دوشنبه, 30 تیر 1399 - 12:00

تمدن مصر همواره یکی از مواردی است که مورد توجه جدی افراد قرار دارد. در این رابطه آیا تاکنون به این موضوع فکر کرده ‎اید که شخصا موارد نوشته شده بر روی سطوح و تصاویر مختلف را بخوانید؟ بدون شک این امر جذابیت بسیار بالایی را برای افراد به همراه دارد.

در این رابطه گوگل تلاش کرده است تا افراد را به این خواسته نزدیک ‎تر کند. درواقع اگرچه تاکنون این برند بر روی ترجمه سریع زبان‎ های زنده دنیا تمرکز داشته و در حال حاضر پرکاربردترین مترجم آنلاین جهان را در اختیار دارد، با این حال به نظر می ‎رسد که از این به بعد، تمرکز خود را بر روی زبان ‎های باستانی قرار خواهد داد. این قابلیت به عنوان بخش جدیدی به اپلیکیشن Google Art and Culture اضافه خواهد شد. نام آن نیز Fabricius انتخاب شده است. در این بخش زبان هیروگلیف در 6 مرحله به شما آموزش داده می شود و پس از آن می‏توانید با ارسال تصویر، ترجمه را مشاهده کرده و میزان تطابق آن با ترجمه شخصی خود را مقایسه کنید.

آموزش خط هیروگلیف طرح جذاب گوگل

نکته جالب این است که برای ایجاد این طرح، از مرکز مصرشناسی دانشگاه مک کوری استرالیا، شرکت سایکل اینتراکتیو و برند بازی‏سازی یوبیسافت استفاده شده است. در این رابطه چنس کانگور از مدیران این طرح اعلام کرده است که در حال حاضر برای یادگیری این زبان، افراد محکوم به مراجعه به کتاب‎ های مختلف هستند که ترجمه آن به زبان ‎های محدودی وجود داشته و این امر باعث می‎ شود تا امکان استفاده از آن برای تمامی افراد، امکان ‎پذیر نباشد. با این حال در عصر حاضر، ضروری است که تنوع در شیوه‎ های آموزشی شکل گیرد. این طرح به الگویی دست پیدا کرده است که برطبق آن، به ساده ‎ترین شیوه این خط جذاب، آموزش داده خواهد شد. همچنین عنوان شده است که این اقدام تنها شروع طرحی گسترده بوده و تمامی زبان‎های باستانی، مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید