چهارشنبه, ۳ مرداد(۵) ۱۴۰۳ / Wed, 24 Jul(7) 2024 /
           
فرصت امروز
بررسی 10 ایده بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی با ایده های مورد علاقه مشتریان

3 سال پیش ( 1400/1/23 )

ایده ها مهمترین دارایی هر شرکت محسوب می شود. هر کسب و کار براساس ایده های بازاریابی در دسترس اش امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را پیدا می کند. امروزه اغلب بازاریاب ها به فرمت ویدئو به عنوان یکی از ابزارهای مناسب برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف توجه می کنند. این امر به خوبی بیانگر اهمیت شبکه های اجتماعی و فرمت ویدئو برای بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف است. 

بازاریابی براساس طراحی ویدئوهای جذاب همیشه به افزایش شهرت کسب و کار کمک می کند. برخی از برندها در این میان از ایده های نوآورانه ای استفاده می کنند، با این حال سایر کسب و کارها به طور مداوم درگیر مشکلاتی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستند. بدون تردید کسب و کارهای کوچک توانایی ایده پردازی در زمینه بازاریابی ویدئویی درست مانند سایر کسب و کارها را ندارند بنابراین استفاده از توصیه های حرفه ای و معتبر در این میان امر مهمی محسوب می شود. خوشبختانه امروزه توصیه های بسیار زیادی در زمینه الگوهای بازاریابی ویدئویی در دسترس برندها قرار دارد. مسئله مهم در این میان انتخاب از بین ایده های متفاوت برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. این امر موضوع اصلی مقاله کنونی است. در ادامه برخی از ایده های برتر برای طراحی ویدئوهای بازاریابی و تاثیرگذاری بر روی مشتریان را مورد توجه قرار خواهیم داد. 

بازاریابی ویدئویی با ایده های مورد علاقه مشتریان

ویدئوهای لایو

امروزه ویدئوهای لایو دارای شهرت بسیار زیادی در میان کاربران شبکه های اجتماعی است. مزیت اصلی ویدئوهای لایو امکان جلب نظر کاربران به دلیل ماهیت زنده اش است. برخی از کسب و کارها در این میان از مهمان های ویژه ای برای افزایش جذابیت لایوشان استفاده می کنند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای افزایش جذابیت فرآیند بازاریابی دارد. اگر مشتریان برندتان به یک چهره مشخص در حوزه مرتبط با کسب و کارتان علاقه دارند، همکاری با وی نتیجه بسیار مثبتی بر روی فرآیند کلی بازاریابی برندتان خواهد داشت. این امر باید به طور مشخص مدنظر برندهای حوزه ورزش و هنر قرار گیرد. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی در شبکه های اجتماعی

بدون تردید همکاری با سلبریتی های غیرمرتبط با حوزه کسب و کارمان ایده نادرستی نیست، اما در صورت وجود ارتباط میان حوزه کاری مان با تخصص سلبریتی های موردنظر میزان تاثیرگذاری مان بیش از هر زمان دیگری افزایش خواهد یافت. 

اغلب برندها دست کم در یک شبکه اجتماعی دارای اکانت رسمی هستند. بنابراین باید نسبت به استفاده از ظرفیت های شبکه های اجتماعی برای انتشار ویدئوهای لایو اقدام نمایند. مسئله اساسی در این میان اطلاع رسانی در مورد زمان برگزاری ویدئوی لایو است. اگر این امر مدنظر مدیران برند قرار نداشته باشد، زمان برگزاری ویدئو با فقدان حضور کاربران مواجه خواهیم بود. این امر به معنای هدررفتن بودجه و زمان برند خواهد بود. همچنین در صورت حضور مهمان های مهم در لایو برند اعتبار کسب و کارمان نیز زیر سوال می رود. 

نمایش داده ها و اطلاعات کاربردی

شاید نمایش داده ها و اطلاعات کاربردی بیشتر مخصوص جلسات بازاریابی برندها باشد بنابراین صحبت از این الگو در مقاله کنونی بیش از اندازه عجیب به نظر می رسد. نکته مهم در این میان علاقه کاربران برای اطلاع از تازه ترین تغییرات بازار و همچنین دستاوردهای نوین در عرصه کسب و کار است بنابراین بازاریاب ها امکان طراحی ویدئوهای آموزشی یا اطلاع رسانی برای تعامل با مخاطب هدف را دارند. 

توجه به دغدغه های مشتریان مهمترین نکته برای طراحی ویدئوهای جذاب است. بسیاری از برندها در این میان توجه لازم برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را نشان نمی دهند. این امر در بلندمدت مشکلات بسیار زیادی برای کسب و کارها به همراه خواهد داشت. مهمترین مشکل در این میان ناتوانی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و همچنین ریزش شدید مشتریان برند است. 

ویدئوهای دارای داده ها و اطلاعات مهم باید در قالبی زیبا در دسترس کاربران قرار گیرد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای انتقال صحیح پیام اصلی برند دارد. گاهی اوقات بازاریاب ها در انتقال مفاهیم از ادبیات بسیار پیچیده ای استفاده می کنند. این امر نتایج به شدت نامناسبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارد. هرچه محتوای ویدئویی برندمان ساده و صریح تر باشد، توجه بیشتری از سوی مخاطب هدف جلب خواهد کرد بنابراین باید این نکته را به هنگام بازاریابی و طراحی ویدئوهای مختلف مدنظر قرار دهیم. 

نمایش پشت صحنه کسب و کار

هر برند در طول روز کارهای بسیار زیادی را ساماندهی می کند. برخی از کسب و کارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از الگوهای متفاوتی استفاده می کنند. یکی از الگوهای مناسب در این میان نمایش پشت صحنه کسب و کار است. شاید این امر در نگاه نخست همراه با تردیدهای زیادی باشد، اما در مقیاسی جهانی از سوی بسیاری از برندها مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب ما کنجکاوی های بسیار زیادی در مورد نحوه فعالیت برندهای مختلف داریم. اگر کسب و کارها به این کنجکاوی پاسخ درستی بدهند، امکان تعامل با مشتریان به شدت افزایش خواهد یافت بنابراین باید نسبت به این نکته توجه ویژه ای نشان دهیم. 

برخی از برندها برای نمایش پشت صحنه کسب و کارشان به نکات جذاب توجه نشان نمی دهند. این امر به معنای نمایش دقیق و بدون برجسته سازی بخش های هیجان انگیز فعالیت برند است. بدون تردید چنین ویدئوهایی دارای جذابیت بسیار اندکی برای مخاطب هدف خواهد بود. این امر مشکلات زیادی پیش روی برندها قرار می دهد. هر کسب و کار دارای بخش های مناسبی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف است. نکته اساسی در این میان یافتن بخش های مورد نظر و نمایش آن ها به عنوان پشت صحنه کسب و کار است. اگر این نکته به خوبی مدنظر برندها قرار نداشته باشد، در بلندمدت برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب چالش های زیادی پیش خواهد آمد. 

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

اگر محتوای ویدئویی مربوط به پشت صحنه کسب و کارمان برای مخاطب هدف دارای جذابیت های لازم نیست، باید نسبت به تجدیدنظر در ساختار کلی طراحی کمپین بازاریابی مان اقدام نماییم. این امر شامل ارزیابی دوباره سلیقه مشتریان و تلاش برای طراحی ویدئوهایی مطابق با سلیقه آن هاست. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهیم داشت. 

اعطای هدیه به مشتریان

جلب توجه کاربران در شبکه های اجتماعی به برند اهمیت بالایی دارد. امروزه شمار بالایی از برندها در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند، اما همه شان به یک اندازه مورد توجه مشتریان نیستند. این امر به دلیل تفاوت در شیوه های بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف است. اعطای هدیه به مشتریان یکی از راهکارهای قدیمی و همچنان تاثیرگذار برای جلب نظر مشتریان محسوب می شود. برخی از برندها در زمینه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف از این الگو استفاده می کنند. 

بارگذاری ویدئوهایی از نحوه آماده‎سازی هدیه ها و همچنین فرآیند تحویل شان به مشتریان ایده بسیار جذابی خواهد بود. امروزه اغلب برندها برای اعطای هدیه به مشتریان شان انواع بازی های آنلاین و همچنین برنامه های مشخص را طراحی می کنند. این امر کمک شایانی به برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف خواهد کرد. همچنین هزینه های اعطای هدیه به مشتریان را نیز به شدت کاهش می دهد.

امروزه تمام برندها دارای محدودیت هایی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف هستند. این امر مشکلات بسیار زیادی برای تعامل با مخاطب هدف پیش می کشد. دغدغه بودجه در دسترس برند همیشه برای کسب و کارها مهم است. بنابراین باید نسبت به این نکته توجه لازم را نشان دهیم. در غیر این صورت کسب و کارمان مشکلات بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف و همچنین مدیریت مالی پیدا خواهد کرد. 

برخی از کسب و کارها در زمینه انتخاب هدیه های مناسب برای اعطا به مشتریان محدودیت های بودجه شان را مد نظر قرار نمی دهند. این امر مشکلات زیادی به همراه خواهد داشت. مهمترین چالش در این میان کمبود بودجه و منابع مالی در میانه کمپین است. وقتی یک کمپین بازاریابی نیمه کاره رها شود، تاثیرگذاری منفی بر روی مشتریان به همراه خواهد داشت بنابراین باید نسبت به این نکته به بهترین شکل ممکن توجه نشان دهیم. در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نخواهیم داشت. 

ویدئوهای «قبل و بعد»

بدون تردید اغلب ما ویدئوها و تصاویر مربوط به قبل و بعد از یک فرآیند را دیده ایم. این امر شامل تصاویر مربوط به پیش و پس از تعمیر یک خانه یا اتومبیل می شود. مهمترین مسئله در این میان برجسته سازی تفاوت های میان دو نمونه است. تهیه ویدئو در این میان ایده مناسبی است. دلیل این امر امکان نمایش نحوه ایجاد تغییر در محصول موردنظر است. بسیاری از برندها برای جلب نظر مخاطب هدف از این شیوه استفاده می کنند. به عنوان مثال، برخی از برندها در زمینه تعمیر انواع خودرو از این شیوه سود می برند. این امر شامل نمایش وضعیت اولیه یک خودرو و سپس نمایش نحوه اعمال تغییرات بر روی آن می شود. در نهایت نیز تصویر قبل و پس از تعمیر خودروی موردنظر به نمایش گذاشته می شود. 

اگر کسب و کار شما به دنبال تهیه چنین ویدئوهایی است، باید به نکات بسیار زیادی توجه نشان دهید. این امر شاید تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف براساس نمایش وضعیت های اغراق شده است. در مورد مثال تعمیر خودرو باید یک اتومبیل کاملا خراب را به نمایش بگذارید. وقتی یک برند توانایی تعمیر یک اتومبیل کاملا از کار افتاده را داشته باشد، مشتریان ارزیابی مهمی از آن خواهند داشت. این به معنای توانایی برند موردنظر برای تعمیر تقریبا هر نوع خودرویی با هر ایرادی خواهد بود. این امر اهمیت بسیار زیادی برای مشتریان دارد. 

بسیاری از برندها در زمینه تبلیغات در شبکه های اجتماعی از همین ایده استفاده می کنند. جذابیت های این ایده موجب تاثیرگذاری اش بر روی مخاطب هدف می شود بنابراین در صورت تمایل کسب و کارتان برای همکاری تبلیغاتی با مخاطب هدف باید این ایده را مدنظر قرار دهید. 

مطلب مرتبط: بهترین و مفیدترین راه های استفاده از بازاریابی ویدئویی

پاسخ به پرسش های رایج

هر کسب و کار در حوزه فعالیتش با برخی پرسش های رایج مواجه است. این امر اهمیت بسیار زیادی برای کسب و کارها دارد. برخی از برندها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به دنبال پاسخگویی مداوم به پرسش های پرتکرار مشتریان هستند. این امر زمان بسیار زیادی از کسب و کارها می گیرد. ایده جایگزین در این میان تلاش برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف براساس شیوه ای متفاوت است. این امر شامل تلاش برای تهیه یک ویدئوی بازاریابی به منظور پاسخگویی به تمام پرسش های رایج مشتریان است. بدون تردید این امر زمان بسیار زیادی از برندمان را برای کارها دیگر صرفه جویی خواهد کرد. 

برخی از برندها تمایل بسیار زیادی برای پاسخگویی شخصی به پرسش های تکراری مشتریان نشان می دهند. ایده اصلی چنین برندهایی تاثیرگذاری مستقیم بر روی مشتریان با استفاده از چنین ایده هایی است. مهمترین مسئله در این میان ناکارایی چنین ایده هایی است بنابراین باید تجدیدنظر اساسی در نحوه فعالیت برندها در این راستا داشته باشیم. وقتی یک برند به دنبال پاسخگویی مداوم به پرسش های مشتریان است، علاوه بر زمان زیاد، کیفیت پاسخگویی اش هم متفاوت خواهد بود. در این میان طراحی یک ویدئوی کوتاه برای پاسخگویی به شمار بالایی از پرسش های پرتکرار مشتریان ایده بسیار جالبی محسوب می شود. 

انتشار محتوای کاربران

امروزه کسب و کارهای بزرگ و کوچک محتوای بسیار زیادی از سوی کاربران دریافت می کنند. محتوای تولیدی کاربران (User Generated Content) اهمیت بازاریابی بسیار زیادی برای برندها دارد. برخی از کسب و کارها برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به دنبال استفاده از چنین ویدئوهایی هستند. متاسفانه اغلب برندها فقط به بازنشر جداگانه هر کدام از ویدئوهای موردنظر توجه نشان می دهند. بدون تردید این امر جذابیت زیادی دارد، اما در صورت دریافت ویدئوهای بسیار زیادی امکان بارگذاری همه آن ها وجود نخواهد داشت. 

راهکار جایگزین در این میان ترکیب تمام ویدئوهای دریافتی از سوی مخاطب هدف و تاثیرگذاری بر روی آن ها به صورت یکجاست. شاید این امر زمان بسیار زیادی از برندها بگیرد، اما دست کم تمام ویدئوهای کاربران را بازنشر خواهیم کرد. این امر دارای اهمیت بسیار زیادی است. برخی از برندها نسبت به اهمیت این شیوه توجه لازم را نشان نمی دهند بنابراین مواجهه با مشکلاتی در این راستا همیشه طبیعی خواهد بود. 
امروزه ترکیب ویدئوها و طراحی یک ویدئو ترکیبی کار دشواری نیست. بسیاری از نرم افزارهای ویرایش ویدئو این امکان را به برندها می دهند بنابراین هیچ بهانه ای پیش روی برندها برای بی توجهی به این نکته وجود نخواهد داشت. 

مطلب مرتبط: بازاریابی ویدئویی در برترین شبکه های اجتماعی

پرسش و پاسخ ویدئویی

مشتریان همیشه پرسش های زیادی از برندها دارند. شاید این امر برای بسیاری از برندها عجیب به نظر برسد. دلیل این امر عدم تمایل برخی از مشتریان برای طرح پرسش های شان در هر موقعیتی است. برخی از برندها برای جلب نظر مخاطب هدف اقدام به طراحی ویدئوهای مخصوص پرسش و پاسخ می کنند. بدون تردید این ایده امکان اجرا در قالب ویدئوهای لایو را نیز دارد بنابراین برندها در عمل گزینه های بسیار زیادی پیش روی خودشان خواهند داشت. 

وقتی برندها ویدئوی زنده برای تعامل با مخاطب هدف طراحی می کنند، بدون تردید برخی از پرسش های مهم کاربران از قلم خواهد افتاد. این امر در مورد فراموشی برخی از پرسش ها از سوی کاربران و همچنین عدم آمادگی لازم از سوی برند برای پاسخگویی به پرسش های تخصصی نیز مصداق دارد بنابراین یک ایده جایگزین در این میان اطلاع رسانی به کاربران و سپس دریافت پرسش های شان طی چند روز است. سپس امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف فراهم خواهد شد. این امر اهمیت بسیار زیادی برای دقت نظر در پاسخگویی به پرسش ها و گردآوری تمام پرسش ها دارد. 

تهیه یک ویدئو با حضور یکی از مدیران ارشد برند برای پاسخگویی به پرسش های مشتریان همیشه ایده جذابی خواهد بود. برخی از برندها در این مسیر مشکلات بسیار زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف دارند. دلیل این امر ناتوانی مدیران برای اجرای درست برنامه در قالب ویدئو است. بهترین راهکار در این میان تمرین های چندباره مدیران ارشد برای پرهیز از اشتباهات رایج در این میان است. اگر این امر به طور دقیق مدنظر برندها قرار گیرد، نتیجه نهایی شامل ویدئوی بازاریابی بسیار تاثیرگذاری خواهد شد. 

ویدئوهای آموزشی

ویدئوهای آموزشی همیشه در شبکه های اجتماعی دارای محبوبیت بسیار زیادی است. مشتریان اغلب اوقات به دنبال یادگیری نحوه کار با محصولات برندها هستند. این امر باید از سوی برندها به بهترین شکل ممکن مدنظر قرار گیرد، در غیر این صورت شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف باقی نخواهد ماند. 

امروزه برخی از استارت آپ ها به طور تخصصی در زمینه نقد و بررسی محصولات و همچنین آموزش شیوه های کار با آن ها فعالیت دارند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برندها در زمینه بازاریابی و تعامل با مخاطب هدف خواهد داشت. بنابراین باید به بهترین شیوه ممکن مدنظر برندها قرار گیرد. همکاری با برخی از برندهای معتبر در این میان ایده بسیار جالبی خواهد بود. این امر شانس بالایی به برندها برای استفاده از تجربیات استارت آپ های تخصصی در این زمینه می دهد. 

مهارت یک برند در زمینه طراحی ویدئوهای آموزشی موجب افزایش اعتبارش در میان مشتریان خواهد شد بنابراین باید بهترین ویدئوهای ممکن در این زمینه را طراحی نماییم. در غیر این صورت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به شدت کاهش خواهد یافت. 

به روز رسانی محتوای قدیمی

یکی از ایده های ساده و جذاب برای بازاریابی ویدئویی با هزینه بسیار اندک مربوط به آپدیت ویدئوهای قدیمی است. بسیاری از برندها به ویدئوهای قدیمی بازاریابی شان هیچ توجهی نشان نمی دهند. این امر به معنای افزایش حجم آرشیو ویدئوهای بازاریابی برند بدون هیچ گونه کاربرد ثانویه ای است. 

اغلب ویدئوهای بازاریابی قدیمی در صورت به روز رسانی با استفاده از داده های جدید امکان تاثیرگذاری دوباره بر روی مخاطب هدف را به همراه خواهد داشت. بنابراین برندها باید به این نکته توجه ویژه ای نشان دهند. هرچه توانایی یک برند برای به روز رسانی ویدئوها با استفاده از داده های دقیق تر بیشتر باشد، تاثیرگذاری بسیار بهتری بر روی مخاطب هدف به همراه خواهد داشت. 

برندهای بزرگ گاهی اوقات با به روز رسانی محتوای بازاریابی قدیمی شان نوعی نوستالژی را ترویج می کنند. این امر اهمیت بسیار زیادی برای برندها به همراه دارد. هرچه تعامل با مشتریان در قالب نزدیک تری صورت گیرد، در نهایت تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف ساده تر خواهد شد.

مطلب مرتبط: چگونه در صنعت بازاریابی ویدئویی بدرخشیم؟

امروزه بازاریابی ویدئویی مهمترین ابزار در دسترس برندها محسوب می شود. کسب و کارها باید به خوبی از این ابزار برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف استفاده نمایند. در غیر این صورت شانسی برای رقابت در بازار کسب و کار نخواهند داشت. وقتی از فرمت ویدئو صحبت می کنیم، باید حوزه شبکه های اجتماعی را نیز مد نظر قرار دهیم بنابراین انتشار محتوای ویدئویی برند در شبکه های اجتماعی مهمترین نکته در زمینه بازاریابی خواهد بود. استفاده از توصیه های مورد بحث در این مقاله شروع مناسبی برای مسیر بازاریابی ویدئویی برندها خواهد بود. 

برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/xDNpo1hr
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+MEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلخرید لایک اینستاگرامواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانهگیفت کارت استیم اوکراینسریال ازازیلتور سنگاپورلوازم یدکی تویوتاقرص لاغری پلاتیندانلود رایگان از شاتراستوکخرید اقساطی آیفون 13 با تخفیف ویژه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه