یکشنبه, 18 فروردين 1398 - 11:11

بررسی 25 سایت ارائه تصاویر استاک رایگان

اگر به راستی یک تصویر زیبا ارزشی بیش از صدها حرف دارد، بنابراین داشتن تصاویر استاک (خام) زیبا برای بازاریاب های دیجیتالی بسیار دارای اهمیت خواهد بود. 

به راستی چرا تصاویر خام دارای ارزش بالایی هستند؟ به برخی از کاربردهای آنها توجه کنید:

• افزایش سرعت جذب مخاطب 

• ایجاد تحولی اساسی در کیفیت پست های برندها در شبکه های اجتماعی

• ساخت جلوه بصری برندها

تصاویر استاک رایگان

نکته مهم در زمینه استفاده از تصاویر خام رعایت قانون کپی رایت است. به این ترتیب بسیاری از افراد بدون آگاهی از مالکیت تصاویر مورد نظر قانون کپی رایت را نقض می کنند. در دنیای اینترنت حساسیت ها پیرامون مالکیت محتوا بسیار بالاست. به همین دلیل سایت برخی از برندها به دلیل عدم رعایت قانون کپی رایت بسته می شود. 

یکی از راهکارهای جالب برای پرهیز از نقض قانون کپی رایت استفاده از تصاویر خام رایگان است. خوشبختانه امروزه سایت های بسیار زیادی در زمینه ارائه چنین تصاویری فعالیت دارند. به این ترتیب در آرشیو سایت های رایگان استاک با تصاویر گوناگون و با کیفیتی مواجه می شویم. عکاس های چنین تصاویری حق استفاده از آثار خود را برای عموم مردم آزاد گذاشته اند. 

در این مقاله هدف اصلی من گردآوری فهرستی مناسب از منابع معتبر تصاویر خام است. به این ترتیب برند شما دیگر درگیر مشکلاتی نظیر نقض قانون کپی رایت در فرآیند بازاریابی نخواهد شد. 

1. Unsplash

تصاویر رایگان

سایت Unsplash یکی از برترین آرشیو های تصاویر خام را دارد. نکته جالب در مورد این سایت استفاده از تصاویر کاملا باکیفیت است. همچنین گالری این سایت بیش از 850 هزار تصویر استاک را در خود جای داده است. 

شاید اغلب ما انتظارات بسیار اندکی از یک سایت ارائه تصاویر استاک رایگان داشته باشیم. با این حال Unsplash نظر ما را به طور کامل تغییر خواهد داد. در حقیقت، کیفیت تصاویر این سایت به نسبت بسیاری از نمونه های پولی بسیار بهتر است. اگر در زمین مدیریت کسب وکاری میان رده فعالیت دارید، تصاویر این سایت به شما در زمینه بازاریابی و تبلیغات کمک شایانی خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: 4 توصیه برای مدیریت بهتر یک کمپین تبلیغاتی

2. Gratisography

تصاویر رایگان

در اینجا ما با سایت شخصی یکی از برترین عکاس های حوزه کسب وکار مواجه هستیم. رایان مک گویر شهرت بسیار زیادی در زمینه ثبت تصاویر خلاقانه دارد. تجربه همکاری با برخی از بزرگترین برندهای دنیا سایت وی را بدل به گزینه ای وسوسه کننده برای هر برندی کرده است. 

تمام تصاویر سایت Gratisography در کیفیت بسیار بالا و کاملا رایگان عرضه می شود. همچنین برخلاف بسیاری از سایت ها، استفاده از تصاویر آن در زمینه های مختلف تجاری دارای هیچ محدودیتی نیست. شاید در نگاه نخست آرشیو شخصی یک عکاس دارای شمار محدودی از تصاویر باشد، با این حال مک گویر علی رغم شمار نسبتا اندک تصاویرش موفق به جلب رضایت سلیقه های مختلف شده است. 

3. IM Free

سایت IM Free یکی از بزرگترین آرشیوهای سراسر اینترنت را دارد. استفاده از تصاویر رایگان این سایت برای تمام مقاصد تجاری رایگان است. همچنین دسته بندی متنوع آن نیز هر کاربری را به وجد خواهد آورد. 

نکته جالب در مورد سایت IM Free امکان یافتن محتوایی بسیار بیشتر از تصاویر خام است. قالب های متنوع سایت، آیکون و بسیاری موارد دیگر با اندکی جست وجو در این سایت قابل دسترسی خواهد بود. 

4. Pixabay

نظر شما در مورد مواجهه با بیش از نیم میلیون تصویر خام چیست؟ سایت Pixabay چنین رقم خیره کننده ای از تصاویر کاملا رایگان را برای کاربران فراهم کرده است. نکته هیجان انگیز در مورد تصاویر این سایت پوشش گواهینامه Creative Commons Zero (CC0) است. معنای این امر امکان استفاده از تصاویر سایت به دو صورت آنلاین و چاپی است. 

5. Pexels

کمپین

Pexels یکی دیگر از سایت های جذاب برای دسترسی به هزاران تصویر خام است. این سایت اغلب تصاویر خود را از طریق عکاس های تازه کار و جویای موقعیت های بهتر تهیه می کند. به این ترتیب عکاس های مورد نظر برای نمایش کیفیت کارهای خود آنها را به صورت کاملا رایگان در اختیار علاقه مندان قرار می دهند. همچنین باید توجه داشت که این سایت به طور حیرت انگیزی با سایر سایت های مشابه هماهنگی دارد. به این ترتیب به محض انتشار تصاویر رایگان تازه در سایت های دیگر، Pexels نیز آنها را در فهرست تصاویر جدید خود درج می کند. 

6. Burst

کمپین

برند شاپیفای نامی آشنا برای علاقه مندان به بازاریابی دیجیتال است. این برند به عنوان گامی در راستای توسعه کسب وکارش اقدام به راه اندازی مجموعه ای از تصاویر خام کرده است. سایت Burst تمام نیازهای ما در زمینه دسترسی به تصاویر خام را رفع می کند. اگرچه این سایت هنوز در مرحله آزمایشی است، اما دسترسی به آرشیوش برای علاقه مندان امکان پذیر خواهد بود. 

7. Picjumbo

سایت Picjumbo با بیش از 5میلیون دانلود از زمان تاسیس در سال 2013 به عنوان یک شبکه اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر خام شناخته می شود. کاربران به مانند هر شبکه اجتماعی دیگری امکان ثبت نام در این سایت را دارند. سپس در دسته بندی های مختلف شمار بسیار بالایی عکس در اختیارشان قرار می گیرد. اگر حوصله جست وجوی تصاویر مختلف را ندارید، Picjumbo مجموعه تصاویر خام در دسته بندی های مختلف را برای شما آماده کرده است. هر کدام از این مجموعه دارای بیش از 200 تصویر است. با این حال استفاده از بخش مورد نظر نیازمند پرداخت حق عضویت است (15 دلار در ماه). 

8. Morguefile

سایت Morguefile در مقایسه با بسیاری از نمونه های دیگر این مقاله تجربه بیشتری دارد. این سایت در سال 1996 راه اندازی شد. درست زمانی که خبری از دیگر سایت های بزرگ عرضه تصاویر رایگان نبود. این سایت در زمینه بارگذاری تصاویر رایگان وسواس زیادی دارد. به همین دلیل آرشیوش پر از تصاویر جالب است. در حقیقت خبری از تصاویر بی کیفیت در مجموعه Morguefile نیست. 

9. Reshot

شعار اصلی سایت Reshot در نوع خود بسیار جذاب است: «بزرگترین مجموعه از تصاویر خام رایگان که هیچ جای دیگری پیدا نخواهید کرد.» تصاویر این سایت مجموعه ای از آثار عکاس های جوان و جویای نام است. به این ترتیب معامله ای منصفانه میان برندها و عکاس های جوان صورت می گیرد. برندها تصاویر خام شان را به رایگان تامین می کنند و عکاس های تازه کار نام شان در کنار آثار مورد نظر درج خواهد شد. 

10. Stockvault 

کمپین بازاریابی

این سایت دارای بیش از 35 هزار تصویر رایگان است. نکته جالب در مورد Stockvault اداره اش به سبک یک پلتفرم آنلاین است. به این ترتیب کاربران با ثبت نام و بارگذاری تصاویر خود آن را مدیریت می کنند. البته در این میان مدیران سایت پیش از بارگذاری تصاویر تحقیق مختصری در مورد راستی آزمایی ادعای کاربران مبنی بر مالکیت معنوی تصاویر انجام می دهند. 

11. Negative Space 

کمپین بازاریابی

این سایت تصاویر رایگان استاک تحت پوشش گواهینامه CC0 را به صورت هفتگی منتشر می کند. تصاویر سایت Negative Space قابلیت جست وجو براساس دسته بندی، رنگ و موضوع را دارند. به این ترتیب کاربران در کمترین زمان ممکن به آنها دست می یابند. 

12. Kaboompic 

سایت Kaboompic فعالیت گسترده ای در زمینه جمع آوری تصاویر خام رایگان برای استفاده شخصی و تجاری دارد. در آرشیو این سایت کاربران امکان یافتن تصاویر مدرن و رنگی را دارند. در حقیقت این سایت شهرت عمده ای برای تصاویر سبک مدرن اش به دست آورده است. 

مطلب مرتبط: نگاهی به کمپین های تبلیغاتی برتر دنیا

13. FancyCrave 

بازاریابی

سایت FancyCrave نمونه بارز شنا برخلاف مسیر رودخانه است. در زمانی که بیشتر سایت های عرضه تصاویر خام رایگان به سوی نمونه های مدرن می روند، این سایت تاکید اساسی بر روی تصاویر بیانگر داستانی خاص و احساسی دارد. در حقیقت این سایت تمرکز اصلی خود را بر روی انتشار تصاویر رایگان در زمینه گردشگری و مسافرت قرار داده است. به این ترتیب FancyCrave بدل به گزینه ای جذاب برای آژانس های مسافرتی شده است. 

وقتی به گالری متنوع این سایت نگاه می کنیم، کیفیت بالای تصاویر ما را به حیرت می اندازد. بدون تردید پس از مشاهده تصاویر این سایت تحولی اساسی در زمینه کیفیت مطالب برندمان در شبکه های اجتماعی روی خواهد داد. 

14. Raw Pixel 

برخی از سایت های عرضه تصاویر خام مانور زیادی بر روی شمار بالای موجودی آرشیوشان می دهند. ادعای سایت Raw Pixel اما به کلی متفاوت است. آنها هیچ ادعایی در زمینه عرضه بزرگترین آرشیو تصاویر خام ندارند. برعکس، آنها ادعای جلب رضایت سلیقه های مختلف را می کنند. تنوع تصاویر این سایت به معنای واقعی کلمه حیرت انگیز است. 

نکته جالب در مورد سیستم بارگذاری تصاویر در سایت Raw Pixel تحلیل میزان دانلود تصاویر و بارگذاری هرچه بیشتر دسته بندی های پرطرفدار است. به این ترتیب همیشه کاربران از تصاویر این سایت لذت کافی را خواهند برد. 

15. Foodie Feed 

بازاریابی

سایت Foodie Feed بدون اندکی تردید بهترین آرشیو در زمینه خوراکی را دارد. با هر سلیقه و ذائقه ای شیفته این سایت خواهید شد. هدف اصلی آنها از فعالیت در دنیای آنلاین انتشار هرچه بیشتر تصاویر زیبا و خوشمزه پیرامون خوراکی های مختلف است. به این ترتیب علاقه مندان به دنیای خوراکی ها و آشپزی امکانات بهتری برای نمایش زیبایی های این هنر به دیگران خواهند داشت. 

16. Stock Snap 

سایت Stock Snap شعار بسیار جالبی دارد: «دسترسی به تصاویر خام مورد نیاز در کمترین زمان ممکن». بدون تردید موتور جست وجوی تصاویر در همه سایت های تصاویر خام وجود دارد. با این حال مزیت Stock Snap استفاده از موتور جست وجو همراه با هوش مصنوعی قدرتمند است. به این ترتیب دسته بندی جست وجوی این سایت در قالب تاریخ، موضوع و ترندهای برتر شبکه های اجتماعی قرار دارد. در بخش ترندهای برتر موتور جست وجوی این سایت با تحلیل وضعیت ترندهای شبکه های اجتماعی بهترین پیشنهادها را به کاربران می دهد. 

17. FreeStocks 

سایت FreeStocks یکی دیگر از سایت های بسیار جذاب و کاربردی در زمینه دستیابی به تصاویر خام است. 
تفاوت اصلی میان این سایت با بسیاری از نمونه های مشابه اختصاص آن به آثار سه عکاس حرفه ای است. این عکاس ها در زمان فراغت شان اقدام به ثبت این تصاویر می کنند. به این ترتیب کاربران می توانند نسبت به کیفیت بسیار بالای آثار موجود در سایت FreeStocks اطمینان داشته باشند. 

18. Splitshire 

دانیل ناسکو، طراح مشهور سایت، چند سال پیش استارتاپ Splitshire را اجرا کرد. هدف اصلی وی راه اندازی پلتفرمی برای دسترسی ساده و سریع به تصاویر و ویدئوهای رایگان بود. دسته بندی مطالب این سایت به گونه ای کاربردی برای برندها و کاربران معمولی تعبیه شده است. دانیل ناسکو به دلیل اینکه در دوران کودکی مدت ها در مناطق فقیر و بد آب و هوا زندگی کرده، توجه ویژه ای به انتشار تصاویر خام از چنین مناطقی دارد. اگر در زمینه مدیریت سازمان های عام المنفعه و حفاظت از محیط زیست فعالیت دارید، سایت دانیل محتوای بسیار جذابی برای شما خواهد داشت. 

19. Life Of Pix 

سایت تصویر

سایت Life Of Pix مجموعه ای بزرگ از تصاویر خام باکیفیت است. در حقیقت آژانس تبلیغاتی لیوری در مونترئال کانادا این سایت را تاسیس کرده است. با حذف قوانین مربوط به کپی رایت، بسیاری از بازاریاب ها توجه ویژه ای به این سایت دارند. 

مزیت اصلی سایت Life Of Pix انتشار تصاویر متنوع از زاویه دید یک برند مطرح در زمینه تبلیغات است. به این ترتیب کاربران بخش مربوط به «پیشنهاد مدیران» را به بیشتر از هر دسته بندی دیگری مورد توجه قرار می دهند. 

20. Picography 

سایت تصویر

سایت Picography یکی دیگر از سایت های فعال در زمینه انتشار تصاویر خام باکیفیت است. نکته مهم درخصوص این سایت فعالیت انحصاری برای رفع نیازهای بازاریاب های دیجیتال است. به این ترتیب آثار چندانی برای کاربران معمولی در این سایت وجود ندارد. 

21. MMT Stock 

سایت MMT Stock مجموعه ای از تصاویر خام باکیفیت برای رفع نیازهای بازاریابی برندهاست. این تصاویر از سوی جفری بتس انتخاب می شود. هدف اصلی جفری از فعالیت در این سایت نمایش زیبایی های هنر عکاسی به دیگران است. تصاویر این سایت به طور مداوم به روز رسانی می شوند. به منظور سهولت کاربری افراد به روز رسانی ها به طور یکجا و در پایان هفته صورت می گیرد. 

22. Jay Mantri 

تصاویر استاک

سایت Jay Mantri متعلق به عکاس مشهور ایتالیایی است. وی در این سایت علاوه بر انتشار تصاویر رایگان برای برندها به فروش آثار باکیفیت نیز مشغول است. به این ترتیب بهره مندی از تمام تصاویر این سایت رایگان است. با این حال کیفیت HD به بالای آنها باید با پرداخت هزینه جداگانه خریداری شود. 

23. ISO Republic 

هدف اصلی این سایت ارائه تصاویر جذاب به وبلاگ نویس ها، بازاریاب ها، طراحان سایت و برندهاست. دسته بندی تصاویر سایت نیز براساس نیاز مخاطب های هدف طراحی شده است. به این ترتیب برندها مشکل خاصی در زمینه دسترسی به تصاویر مورد نظرشان نخواهند داشت.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته برای اجرای یک کمپین تبلیغاتی موفق

24. New York Old Stock 

تصاویر استاک

همانطور که از نام این سایت برمی آید، در آن مجموعه ای وسیع از تصاویر قدیمی و رایگان مربوط به شهر نیویورک یافت می شود. البته امروزه دامنه فعالیت این برند بسیار گسترده تر از قبل شده است. به همین دلیل انتشار رایگان تصاویر قدیمی تمام شهرها در دستور کارشان قرار گرفته است. 

25. Refe 

سایت Refe به دلیل انتشار تصاویر خام زیبا و ساده به شهرت رسیده است. هدف اصلی این سایت نمایش تصاویری هرچه بیشتر از زندگی واقعی مردم سراسر جهان است. به این ترتیب برندهای علاقه مند به طرح های مینیمال ایده های جالبی در سایت Refe پیدا خواهند کرد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید