دوشنبه, 05 اسفند 1398 - 14:16

اگرچه برخی معتقدند که وجود محتواهای ارزشمند تمام چیزی است که شما برای موفقیت یک سایت نیاز خواهید داشت، با این حال واقعیت با این تفکر فاصله داشته و شما باید اقدامات متعددی را در این زمینه انجام دهید. فراموش نکنید که اگر شما در این زمینه کوتاهی کنید، مخاطب موجود جذب سایتی دیگر خواهد شد. در همین راستا به بررسی روش‎های کارآمد در این زمینه خواهیم پرداخت.

1-از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

چگونه مخاطبین بیشتری را برای سایت خود ایجاد کنیم

حضور در شبکه های اجتماعی فرصتی ایده آل برای شناخت بیشتر محسوب می شود. علت این امر به این خاطر است که در حال حاضر تعداد افرادی که در طول روز ساعت های متمادی در شبکه های اجتماعی حضور دارند، بسیار بالا بوده و این امر باعث می-شود تا شانس دیده شدن بالایی را داشته باشید، با این حال فراموش نکنید که در این رابطه کیفیت کار شما بسیار مهم بوده و صرفا نباید به حضور خود اکتفا کنید. در نهایت فراموش نکنید که صفحه شما باید ارتباط لازم را با سایت داشته باشد. برای مثال در هر یک از پست ها، لینکی را نیز ذکر کنید تا با تعداد بازدیدکنندکان بیشتری مواجه شوید.

مطلب مرتبطبررسی 10 راهکار ساده برای افزایش ترافیک سایت

2-اصول سئو را جدی بگیرید

این امر باعث خواهد شد تا مطالب شما در موتورهای جست و جو بهتر به نمایش درآورده شود. برای این موضوع رعایت اصولی نظیر انتخاب تیتر براساس کلمات کلیدی، کاملا ضروری خواهد بود. در نهایت استفاده از سایت هایی که تحلیل را بر وضعیت سئو سایت شما انجام می دهند، کمک شایانی محسوب می شود.

3-تنوع داشته باشید

اقدامات صرفا تجاری برای مخاطب جذابیتی را به همراه نخواهد داشت. به همین خاطر شما باید بخش-های متنوعی را داشته باشید تا امکان جذب حداکثری به وجود آید. فراموش نکنید که یکی از بخش هایی که مورد توجه همگانی قرار دارد، مطالب آموزشی و اخبار است.

4-تبلیغات داشته باشید

اگرچه روش های تبلیغاتی بسیار متنوع است، با این حال شما باید به دنبال بهترین آنها باشید. در این رابطه گوگل خدمات بسیار خوبی را انجام می دهد که کاملا مقرون به صرفه است. برای مثال پرداخت به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ، از جمله روش های آن محسوب می‎شود، با این حال بهتر است تا در این زمینه تحقیقات لازم را انجام دهید. در غیر این صورت هزینه فرصت شما صرف بهترین گزینه نخواهد شد. در این رابطه مجموعه سخنرانی-های نیل پاتل، راهنمای عمل بسیار خوبی خواهد بود.

5-صرفا به اینترنت محدود نباشید

اگرچه ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد، با این حال شما در فضایی غیر از اینترنت نیز می توانید برای سایت خود تبلیغ کنید. برای مثال ذکر آدرس سایت در کارت ویزیت، یکی از این گزینه ها محسوب می شود. به همین خاطر ابدا نباید خود را محدود کنید.

6-در نمایشگاه های مرتبط با حوزه کاری خود حضور داشته باشید

این امر نه‎تنها فرصتی را برای آگاهی از جدیدترین اتفاقات در حوزه کاری شما مهیا خواهد کرد، بلکه زمینه را برای ایجاد ارتباط با افراد مختلف مهیا می سازد. به همین خاطر بهتر است که یک غرفه را برای خود داشته باشید و یا به صورت فعالانه با افراد حاضر ارتباط برقرار کنید.

7-از اینفلوئنسرها استفاده کنید

این افراد به علت محبوبیتی که در شبکه های اجتماعی دارند، به سرعت می توانند مخاطبین شما را افزایش دهند. به همین خاطر ضروری است که با آنها همکاری داشته باشید. در این رابطه توصیه می شد که از تبلیغ مستقیم جلوگیری کنید. این امر تاثیر به مراتب بالاتری را به همراه خواهد داشت.

8-آدرس سایت را در هر مکانی درج کنید

در ابتدا ذکر این نکته ضروری است که آدرس سایت شما باید کاملا ساده باشد تا افراد بتوانند به راحتی در ذهن خود حفظ کنند. همچنین ضروری است تا عامل تکرار را رعایت کنید. درواقع در هر مکانی باید آدرس سایت تکرار شود تا به خوبی در ذهن مخاطب شکل گرفته و یادآوری داشته باشد. برای مثال بر روی لباس کارمندان، بسته‎بندی محصولات و هر مکانی می توان این اقدام را انجام داد.

9-به هماهنگی سایت با گوشی های تلفن همراه توجه داشته باشید

این امر که کاربران از طریق تلفن همراه خود نیز به راحتی بتوانند در سایت شما گشت و گذار کنند، باعث خواهد شد تا با یک شانس بزرگ برای جذب مخاطبین بیشتر مواجه شوید. ذکر این نکته ضروری است که در حال حاضر بیشتر افراد از طریق تلفن های همراه خود به اینترنت وصل می شوند. تحت این شرایط اگر سایت شما با این دستگاه ها سازگار نباشد، بدون شک زمینه رشد شما بیش از حد محدود خواهد شد. در نهایت توجه داشته باشید که در کنار محتواهای ارزشمند، شما باید به جنبه های زیبایی کار نیز توجه داشته باشید.

10-از نویسنده مهمان استفاده کنید

بدون همکاری با سایر افراد، تولید محتوای شما به بهترین شکل ممکن انجام نخواهد شد. به همین خاطر زمن بازنشر مطالب مهم، از نویسنده مهمان نیز استفاده کنید. این امر در نهایت به تنوع بیشتر مطالب کمک شایانی را خواهد کرد.

11-شرکایی را برای خود پیدا کنید

این امر که در مسیر کار خود برندهایی را که اهدافی مشترک با شما دارند را شناسایی کنید، باعث می شود که در صورت همکاری با یکدیگر، توانی به مراتب بالاتر را داشته باشید. در این رابطه ساده ترین نوع همکاری، تبلیغ برای یکدیگر محسوب می شود. با این حال بهتر است تا به دنبال سطحی بالاتر باشید.

12-از ایمیل کمک بگیرید

برای آشنا کردن افراد با سایت خود شما می-توانید از ایمیل و پیامک استفاده کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که این اقدام شما باید همراه با ارائه یک کد تخفیف مناسب باشد. در غیر این صورت به عنوان برندی مزاحم شناخته خواهید شد.

13-خودتان را معرفی کنید

این امر که تمامی افراد تیم شرکت خود را معرفی کنید برای هر مخاطبی جذاب بوده و آنها را در مدت زمانی کوتاه تر به اعتماد لازم برای خرید از شما و وفادار شدن به برند خواهد رساند. به همین خاطر ضروری است تا این بخش را از همان ابتدای شروع کار خود، راه‎اندازی کنید.

14-در یوتیوب حضور داشته باشید

بنا بر آمارهای منتشرشده، ویدئو ها از بالاترین میزان جذابیت برای مخاطبین برخوردار هستند، با این حال قرار دادن آنها صرفا در سایت می تواند زمینه رشد را برای شما به همراه داشته باشد. به همین خاطر شما باید از پرکاربردترین وب‎سایت-های اشتراک‎گذاری ویدئو استفاده کنید که در این رابطه یوتیوب بهترین گزینه موجود محسوب می شود.

مطلب مرتبطبررسی 10 راهکار ساده برای افزایش ترافیک سایت

15-به‎روزرسانی مداومی را داشته باشید

تمامی اطلاعات شما باید کاملا بروز و معتبر باشد. این امر مرز میان یک برند قابل اعتماد و ضعیف را مشخص خواهد کرد. به همین خاطر بر روی آمارهایی که منتشر می کنید، دقت عمل بالایی داشته باشید. در نهایت فراموش نکنید که اعمال تغییرات مداوم اساسی، باعث می شود تا مخاطب امکان خو گرفتن با محیط کاربری را نداشته باشد که یک نکته منفی محسوب می شود.

16-از نشریات کمک بگیرید 

در این رابطه لازم است تا با توجه به بودجه خود رفتار کنید. برای مثال ممکن است شما تنها بتوانید از رادیو در این رابطه کمک بگیرید، با این حال شما با انجام تحقیقات، حتما گزینه مناسبی را پیدا خواهید کرد.
در نهایت این امر که حداقل یک خلاقیت و ویژگی منحصر به فرد را داشته باشید، خود به دلیلی برای حضور کاربران زیاد تبدیل خواهد شد.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید