یکشنبه, 20 بهمن 1398 - 14:32

رولز رویس در سال جدید طرح های جذابی را آغاز کرده است که ایجاد نیروگاه هسته ای یکی از آنها است. در جدیدترین اقدام نیز آنها در حال طراحی سریع ترین هواپیمای تمام الکترونیکی هستند. این هواپیما با نام ACCEL تک سرنشین بوده و هیچ گونه آلایندگی را وارد محیط نخواهد کرد.

رولز رویس سریع ترین هواپیمای الکترونیکی

ذکر این نکته کاملا ضروری است که پس از بروز بحران آتش سوزی استرالیا، توجهات به مسئله تغییرات اقلیمی و حفاظت از محیط زیست افزایشی چشمگیر را پیدا کرده است که در این رابطه تحلیلگران عقیده دارند که تنها تکنولوژی می تواند ناجی بشر باشد. در بین تمامی وسایل نقلیه، هواپیماها آلودگی بالاتری را داشته و ضرورت تحولی در آنها بیش از پیش حس می شود. برای رسین به آینده ای پاک، برندهای جهانی سهم بسیار مهمی را داشته و می توانند نقشی محوری را بازی کنند. بدون شک این اقدامات ضامن موفقیت آتی آنها نیز خواهد بود. علت این امر به این خاطر است که نمی توان جایگاهی را در آینده برای برندهایی که به محیط آسیب می زنند، قائل شد. حال بهتر است تا نگاهی به امکانات این پروژه جدید داشته باشیم.

مطلب مرتبط: برنامه رولز رویس برای ساخت رآکتور هسته ای

هواپیمای مذکور سرعتی بالغ بر 480 کیلومتر بر ساعت را دارد و با هر بار شارژ شدن باتری ها قادر است 320 کیلومتر را طی کند. قدرت موتور آن نیز 1005 اسب بخار بوده که برای هواپیمایی بدون سرنشین، کاملا قدرتمند محسوب می شود. نظارت بر این پروژه نیز برعهده وزارت اقتصاد کشور انگلستان است. وزیر این کشور طی نشستی اعلام کرده است که رولز رویس پتانسیل کافی برای تبدیل شدن به یکی از برترین برندها در زمینه ایجاد آینده ای بدون کربن را خواهد داشت. حال باید دید که تا پایان سال، این برند از چه طرح های دیگری رونمایی کرده و هواپیماهای برقی تا چه حد امکان رشد را خواهند داشت. با توجه به اخبار مثبتی که در چند وقت اخیر شاهد آن هستیم، شاید بتواند در آینده ای نزدیک حتی شاهد هواپیماهای مسافرتی کاملا الکترونیکی باشیم که بدون شک تحولی عظیم در صنعت هوایی خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید