پنجشنبه, ۱۱ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Thu, 2 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

اصول کپشن نویسی در اینستاگرام

1 سال پیش ( 1399/8/5 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : لیندزلی لار  

اینستاگرام در حال حاضر به مهمترین شبکه اجتماعی جهان تبدیل شده است. در این راستا نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مهمترین بخش اقدامات شما در تهیه تصاویر فوق العاده نبوده و به هنر کپشن نویسی ارتباط دارد. درواقع این موضوع می ‎تواند زمینه ارتباط خوب با مخاطب و یا از دست دادن آنها را به همراه داشته باشد. با این حال در این رابطه عدم آگاهی از اقداماتی که باید انجام شود، باعث خواهد شد تا بهترین نتیجه ممکن را به دست نیاورید. به همین خاطر در ادامه 7 نکته ‎‎ای را بررسی خواهیم کرد که بدون شک نتیجه کار شما را افزایش خواهد داد.

اصول کپشن نویسی اینستاگرام

1-پیش‎ نویسی داشته باشید

نخستین نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای رسیدن به یک متن مناسب، شما باید چند ایده را پیاده نمایید. درواقع تا زمانی که شروع به نوشتن نکنید، تمامی موارد تنها در ذهن شما خواهد بود که این امر ممکن است باعث فراموشی نیز شود. پس از این اقدام توصیه می ‎شود که از چند نفر نظرسنجی نیز داشته باشید. این امر باعث خواهد با ضعف ‎های به مراتب کمتری مواجه شوید. در این راستا مشاهده کپشن ‎های مختلف، به شما ایده ‎های جدیدی را خواهد داد.

مطلب مرتبط: راهکارهای نگارش کپشن حرفه ای در اینستاگرام

2-به 2 خط اول بیشترین توجه را داشته باشید

اصول کپشن نویسی اینستاگرام

اگرچه شما با بیش از 2000 کلمه برای تکمیل کپشن خود مواجه هستید، با این حال در ابتدا تنها 2 خط اول به نمایش درآورده می ‎شود. درواقع کاربران برای مشاهده کامل آن باید بر روی گزینه مربوطه کلیک نمایند. تحت این شرایط طبیعی است که شروع شما حکم تیتر را پیدا کند. تحت این شرایط ضروری است که کاملا جذاب متن خود را شروع نمایید. این امر باعث خواهد شد تا افراد به مطالعه کامل آن ترغیب شوند.

3-از فراخوان عمل غافل نشوید

 

متن شما باید به لحنی باشد که توانایی ایجاد ارتباط با مخاطب را داشته باشد. در این راستا شما باید بازدیدکنندگان را به سمت اقدامی نظیر بازنشر و ارسال محتوا برای دیگران، ترغیب نمایید. در این راستا چند استراتژی وجود دارد. برای مثال ارزشمندکردن متن، یکی از ساده ‎ترین این راهکارها محسوب می ‎شود. با این حال این امر که از مخاطب خود بخواهید که در صورت تمایل مطالب نظر خود را ارسال نمایند و یا محتوا را برای دیگران بفرستند، از جمله ضروری‎ ترین مسائل برای یک کپشن موفق است.

4-سوال بپرسید

اصول کپشن نویسی اینستاگرام

برای این امر که متن شما در ذهن‎ها ماندگار شود، هیچ ‎چیز به اندازه به فکر فرو بردن، تاثیرگذار نخواهد بود. به همین خاطر کپشن شما باید حداقل از یک سوال درست برخوردار باشد. در این رابطه توصیه می ‎شود که این اقدام را در پایان متن خود انجام دهید. این امر باعث می ‎شود که افراد فراغت لازم برای فکر کردن و ارسال سریع ‎تر پاسخ‎ ها را داشته باشند. همچنین یک سوال کوچک در ابتدا، باعث خواهد شد تا خط فکری مخاطب به هدف شما نزدیک ‎تر شود.

5-سایت رسمی را ذکر نمایید

اصول کپشن نویسی اینستاگرام

در این رابطه شما تنها به سایت اصلی محدود نبوده و سایر شبکه‎ های اجتماعی و یا پل ‎های ارتباطی خود را می ‎توانید ذکر نمایید. این امر کمک خواهد کرد تا به سایر اهداف تجاری خود نیز دست پیدا کنید.

6-تنها 4 هشتگ کافی خواهد بود

اشتباه بزرگ بسیاری از افراد این است که خود را درگیر تعداد زیادی هشتگ می‎ کنند. درواقع تصور آنها این است که قرار گرفتن در دسته ‎بندی ‎های بیشتر، شانس دیده شدن آنها را افزایش خواهد داد. با این حال نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نمایش شما در فضایی که ارتباطی به هشتگ استفاده شده ندارد، یک ضدتبلیغ خواهد بود. برای مثال ممکن است شما در زمینه مد و پوشاک فعالیت داشته باشید. تحت این شرایط هشتگ ‎های حوزه تکنولوژی، تنها زمینه نارضایتی مخاطب را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر استفاده از تنها 4 هشتگ مرتبط با حوزه شما، کاملا کافی است. در این راستا فراموش نکنید که هشتگ ‎های شما نباید مواردی ثابت باشد. درواقع لازم است که همواره به ترندها نیز توجه داشته باشید.

7-از استیکر استفاده کنید

برای این امر که بار احساسی متن خود را افزایش دهید، استفاده از هشتگ ‎ها یک انتخاب کاملا حرفه‎ ای خواهد بود. در این راستا فراموش نکنید که هشتگ‎ های مورد استفاده باید ارتباط لازم را با متن داشته باشد. در غیر این صورت نتیجه عکس را به همراه خواهد داشت.

مطلب مرتبط: هنر کپشن نویسی

در آخر فراموش نکنید که همواره فضا برای بهترشدن وجود دارد. درواقع این موارد تنها اصول اولیه بوده و به همین خاطر ابدا نباید خود را محدود به آنها تصور نمایید.

منبع : hubspot
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/1bWrLVBq
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه