یکشنبه, 11 اسفند 1398 - 15:08

در حالی که بسیاری از افراد تصور می کنند که برای رسیدن به موفقیت نیاز به انجام کارهای بسیار سختی دارند، با این حال افراد موفق، تمرکز خود را بر روی راهکارهای ساده تر که حتما قادر به انجام آنها هستند، معطوف می کنند. یکی از این موارد قانون پنج ساعت است که برای نخستین بار توسط بنجامین فرانکلین مطرح شد. طبق این قانون تنها کافی است تا در روز یک ساعت را به مطالعه و یا یادگیری یک مهارت جدید اختصاص دهید. این امر باعث خواهد شد تا با حذف روزهای تعطیل، شما عملا پنج ساعت در هفته را صرف این اقدام کرده باشید که رقم قابل توجهی محسوب می شود. درواقع این امر که آهسته و پیوسته گام بردارید، به مراتب بهتر از تعیین یک زمان مشخص خواهد بود. در نهایت توجه داشته باشید که هر فردی به شرایط جدید خود عادت می کند، با این حال شرط لازم آن این است که تداوم کافی را داشته باشد. به همین خاطر کمی پس از انجام این اقدام، مشاهده خواهید کرد که ابدا فشاری را بر روی خود احساس نمی کنید. درواقع این امر مصداق بارز هوشمندانه کار کردن به جای سخت کار کردن است.

بررسی قانون 5 ساعت بیل گیتس، جک ما و ایلان ماسک

جالب است بدانید که با این قانون ساده، بیل گیتس، جک ما و ایلان ماسک موفق شده اند تا هر ساله در حدود 50 کتاب را مطالعه کنند؛ با این حال توجه داشته باشید که زمان شما باید تنها صرف اقدامی سودمند شود. درواقع از این 200 کارآفرین موفق جهان در حدود 86درصد آنها هیچ زمانی را برای مشاهده برنامه های تلویزیونی صرف نمی کنند. این امر در حالی است که افراد معمولی ساعت های زیادی را پای چنین برنامه‎هایی می گذرانند. این امر به خوبی نشان می دهد که لازم است تا بازنگری ای را بر روی نحوه صرف زمان خود داشته باشیم.

مطلب مرتبط: 5 ویژگی کارآفرینان اجتماعی موفق

به عنوان نکته پایانی فراموش نکنید که شما براساس شرایط خود می توانید تغییراتی را در مدت زمان این قانون داشته باشید. برای مثال ممکن است شما بیش از یک ساعت را بتوانید برای مطالعه، تمرین و یادگیری اختصاص دهید. به همین خاطر نباید خود را به آن محدود تصور کنید. بدون شک با استفاده از راهکارهایی نظیر گوش دادن به کتاب صوتی و پادکست در حین رانندگی جهت استفاده از زمان های مرده و کنار گذاشتن عادت های نادرست نظیر وقت‎گذرانی بیش از حد در شبکه های اجتماعی، تامین یک ساعت در روز کار دشواری نخواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید