شنبه, 07 تیر 1399 - 16:02

در زمینه تولید محتوا، این امر که توان نویسندگی بالایی را داشته باشید، بسیار مهم بوده و باعث خواهد شد تا تاثیر اقدام شما افزایش پیدا کند. درواقع با توجه به این امر که موضوعات ممکن است توسط افراد متعددی مورد استفاده قرار گیرد، تحت این شرایط قدرت نوشتن مرز موفقیت و شکست را تعیین خواهد کرد. نکته دیگری که اهمیت صحبت در رابطه با این موضوع را افزایش داده است، شیوع قرنطینه خانگی در اثر شیوع ویروس کرونا و افزایش چشمگیر تعداد کاربران اینترنت است. همین امر نیز باعث شده است تا نیاز برای تولید محتوا، افزایش پیدا کند. به همین خاطر هم اکنون فرصت شغلی مناسبی شکل گرفته است. با این حال سوالی که مطرح است این است که چگونه می توان به یک نویسنده توانا و محبوب برای مخاطبین تبدیل شد؟ در ادامه به بررسی 5 تمرین کاربردی برای رسیدن به این هدف، خواهیم پرداخت.

1-دایره واژگان خود را با مطالعه افزایش دهید

تولید محتوای موفق بهبود مهارت نوشتاری

در این رابطه اگرچه کتاب ها بهترین منابع محسوب می شوند، با این حال شما تنها به آن محدود نبوده و می توانید برای افزایش دایره لغات خود از مقالات نیز استفاده کنید. مزیت دیگر این اقدام، آشنایی با سبک نوشتاری افراد مختلف است که باعث خواهد شد تا متوجه بسیاری از نکات شوید. اگرچه به صورت یک قاعده کلی مطالعه رمان اولویت بیشتری را دارد، با این حال اگر در زمینه ای تخصصی نظیر تکنولوژِی قصد فعالیت دارید، بهتر است تا به دنبال منابعی مرتبط با آن باشید.

مطلب مرتبط: تولید محتوای موفق با 6 کلید طلایی

2-یادگیری خود را متوقف نکنید

در مقالات مختلف، کتاب ها و سخنرانی ها انواع روش های نویسندگی وجود دارد. شما باید تمامی این موارد را مورد توجه جدی خود قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا پیشرفت شما، همیشگی باشد. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که اگر سطح خود را کافی تلقی کنید، بدون شک بازنده خواهید بود.

3-از اهمیت تمرین غافل نشوید

اطلاعات تئوری شما تا زمانی که در عمل مورد استفاده قرار نگیرد، فایده چندانی را نخواهد داشت. به همین خاطر ضروری است که تمرینات مداومی داشته باشید. در این رابطه چندان خود را درگیر تعداد ساعت نکرده و به اندازه ای این اقدام را انجام دهید که منجر به نارضایتی شما نشود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نوشته های خود را به افراد متخصص نشان داده و از آنها بخواهید تا شما را نقد کنند. همچنین سعی کنید تا یک اقدام کوچک را شروع کرده و شانس خود را برای جذب مخاطب، آزمایش کنید. برای مثال می توان از سیاست پست مهمان، استفاده کرد.

4-اطلاعات خود را به روز کنید

برای این امر که بتوانید مقالات و مطالب جذابی را تولید کنید، لازم است تا داده های شما در سطح مناسب و کاملا به روز باشند. این امر تنها زمانی میسر خواهد بود که به صورت تخصصی، اخبار و مقالات حوزه خود را مطالعه کنید. درواقع نویسندگانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند، از سایر رقبای خود جلوتر بوده و به راحتی می توانند این نیاز خود را تامین کنند. توصیه می شود که داده های خود را در جایی ذخیره کنید. این امر باعث خواهد شد تا در صورت نیاز مجدد، محکوم به طی کردن تمامی مراحل نباشید.

مطلب مرتبط: تولید محتوای خوب چگونه اتفاق می افتد؟

5-از ابزارهای موجود استفاده کنید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، هر اقدامی ساده تر شده است. در این رابطه برای حوزه نویسندگی نیز انواع ابزارها معرفی شده است که باید آن ها را مورد توجه جدی خود قرار دهید. با توجه به سرعت رشد بالای تکنولوژی شما باید به صورت مداوم، جدیدترین موارد را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال سایت Grammarly به شما کمک خواهد کرد تا ایرادات نگارشی و دستور زبانی خود را کاهش داده و به حداقل برسانید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید