شنبه, ۱۸ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Sat, 9 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز
راهکارهای موفقیت در عرصه بازاریابی ویدئویی

چگونه در صنعت بازاریابی ویدئویی بدرخشیم؟

3 سال پیش ( 1399/5/10 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : موفقیت  

بازاریابی در دنیای آنلاین پیوند بسیار نزدیکی با تلاش برای بهبود رتبه سایت مان در گوگل دارد. امروزه توصیه ‎های بسیار زیادی در سطح اینترنت برای بازاریابی بهتر و بهبود رتبه سایت ‎ها در گوگل وجود دارد. شاید در نگاه نخست رتبه سایت برندها در گوگل اهمیت چندانی نداشته باشد، با این حال وقتی از نگاه مشتریان به این موضوع بنگریم، وضعیت به طور کاملا متفاوتی به نظر خواهد رسید. اغلب مشتریان در فضای آنلاین حوصله مشاهده صفحه دوم جست ‎و جوی ‎شان را ندارند. این امر حتی در مورد مشاهده رتبه‎ های سوم به بعد نتایج نیز صادق است، با این حساب تلاش برای کسب رتبه‎ های برتر در نتایج گوگل اهمیت بالایی خواهد یافت. بازاریابی ویدئویی یکی از راهکارهای مناسب برای کسب رتبه ‎های برتر در گوگل است. امروزه کاربران توجه بسیار زیادی به محتوای ویدئویی دارند. این امر به دلیل سهولت مشاهده و فهم چنین محتوایی است.

یکی از مزیت ‎های اصلی بازاریابی ویدئویی امکان استفاده از آن بدون توجه به عرصه فعالیت برندمان است. به عبارت دیگر، تمام کسب و کارها امکان بهره‎ مندی از مزیت‎ های بازاریابی ویدئویی را دارند. ما در این مقاله به برخی از نکات اساسی برای موفقیت در راستای تولید ویدئو های بازاریابی اشاره خواهیم کرد. بی‎شک برداشت اصلی ما از مخاطب مقاله کنونی افراد غیرحرفه‎ ای در زمینه تهیه ویدئوهای بازاریابی است، اما افراد حرفه‎ ای نیز امکان استفاده از تکنیک‎ های مورد بحث را خواهند داشت.

چگونه صنعت بازاریابی ویدئویی بدرخشیم

1. انتخاب الگوی تبلیغاتی ویدئو

یکی از مهمترین نکات برای بازاریابی ویدئویی تلقی آن به عنوان بخشی از پازل کلی بازاریابی برند است. برخی از بازاریاب‎ ها به طور مستقل اقدام به تولید ویدئوهای مختلف می‏ کنند. این امر در نمایی کلی هماهنگی بسیار اندکی با اهداف اصلی برند موردنظر خواهد داشت بنابراین اقدام مناسب همکاری با تیم ارشد شرکت در راستای اتخاذ اهداف یکسان و مشابه در حوزه بازاریابی است. ما همیشه باید نسبت به کاربست شیوه‎ های تاثیرگذار در زمینه بازاریابی اشتیاق نشان دهیم. امروزه تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف بدون هماهنگی با تمام بخش ‎های شرکت امکان ‎پذیر نیست بنابراین شما باید الگوی تبلیغاتی ویدئوی‎ تان را در هماهنگی کامل با اهداف اساسی شرکت قرار دهید.

مطلب مرتبط: هرآنچه باید در مورد بازاریابی ویدئویی بدانیم

شروع فرآیند بازاریابی نیازمند تصویری روشن از نحوه اثرگذاری ویدئوی مدنظر در فرآیند تعامل میان برند شما و مشتریانتان است. اگر این تصویر در ذهن بازاریاب‎ ها و مدیران ارشد شرکت شکل نگیرد، امکان جلب نظر مخاطب هدف از بین خواهد رفت.

2. طراحی دیالوگ ‎ها

بدون تردید ما در زمینه بازاریابی ویدئویی نیازی به فیلمنامه نداریم. با این حال طراحی محورهای اصلی گفت ‎وگو ایده مناسبی خواهد بود. بسیاری از برندها نسبت به این نکته تردیدهای بسیار زیادی دارد. آنها در تلاش برای خلق تمام گفت ‎وگوها میان شخصیت ‎های اصلی ویدئو هستند. توصیه اساسی ما در این میان طراحی محورهای کلی و سپس تکمیل آن در فرآیند ضبط است. همچنین باید از شخصیت ‎های محدودی در ویدئو استفاده کنیم. ما امروزه زمان زیادی برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف نداریم بنابراین استفاده از شخصیت‎ های متعدد در ویدئو ایده چندان جالبی نخواهد بود.

3. انتخاب تیم مناسب

بازاریابی ویدئویی فرآیندی انفرادی نیست. ما نیازمند یک تیم مناسب و دارای مهارت برای تهیه ویدئو هستیم. این امر در زمینه طراحی تم اصلی ویدئو و سپس ضبط و ویرایش ‎اش به چشم خواهد آمد. خوشبختانه امروزه امکان یافتن تیم‎ های بازاریابی ویدئویی بسیار ساده شده است. بهترین راهکار درج آگهی در لینکدین یا جست‎ وجو برای افراد مناسب است. نتیجه این امر امکان تاثیرگذاری قابل توجه بر روی مخاطب هدف خواهد بود. برخی از برندها در فرآیند یافتن افراد مناسب برای بازاریابی مدت ‎ها درگیر مقایسه گزینه ‎های در دسترس هستند. این امر فرآیند تولید محتوا را با تاخیر بسیار زیادی مواجه خواهد کرد. توصیه اساسی ما در این بخش تلاش برای انتخاب افراد در قالب معیارهای ساده و به سرعت است. این امر نقش مهمی در بهبود وضعیت بازاریابی شما خواهد داشت.

امروزه سرعت تولید محتوای بازاریابی در حوزه آنلاین بسیار زیاد است بنابراین ما زمان کافی برای انتظار در راستای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را نخواهیم داشت. اگر ما تعلل بسیار زیادی در زمینه تولید محتوای ویدئویی‎ مان به خرج دهیم، شاید دیگر هرگز فرصتی برای جلب نظر مخاطب هدف پیدا نکنیم.

4. ضبط و ویرایش محتوا

پس از یافتن تیم مناسب برای بازاریابی ویدئویی باید نسبت به ضبط آن اقدام نماییم. این امر در قالب همکاری با اعضای تیم و نظرخواهی آنها صورت خواهد گرفت. بدون تردید اعضای تیم ما تجربه همکاری با دیگر برندها را نیز داشته ‎اند. بنابراین استفاده از نظرات آنها اهمیت بالایی دارد. مهمترین مزیت این امر امکان پرهیز از اشتباهات رایج در زمینه بازاریابی خواهد بود. امروزه برخی از برندها همچنان درگیر اشتباهات ساده و کلیشه ‎ای هستند. دلیل اصلی این امر عدم تلاش بازاریاب ‎ها برای تغییر زاویه دیدشان به عرصه بازاریابی است. مشاهده وضعیت از چشم انداز مشتریان همیشه کمک قابل توجهی به برندها برای بهبود وضعیت‏شان خواهد کرد بنابراین شما باید این نکته را به صورت کاربردی مدنظرتان قرار دهید.

گام بعدی پس از ضبط محتوا ویرایش اولیه است. این امر شامل حذف بخش ‎های اضافی ویدئو و تهیه نسخه خام از آن است. هدف اصلی ما در این بخش ویرایش حرفه‎ای ویدئو نیست. این امر در مرحله بعد به صورت مجزا صورت خواهد گرفت. نکته مهم در این بخش تهیه یک ویدئو کوتاه از دل تمام محتوای موجود است. بنابراین حذف بخش قابل توجهی از ایده اولیه در این بخش صورت خواهد گرفت.

5. تدوین حرفه‎ ای محتوا

تدوین محتوا بخش بسیار مهمی در زمینه بازاریابی ویدئویی محسوب می ‎شود. اثر نهایی ما در این بخش شکل می ‎گیرد بنابراین هرگونه اشتباهی نتایج خطرناکی برای برندها خواهد داشت. مهمترین مسئله در این بخش افزودن فیلترهای چشم ‎نواز به ویدئوی اولیه است. بی ‎تردید فیلم‎ های سینمایی نیز از فیلترهای کلی برای بهینه ‎سازی فضا و صحنه سکانس ‎ها استفاده می ‎کنند. این امر امکان تاثیرگذاری بهتری بر روی مخاطب هدف فراهم خواهد کرد. توصیه اساسی ما در این بخش تلاش برای الگوبرداری از ویدئوهای بازاریابی موفق برندهای بزرگ است بنابراین شما دیگر نیازی به طی مسیر دشوار یافتن فیلترهای مناسب نخواهید داشت.

6. نمایش و ارزیابی نتایج

پس از تدوین ویدئو امکان بارگذاری آن فراهم خواهد شد. ما باید بدون ایجاد هرگونه وقفه ‎ای در فرآیند بازاریابی نسبت به انتشار محتوای ‎مان اقدام کنیم. برخی از برندها پس از تهیه محتوای‎ شان به طور مداوم دنبال زمان مناسب هستند. این گرایش موجب کاهش تاثیرگذاری ویدئوهای بازاریابی خواهد شد. زمان مناسب دقیقا پس از پایان کار ویرایش نهایی اثر است بنابراین بی‎ جهت منتظر زمان مناسب نباشید.

مطلب مرتبط: بهترین و مفیدترین راه های استفاده از بازاریابی ویدئویی

گام نهایی در زمینه بازاریابی ویدئویی ارزیابی نتایج نهایی خواهد بود. این نکته دارای اهمیت بسیار زیادی است. اگر ما به دنبال پیشرفت مداوم در عرصه بازاریابی هستیم، باید همیشه نگاه انتقادی به دستاوردهای قبلی ‎مان داشته باشیم. فقط در این صورت امکان تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف فراهم خواهد شد.

منبع : myasbn
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/9ZqwcOXC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاماشین ظرفشویی بوشوکیل دادگستریخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیما
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه