این مشکل هستید، باید به طور قابل ملاحظه ای نسبت به استفاده از ویدئوهای استاک اقدام نمایید. 

ویدئوهای استاک آن دسته از ویدئوهایی هستند که کاربران به سادگی هرچه تمام تر امکان استفاده رایگان از آنها را دارند. این امر شامل ویدئوهای بسیار کوتاه و همچنین ویدئوهایی با مدت زمان طولانی می شود. با این حساب شما انبوهی از ویدئوهای رایگان را در دسترس دارید. مهمترین مسئله درباره استفاده از ویدئوهای استاک مربوط به پیدا کردن یک سایت درست و حسابی است، در غیر این صورت فرآیند پیدا کردن ویدئوهای رایگان مدت زمان بسیار زیادی طول خواهد کشید. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی در نیمه دوم سال 2021

امروزه سایت های بسیار زیادی در دسترس کاربران و برندها برای استفاده از ویدئوهای استاک وجود دارد. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهمترین سایت ها در این میان است. این امر به شما برای طراحی کمپین بازاریابی ویدئویی به ساده ترین شکل ممکن کمک خواهد کرد. 

بدون تردید استفاده از یک ویدئوی استاک برای تمام مدت ویدئوی یک برند ایده جذابی نیست، اما امکان رفع برخی از ایرادات و اعطای جلوه ای حرفه ای به کار برند با استفاده از چنین ویدئوهایی وجود دارد. بنابراین شما باید به ویدئوهای استاک به مثابه یک مکمل عالی برای کمپین تان نگاه کنید. 

1.    پیکسابای (Pixabay)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

اولین سایتی که شما برای پیدا کردن ویدئوهای استاک باید سراغش بروید، پیکسابای است. این سایت آرشیوی از 2.3 میلیون ویدئوی مختلف دارد و از این نظر بهترین بانک ویدئوی بازاریابی محسوب می شود. نکته جالب اینکه استفاده از تمام ویدئوهای موجود در این سایت برای کاربران و همچنین بازاریاب ها رایگان است. 

گاهی اوقات برخی از ویدئوها و عکس های استاک فقط برای استفاده شخصی کاربران رایگان هستند. در این صورت شما با استفاده از ویدئوهای آنها در کمپین های بازاریابی حسابی به دردسر خواهید افتاد. این امر نکته بسیار مهمی برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. بنابراین شما باید به آن توجه ویژه ای نشان دهید. 

برخی از سایت های مربوط به ویدئوهای استاک تمایزی میان استفاده شخصی و بازاریابی میان ویدئوها قائل نیستند. همین امر شما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه خواهد کرد. شاید شما در میانه راه متوجه شوید ویدئویی که انتخاب کرده اید، مجوز استفاده بازاریابی ندارد. اینطوری یا باید ویدئوی موردنظر را به طور کامل خریداری کنید، یا اینکه به طور کامل بی خیال آن شوید. در هر صورت شما هزینه اضافی برای اجرای کمپین تان متحمل می شوید. 

پیکسابای به کاربران اطمینان می دهد که تمام ویدئوهای مورد استفاده اش کاملا رایگان است. بنابراین شما با خیال راحت امکان استفاده از ویدئوهای این سایت برای اهداف بازاریابی را خواهید داشت. یکی دیگر از نکات جالب در این میان استاندارد کیفیت محتوای ویدئویی این سایت است. بر این اساس تمام ویدئوهای این سایت دست کم کیفیت HD دارد. این یعنی شما با خیال راحت امکان استفاده از ویدئوهای موردنظر را پیدا خواهید کرد. 

2.    ویدوو (Videvo)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

ابزار بعدی که در اینجا قصد معرفی اش را داریم، ویدوو است. این ابزار نه تنها ویدئوهای مناسب برای بازاریابی، بلکه انیمیشن و محتوای گرافیکی نیز برای بازاریاب ها به اشتراک می گذارد. در اینجا نیز شما با انبوهی از ویدئوهای جذاب مواجه هستید. نکته جالب درباره این سایت امکان دسترسی به برخی از ویدئوهای ویژه است. بنابراین سایت ویدوو برای بازاریاب ها با بودجه های مختلف پیشنهادات جذابی دارد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با محتوای همیشه جذاب

برخی از بازاریاب ها علاوه بر استفاده از ویدئوهای استاک تمایل به بهره مندی از برخی ویدئوهای کم هزینه را نیز دارند. این امر بیشتر شامل همکاری با بازاریاب های تازه کار و همچنین فیلمبردارهایی است که تازه در ابتدای مسیر حرفه ای شان قرار دارند. ویدوو در این میان یک پل ارتباطی برای همکاری میان این دو گروه ایجاد کرده است. بنابراین شما با هزینه ای اندک امکان خرید برخی از ویدئوهای جذاب در ویدوو را خواهید داشت. 

3.    پیکسلز (Pexels)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

یکی دیگر از ابزارهای حرفه ای در میان پیکسلز است. این ابزار به شما امکان جست وجوی ویدئوهای به شدت با کیفیتی را ارائه می کند. شما بر این اساس امکان استفاده از ویدئوهای استاک با کیفیت 4K و 8K را دارید. این امر یعنی شما میان شمار بالایی از ویدئوهای بازاریابی باکیفیت و البته رایگان قرار دارید. 

نکته مهم در رابطه با استفاده از آرشیو گسترده پیکسلز ضرورت درج منبع تصاویر است. به عبارت دیگر، تصاویر این سایت فقط در صورت درج منبع برای استفاده بازاریابی رایگان است. دلیل این امر نیز تعهد سایت به عکاس ها و فیلمبردارهای مختلف برای تبلیغ کارشان است. درست به همین خاطر تمام محتوای این سایت به طور رایگان در دسترس شما قرار دارد. 

شما برای استفاده از ویدئوهای پیکسلز باید نام تهیه کننده آنها را نیز به طور کامل بیان کنید. این امر اغلب اوقات در توضیحات جانبی ویدئوهای بازاریابی صورت می گیرد چنین کاری به تهیه کننده ویدئوی موردنظر شانس توسعه کسب و کارش را می دهد. بنابراین شما یک معامله کاملا سودمند را پیگیری می کنید؛ از یک طرف به ویدئوی رایگان دسترسی پیدا خواهید کرد و از طرف دیگر فیلمبردارها و بازاریاب های تازه کار امکان تبلیغ کارشان را پیدا می کنند. 

4.    ویدیزی (Videezy)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

ویدیزی بیشتر به خاطر تعهدش نسبت به ارائه محتوای ویدئویی کاملا رایگان شهرت دارد. شما در این سایت با یک ثبت نام ساده از هزاران ویدئوی کاملا رایگان بهره مند می شوید. نکته جالب اینکه شما برای عضویت در این سایت نیازی به پرداخت هزینه ندارید. بنابراین باید به ساده ترین شکل ممکن در تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان باشید. 

ویدیزی به کاربران امکان جست وجو از میان هزاران ویدئوی مختلف را می دهد. همچنین با ابزار درون این سایت امکان ترکیب چند ویدئو با هم نیز وجود دارد. شاید در این میان تنها نقطه ضعف این ابزار حرفه ای ضرورت درج واتر مارک آن در کنار ویدئوی تان باشد. البته این امر در صورت عدم نیاز به ویرایش ویدئوها با ابزار این سایت رفع خواهد شد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی با ایده های مورد علاقه مشتریان

5.    لایف آو ویدز (Life of Vids)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

ابزار لایف آو ویدز شما را وارد یک دنیای پویا و جذاب از ویدئوهای بازاریابی می کند. شما در این سایت با یک رابط کاربری بسیار ساده و جذاب سر و کار دارید. درست به همین خاطر جست وجوی ویدئوهای مختلف در این ابزار بسیار ساده خواهد بود. 

نکته مهم در رابطه با لایف آو ویدز امکان فعالیت در آن به صورت یک کاربر در شبکه های اجتماعی است. بر این اساس شما به غیر از بارگذاری ویدئوهای مختلف امکان درج نظر پیرامون ویدئوهای دیگران را نیز خواهید داشت. این امر جذابیت ابزار موردنظر را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. اگر شما به دنبال یک ابزار حرفه ای برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان هستید و از حضور در فضایی مثل شبکه های اجتماعی هم لذت می‏برید، باید به طور قابل ملاحظه ای لایف آو ویدز را مدنظر قرار دهید. 

6.    کاور (Coverr)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

جست وجوی ویدئوها براساس کلیدواژه های کاربردی امر بسیار مهمی محسوب می شود. بسیاری از برندها در این میان به دنبال تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف با استفاده از چنین فرآیندی هستند. درست به همین خاطر شما باید کاور را به عنوان یکی از سایت های معتبر در زمینه دسترسی به ویدئوهای رایگان مدنظر قرار دهید. 

شما در کاور با ویدئوهای HD زیادی رو به هستید برای استفاده از آنها نیاز به هیچ ثبت نامی نیست. با این حال اگر شما به دنبال ویدئوهای باکیفیت تری هستید، باید هزینه آن را هم پرداخت کنید. نکته مهم اینکه هزینه دسترسی به ویدئوهای باکیفیت در این سایت هرگز به پای خرید انحصاری ویدئوها نمی رسد. با این حساب همچنان برای شما سودمند خواهد بود. 

استفاده از ابزار ویرایش ویدئو در داخل این سایت یکی از جذابیت های اساسی آن را شکل می دهد. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نیاز به ویرایش حرفه ای محتوای شان دارند. بنابراین اگر شما به چنین نکته مهمی توجه لازم را نشان ندهید، هرگز شانسی برای جلب نظر مخاطب هدف تان پیدا نخواهید کرد. 

کاور در کنار ویدئوهای مختلف امکان ترکیب ویدئوها با موسیقی های جذاب را نیز برای کاربران به همراه آورده است. نکته مهم در این میان اطمینان از عدم نقض قوانین کپی رایت در صورت استفاده از ویدئوهای موردنظر است. 

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

7.    اسپلیت شایر (Splitshire)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

سایت اسپلیت شایر از سوی یکی از طراح های حرفه ای سایت به نام دنیل نانسکو راه اندازی شده است. وی با هدف رفع نیاز بازاریاب ها و به طور کلی کارآفرینان اقدام به طراحی این سایت کرده است. شما در این سایت مجموعه ای از بهترین ابزارهای ممکن برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف تان را پیدا خواهید کرد. نکته جالب اینکه برخی از طراح های حرفه ای تبلیغات نیز شماری از ویدئوهای شان را در این سایت ثبت می کنند. با این حساب شما به سادگی هرچه تمام تر امکان الگوبرداری از افراد حرفه ای در این حوزه و همچنین استفاده از ویدئوهای شان را خواهید داشت. 

خدمات پشتیبانی اسپلیت شایر به طور قابل ملاحظه ای در مقایسه با دیگر سایت ها برتری دارد. دلیل این امر نیز استفاده از ربات های دارای هوش مصنوعی در بخش چت است. شما به این ترتیب امکان دریافت پاسخ های موردنیازتان به ساده ترین شکل ممکن را خواهید داشت. 

اگر شما تجربه کار با سایت های مربوط به ویدئوهای استاک را داشته باشید، اغلب اوقات ویدئوهایی با محتوای نژادپرستی و دیگر موضوعات نامناسب نیز در آنها به چشم می خورد. نکته جالب توجه درباره اسپلیت شایر تمرکز دقیقش بر روی مقابله با چنین وضعیتی است. درست به همین خاطر پیدا کردن ویدئوهای نامناسب در این سایت یکی از سخت ترین کارهای دنیا خواهد بود. 

8.    درفول (Dareful)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

سایت درفول بهترین گزینه از نظر تنوع ویدئوهای در دسترس نیست، اما همچنان یکی از بهترین گزینه ها برای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف محسوب می شود. دلیل این امر بارگذاری ویدئوهای بسیار باکیفیت در این سایت است. شما کمتر جایی امکان استفاده از ویدئوهای استاک با کیفیت 4K را به طور رایگان پیدا می کنید. با این حال سایت درفول این امکان را به بازاریاب ها داده است. با این حساب تعداد اندک ویدئوهای این سایت در مقایسه با دیگر رقبا کاملا توجیه پذیر محسوب می شود. 

درفول تمام مقررات مربوط به نشر ویدئوهای استاک را رعایت می کند. درست به همین خاطر مدت زمانی زیادی است که سایتش پابرجا مانده است. بسیاری از سایت ها با انتشار ویدئوهایی که واقعا استاک نیستند، دردسرهای زیادی برای خودشان و کاربران ایجاد می کنند. این امر برای درفول به هیچ وجه مصداق پیدا نمی کند. بنابراین شما مشکلی در این رابطه نخواهید داشت.

9.    میکس کیت (MixKit)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

استفاده از ویدئوهای استاک فقط مخصوص بازاریاب ها نیست، بلکه در بسیاری از پروژه های دیگر نیز استفاده از چنین ویدئوهایی امری ضروری محسوب می شود. با این حساب اگر شما به دنبال ویدئوهایی برای تمام شرایط و نیازهای کاری تان هستید، میکس کیت گزینه ای فراتر از صرف یک سایت است. شما با میکس کیت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور کاملا حرفه ای را پیدا می کنید. بنابراین باید استفاده از آن را در برنامه کاری تان جای دهید. 

مطلب مرتبط: بهترین و مفیدترین راه های استفاده از بازاریابی ویدئویی

یکی از نکات جالب برای استفاده از میکس کیت امکان اضافه کردن نام برند در پروفایل کاربری است. به این ترتیب همه شما و حوزه تخصصی تان را خواهند شناخت. اگرچه میکس کیت دقیقا مشخصات یک شبکه اجتماعی را ندارد، اما در طول سال های اخیر به سوی این هدف حرکت کرده است. بنابراین اگر شما به دنبال استفاده از ابزاری حرفه ای در این میان هستید، باید حتما میکس کیت را مدنظر قرار دهید. 

میکس کیت امکانات پشتیبانی از برندها را نیز به طور قابل ملاحظه ای دنبال می کند. بنابراین شما کمتر مشکلی در زمینه استفاده از خدمات این سایت پیدا خواهید کرد. نکته جالب دیگر اینکه شما برای استفاده از تمام خدمات این سایت حتی نیاز به ثبت نام هم ندارید، چه برسد به اینکه بخواهید پولی هم پرداخت کنید. همین نکته برای اینکه هر بازاریابی این ابزار را مورد توجه قرار دهد، کافی به نظر می رسد. 

10.    ویدز پلی (Vidsplay)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

ویدز پلی یکی از سایت های ساده و کاربردی برای بازاریاب ها محسوب می شود. شما در این سایت مجموعه ای بزرگ از ویدئوهای استاک را پیدا می کنید. نکته جالب اینکه ویدز پلی بیشتر به عنوان یک موتور جست وجو عمل می کند. بنابراین شما با درج کلیدواژه های تان در این سایت به سادگی هرچه تمام امکان پیدا کردن هزاران ویدئو حتی از سایت های استاک دیگر را نیز خواهید داشت. 

ویدز پلی در زمینه ارائه تصاویر استاک نیز فعالیت دارد. همچنین شما امکان پیدا کردن مشخصات صاحب اصلی هر محتوا برای تماس با وی را نیز خواهید داشت. این امر فرصت مناسبی برای شما به منظور تاثیرگذاری بر استعدادهای جوان در حوزه گرافیک و طراحی ویدئو خواهد بود. 

11.    مازوای (Mazwai)

بازاریابی ویدئویی با محتوای آماده و رایگان

سایت مازوای به معنای دقیق کلمه یک منبع برای ویدئوهای آماتور محسوب می شود. شما هر نوع ویدئوی استاکی در این سایت پیدا خواهید کرد. نکته جالب اینکه برندها برای استفاده از ویدئوهای موردنظر نیز هیچ اجازه نامه ای لازم ندارند. دلیل این امر نیز ثبت نام کاربران در این سایت با قبول شرط استفاده رایگان از ویدئوهای بارگذاری شده شان در سایت است. بنابراین شما حتی امکان استفاده بازاریابی و تبلیغاتی از ویدئوهای این سایت را نیز دارید. همین امر جذابیت مازوای را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است. 

مطلب مرتبط: ایده هایی جالب برای بازاریابی ویدئویی تأثیرگذار

اگر شما به دنبال یک سایت ساده و آماتور برای پیدا کردن ویدئوهای رایگان هستید، مازوای بهترین گزینه خواهد بود. شما با یک ثبت نام ساده در این سایت به انبوهی از ویدئوهای مناسب دسترسی پیدا خواهید کرد. بنابراین همیشه برای بازاریابی ویدئویی به این گزینه توجه کنید. امکان طراحی ویدئوهای جذاب بدون پرداخت هزینه اضافی همیشه برای بازاریاب ها گزینه جذابی خواهد بود. بنابراین شما هم باید به خوبی از چنین گزینه ای استقبال نمایید، در غیر این صورت شاید بودجه بازاریابی تان خیلی زود تمام شود. 

منبع : blog.hootsuite
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/322G6bbf
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه