چهارشنبه, 30 بهمن 1398 - 14:56

آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که سوال کردن در روز مصاحبه را اقدامی اشتباه تصور می کنند؟ نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگرچه اولویت با سوالات فرد مصاحبه کننده است و شما باید از پرحرفی جلوگیری کنید، با این حال این امر نیز به معنای ساکت بودن شما نبوده و شما نیز باید سوالاتی را مطرح کنید. در این رابطه آگاهی بسیار مهم بوده و همین امر باعث شده است تا به دنبال پاسخ آن از تعداد زیادی مصاحبه کننده باشم. نتیجه آن رسیدن به چهار سوال مشترک بوده است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1-ممکن است مثالی از تجربه یک همکاری بد با فردی در همین حوزه کاری را مطرح کنید؟

سوالاتی که جزو انتظارات مصاحبه کننده ها محسوب می شود

شما باید در مصاحبه کاری به نحوی رفتار کنید که افراد به شما علاقه مند شده و هوش و دقت بالای شما آنها را تحت تاثیر قرار دهد. برای درک بهتر این موضوع تنها کافی است تا نگاهی به فیلم در جست وجوی خوشبختی که روایت کننده زندگی کریس گاردنر میلیارد معروف است، بیندازید. مهم ترین دلیلی که باعث شد تا وی بتواند در شرکت دین ویتر راه پیدا کند، عملکرد متفاوت و هوشمندانه او در روز مصاحبه بوده است که مدیر شرکت را سخت تحت تاثیر قرار داد. به همین خاطر سکوت شما تنها به ضرر خودتان خواهد بود. یکی از سوالاتی که تمامی مصاحبه کنندگان عقیده داشتند که انتظار دارند که افراد از آنها پرسیده ولی تاکنون شاهد آن نبوده اند، موردی است که در قسمت فوق به آن اشاره شد. این سوال به خوبی نشان می دهد که شما نسبت به کاری که قصد انجام دادن آن را دارید، بسیار حساس بوده و می خواهید نسبت به مناسب بودن خود با فرهنگ کاری شرکت اطمینان حاصل کنید. در نهایت این سوال به خود شما نیز کمک خواهد کرد تا به درک بهتری از شرکت و شرایط کار در آن دست پیدا کرده و خود را برای عدم تکرار اشتباهات گذشته سایر افراد آماده کنید.

مطلب مرتبط: دشوارترین سوال مصاحبه استخدامی و چگونگی پاسخ دادن به آن

2- چند ساعت کار در هفته ایده آل شرکت محسوب می شود؟

این امر که فرد مصاحبه کننده خود را در برابر متقاضی ای ببیند که تنها دلیل حضور او کسب درآمد نیست، بدون شک جذابیت بسیار بالایی را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر تفاوتی ندارد که عرف چه مقدار است، شما باید این سوال را مطرح کرده و در رابطه با شرایط خاص خود صحبت کنید. بدون شک صداقت شما خود عامل تاثیرگذار دیگری خواهد بود.

3-شرایط ارتقای شغلی چگونه است؟

این امر که شما فردی باانگیزه باشید و هدفی بزرگ را در سر دارید، دقیقا همان روحیه ای است که مدیر هر شرکتی در کارمندان خود به دنبال آن خواهد بود. به همین خاطر شما باید خود را دارای آن معرفی کنید. به همین منظور الزامی است تا در رابطه با نحوه ارتقای شغلی در همان روز نخست صحبت کرده و حتی دلایل شخصی خود برای پیشرفت را عنوان کنید. این امر باعث می شود تا فرد مصاحبه کننده به این باور دست پیدا کند که شما بی دلیل سوال خود را مطرح نکرده اید.

4-چه توصیه ای برای شروعی قدرتمند دارید؟

همه افراد تمایل دارند تا از آنها مشورت گرفته شود. این امر باعث می شود تا آنها حس ارزشمند بودن را داشته باشند. درواقع این امر که شما از فرد مصاحبه کننده توصیه-هایی را بخواهید، کاملا جذاب خواهد بود. این نکته را فراموش نکنید که آنها معمولا کارمندان نمونه و باسابقه شرکت هستند و توصیه های آنها می تواند کاملا کاربردی باشد. برای مثال ممکن است آنها مطالعه چند کتاب را به شما توصیه کنند که تا زمان اعلام نظر نهایی، شما فرصت کافی برای پرداختن به آنها را خواهید داشت. درواقع شما باید منظور خود را به صورت کاملا غیرمستقیم بیان کنید. در غیر این صورت ممکن است برچسب مغرور بودن به شما زده شود. برای مثال این امر که خود را فردی باانگیزه معرفی کنید، بدون شک خودستایی محسوب خواهد شد، با این حال با مطرح کردن چنین سوالی، به صورت غیرمستقیم انگیزه بالا را نشان داده و هیچ گونه تصویر ذهنی بدی نیز از شما شکل نخواهد گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید