شنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Sat, 4 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

موفقیت با 28 نکته طلایی

2 سال پیش ( 1398/7/7 )
پدیدآورنده : بنجامین هاردی   پدیدآورنده : موفقیت  

بدون شک هر فردی در زندگی خود خواهان موفقیت است. در این رابطه اگرچه راهکارهای کلی ای وجود دارد، با این حال عدم توجه به برخی از نکات، ممکن است عملکرد شما را با مشکل مواجه سازد. برای مثال تلاش زیاد، همواره یکی از الزامات موفقیت محسوب می شود، با این حال برای آن نیز نکات بسیاری وجود دارد که در صورت عدم رعایت آنها، نمی توان به این خواسته دست پیدا کرد. بدون شک آگاهی در این زمینه، بسیار مهم و حیاتی خواهد بود. در همین راستا و در ادامه به بررسی 28 نکته ای که برای موفقیت باید مورد توجه قرار دهید، خواهم پرداخت.

1-همه چیز به آن خوبی ای که تصور می کنید، نخواهد بود

رازهای موفقیت

دکتر توماس گیلوویچ استاد روانشناسی دانشگاه کرنل، طی بیش از دو دهه تحقیق در رابطه با مقوله ثروت و خوشبختی عنوان کرده است که سازگاری افراد علت اصلی شاد نبودن آنها محسوب می شود. درواقع این امر که یک مورد برای شما تکراری شود، بدون شک برای احساس خوشبختی، به چیزی فراتر از آن نیاز پیدا خواهید کرد. بدون شک در صورت عدم کنترل در این زمینه، دچار یک جست و جوی بی پایان خواهید شد که خود امکان لذت بردن از دقایق زندگی را از شما خواهد گرفت. به همین خاطر نباید اجازه دهید که یک چیز برای شما تکراری شود. برای این امر با ایجاد برخی تغییرات ساده نیز می توان اقدامات کاملا سودمندی را انجام داد. درواقع شما نباید شاد بودن خود را به هیچ چیزی وابسته کنید. این امر راز اصلی در راستای شاد بودن همیشگی خواهد بود. بدون شک افرادی که شاد هستند، خوشبخت ترین ها خواهند بود که این امر ابدا به سطح مالی ارتباطی ندارد. درواقع نمونه بسیاری از افرادی را می توان پیدا کرد که در عین حالی که ثروت بسیار بالایی را دارند، ابدا احساس خوشبختی نمی کنند. جالب است بدانید که میزان خودکشی ها در افراد ثروتمند بیشتر است. در این رابطه تعیین اهداف جدید و تجربیات متفاوت، بسیار مهم خواهد بود. در نهایت باید این باور را در خود شکل دهید که همه چیز مطابق انتظارات شما جلو نخواهد رفت. درواقع بسیاری از موارد قابل پیش بینی نبوده و نباید نگاهی بیش از حد ایده آل گرا داشته باشید. در غیر این صورت همواره احساس ناکامی خواهید کرد. این نگرش باعث خواهد شد تا از گلایه مند بودن فاصله گرفته و نگاهی واقع بینانه را نسبت به اتفاقات پیرامون خود داشته باشید.

مطلب مرتبط: نکاتی که رهبران برای کسب موفقیت باید بدانند

2-همه چیز به آن بدی ای که تصور می کنید، نخواهد بود

آنتونی رابینز عنوان کرده است که بیش از 80درصد از تصورات بدی که در ذهن ما وجود دارد، هرگز اتفاق نخواهد افتاد. درواقع اگرچه نگاه بیش از حد خوش بینانه مطلوب نیست، بیش از حد بدبینانه بودن نیز یک آفت محسوب می شود. این امر که باور داشته باشید که یک اتفاق بد خواهد افتاد، باعث خواهد شد تا همواره انجام کارها را به تعویق بیندازید. این امر خود در زمینه مدیریت زمان و استفاده از فرصت ها، تاثیرگذار خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا ایمان داشته باشید که هیچ چیز به آن اندازه ای که تصور می کنید، بد نخواهد بود. برای سرعت بخشیدن به تغییر در این نگرش، توصیه می شود تا زندگینامه افراد موفق را مورد مطالعه قرار داده و یا به گذشته خود نگاهی دوباره بیندازید. با این اقدام بسیاری از مشکلات بزرگ خود در آن زمان را کاملا بی مورد و حتی مسخره خواهید دانست. به همین خاطر باید باور داشته باشید که در ادامه مسیر نیز همه چیز به همین شکل خواهد بود. این امر در زمینه کاهش استرس و آرامش شما تاثیر فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت. فراموش نکنید که تحت استرس، نمی توان انتظار تصمیم گیری های درستی را داشت.

3-هیچ راه مشخصی برای خوشبختی وجود ندارد

بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن راهی برای خوشبختی هستند، با این حال این امر اشتباه ترین اقدامی است که هر فرد می توان در طول زندگی خود مرتکب شود. درواقع خوشبختی به شرایط روحی شما بستگی دارد و میزان پول، موقعیت اجتماعی و یا حتی عشق، در این رابطه بی تاثیر خواهد بود. درواقع هر فرد خوشبختی را باید در درون خود جست وجو کند. بدون شک معیارهای خوشبختی افراد با یکدیگر متفاوت بوده و در این رابطه نمی توان افراد را با هم مقایسه کرد. به همین خاطر جهان پیرامون خود را رها کرده و به در تلاش برای خودشناسی باشید و این امر باعث خواهد شد تا دقیقا بدانید که چگونه می توانید حس خوشبختی را در خود ایجاد کنید.

4-شما از امکانات لازم برخوردار هستید

بسیاری از افراد از نبود امکانات در زندگی خود برای رسیدن به اهداف، گله می کنند. با این حال با نگاهی واقع بینانه پی به این امر خواهید برد که شما در حال حاضر نیز از تمامی امکانات لازم برای موفقیت، برخوردار هستید. در این رابطه تیم فریس در یکی از مصاحبه های خود در سال 2013 عنوان کرده است که اگرچه او نیز دچار احساساتی نظیر خشم و استرس می شود، با این حال هر روز به دنبال راهکارهایی برای کاهش آنها است. درواقع ریشه تقریبا تمامی مشکلات افراد، به علت طرز فکر اشتباه آنها است. برای مثال بسیاری از افراد به خاطر جواب ندادن به موقع به ایمیل ها و پیام های خود، دچار استرس می شوند. علت این امر به این خاطر است که آنها تصور می کنند که طرف مقابل ممکن است عصبانی شود، با این حال واقعیت این است که ناراحت شدن افراد دیگر، ابدا به شما ارتباطی نداشته و نباید به خاطر دیگران، خود را دچار احساسات منفی کنید.

همچنین فراموش نکنید که در حال حاضر ابدا مهم نیست که از چه سطح امکاناتی برخوردار هستید، میزان استفاده شما از آنها بسیار مهم خواهد بود. با نگاهی به افراد موفق جهان در حوزه های مختلف نظیر کارآفرینی، ورزش و . . . پی به این نکته خواهید برد که تقریبا تمامی آنها از خانواده های فقیر بوده اند. به همین خاطر نبود امکانات، تنها بهانه ای برای تلاش نکردن و شجاع نبودن است. در آخر همواره این جمله را به خاطر داشته باشید که برای تبدیل شدن به دونده ای حرفه ای، همواره وجود دو پای سالم را شرط اصلی تصور می کنند. با این حال اسکار پیستوریوس، دونده ای با دوپای کمکی است که حتی در مسابقات المپیک نیز شرکت کرده و عملکرد خیره کننده ای را داشته است. به همین خاطر هیچ بهانه ای برای نرسیدن به رویای شما قابل قبول نخواهد بود و شما تنها فرد مسئول در قبال آن محسوب می شوید.

5-شکست به معنای عدم برنامه ریزی درست شما خواهد بود

بسیاری از افراد تصور می کنند که شکست به معنای عدم شایستگی و با توانایی آنها است. با این حال واقعیت این است که شما تنها در برنامه ریزی خود مشکلاتی را داشته اید که با رفع آنها قادر به خلق نتایجی کاملا متفاوت خواهید بود. به همین خاطر ضروری است تا منصفانه نبودن جهان را فراموش کرده و شکست را یک مرحله کاملا طبیعی در مسیر رشد، تلقی کنید. درواقع اگرچه جهان منصفانه نیست و تمامی افراد از یک سطح امکانات برخوردار نیستند، با این حال هر فردی قابلیت درونی پیشرفت را دارد و این امر درست نکته ای است که هیچ گاه نباید فراموش کنید. در این رابطه ذهنیت قربانی بودن شرایط نیز از دیگر مواردی است که تنها باعث تباه شدن عمر شما خواهد شد. درواقع شما تنها زمانی رشد خواهید کرد که تنها خود را مسئول تمامی اتفاقات پیرامون و زندگی خود بدانید.

6-تمامی جنبه های زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود

هر بخشی از زندگی شما که تغییر کند، بر روی سایر بخش ها نیز تاثیرات خود را خواهد گذاشت. به همین خاطر ضروری است تا نسبت به اقدامات خود، توجه کافی را داشته باشید. این امر واقعیتی است که تحت عنوان اثر پروانه ای شناخته می شود. به همین خاطر اگر خواهان جذب بهترین ها در زندگی خود هستید، لازم است تا بهترین ها را نیز به جهان انتقال دهید. در این رابطه حتما نباید به دنبال اقدامات بزرگ باشید و حتی یکسری موارد کوچک نیز کاملا سودمند خواهد بود. درواقع تلاش برای تغییرات و اقدامات کوچک، همواره احتمال انجام آنها به مراتب بیشتر از موارد بزرگ است. به همین خاطر ضروری است تا آنها را مورد توجه جدی خود قرار دهید.

مطلب مرتبط: 101 ویژگی که برای موفقیت در کار خود باید از آن بهره مند باشید (قسمت اول)

7-رقابت را یک عامل خطرناک تلقی کنید

همه برندها و افراد شکست خورده در یک مورد مشترک هستند، آنها موفق نشده اند تا از رقابت دور بمانند. درواقع رقابت در اکثر موارد به صورت نادرست آن مورد استفاده قرار می گیرد و همین امر باعث می شود تا افراد به جای تلاش برای بهبود خود، به دنبال ضربه زدن به یکدیگر باشند. بدون شک این امر شما را وارد یک جنگ فرسایشی خواهد کرد که برنده واقعی در آن وجود نخواهد داشت، با این حال همواره یک برند با پایان کار خود مواجه خواهد شد. این امر برای افراد نیز کاملا صادق است. به همین خاطر ضروری است تا تنها در رقابت با دیروز خود باشید. این امر بدون شک شما را به بالاترین جایگاه ها خواهد رساند. درواقع الزامی است تا انرژی خود را تنها برای اموری خرج کنید که کاملا سودمند هستند.

8-در بهترین حالت نیز همه چیز را با هم نمی توان داشت 

بدون شک شما باید به هزینه فرصت هر اقدامی توجه داشته باشید. درواقع پرداختن به یک اقدام، به معنای کنار گذاشتن انتخاب های موجود دیگر است، با این حال همواره مشاهده می شود که برخی از افراد در تلاش برای به دست آوردن همه چیز هستند، با این حال رمز موفقیت این است که تمرکز اصلی خود را تنها بر روی یک مورد قرار دهید. در این رابطه بهتر است تا این باور را در خود شکل دهید که فردی هدفمند محسوب شده و دیگر نمی توانید به مانند سایرین زندگی کنید. این امر باعث خواهد شد تا دیگر به دنبال موارد مغایر با هدف خود نروید، با این حال در این رابطه بیش از حد سخت گیر نباشید. در غیر این صورت امکان پایبندی به این اصول برای درازمدت، کاملا سخت و حتی غیرممکن خواهد شد.

9-هرگز نقطه شروع خود را فراموش نکنید

بسیاری از افراد پس از رسیدن به موفقیت، به طور کامل تغییر کرده و این امر آنها را به نابودی خواهد کشاند. در این رابطه آندرس اینیستا، اسطوره باشگاه بارسلونا و تیم ملی اسپانیا، عنوان کرده است که پدر او پس از جمع کردن سه ماه حقوق خود، موفق شد تا برای وی یک کفش فوتبال را خریداری کند. اگرچه وی از آن زمان انواع بهترین کفش های جهان را امتحان کرده است، با این حال در مصاحبه ای عنوان کرده است که هنوز هم آنها را نگهداری کرده تا همواره گذشته را به خاطر داشته باشد. این امر باعث خواهد شد تا همواره در طول زندگی خود بر طبق اصول رفتار کرده و بیش از حد مغرور نخواهید شد. بدون شک امکان موفقیت برای انسانی که متواضع است، کاملا میسر بوده این افراد شایستگی لازم برای پیشرفت مداوم و طولانی مدت را خواهند داشت.

10-برای انجام هیچ کاری به دنبال مجوز و تایید دیگران نباشید

هیچ فردی بهتر از خودتان نمی داند که چه مواردی برای شما بهترین هستند. درواقع شما باید تصمیم گیری های زندگی خود را به تنهایی انجام دهید. در این رابطه اگرچه مشورت گرفتن همواره سودمند خواهد بود، با این حال نباید اجازه دهید که سایرین به جای شما تصمیم گیری کنند. درواقع افرادی که خواهان موفقیت هستند، دیگر توجهی به نظرات سایرین ندارند. درواقع شما باید نسبت به نظرات منفی، کاملا کر باشید. این امر باعث خواهد شد تا روحیه شما برای رسیدن به یک خواسته، کاملا حفظ شود. در نهایت فراموش نکنید که رویای شما، کاملا شخصی بوده و این امر بسیار طبیعی است که سایرین آن را درک نکنند.

11-شما به همان میزانی به دست خواهید آورد که می خواهید

اگر از افراد مختلف در رابطه با خواسته ها ی شان در زندگی سوال کنید. پی به ساده بودن و محدود بودن آنها خواهید برد. این امر درست به مانند یک کلاس درس است که شاگردان آن خواهان یادگیری کاملا محدود هستند. بدون شک تحت این شرایط نیز تلاشی برای حداکثر یادگیری نخواهد کرد. در جهان پیرامون خود نیز دقیقا این امر صادق است. درواقع کائنات به افراد برای رسیدن به اهداف شان کمک خواهند کرد. به همین خاطر محدود کردن خود، ظلمی آشکار خواهد بود. در نهایت توجه داشته باشید که اهداف و رویاهای شما باید مواردی کاملا ارزشمند باشد.

برای مثال بیل گیتس هیچ گاه در ابتدا رویای کسب ثروت را نداشته است. درواقع او خواهان تاسیس برندی قدرتمند در زمینه تکنولوژی بوده و به خاطر این هدف ارزشمند، در نهایت موفق شد تا برای چندین سال متمادی، به عنوان ثروتمندترین فرد جهان شناخته شود. این امر در حالی است که اگر اولویت خود را کسب ثروت قرار می داد. بدون شک با نتیجه ای کاملا متفاوت مواجه می شد. در این رابطه می توان جیم کری (کمدین مشهور) را مثال زد که در بدترین شرایط زندگی می کرد و با این حال وی در یک اقدام جالب، مبلغ اولین دستمزد خود در بازیگری را بر روی یک کاغذ مشخص کرد و هر شب به آن فکر می-کرد. جالب است بدانید که وی در نخستین کار جدی خود، دقیقا با همان دستمزد مواجه شد. به همین خاطر جهان در اختیار افرادی خواهد بود که ایمان دارند به هرآن-چیزی که بخواهند می توانند برسند. به همین خاطر هیچ گاه ذهنیتی فقیر و محدود نداشته باشید.

مطلب مرتبط: مهارت هدایت دیگران به سمت موفقیت

12-تصور شما از آینده، معرف شخصیت شما خواهد بود 

این امکان وجود دارد که در حال حاضر در شرایط ایده آل خود قرار نداشته باشید. تحت این شرایط لازم است تا به شما تبریک بگویم. درواقع افرادی که از سطح رفاه خوبی برخوردار هستند، انگیزه کافی برای پیشرفت را نخواهند داشت. به همین خاطر است که موفق ترین افراد، از میان فقرا و افراد سطح پایین جامعه، شکل می گیرد. در این رابطه اوپرا وینفری عقیده دارد که شما به آن چیزی تبدیل خواهید شد که به آن اعتقاد دارید. به همین خاطر خود را در جایگاهی که می خواهید متصور شوید. این امر باعث خواهد شد تا رسیدن به این مرحله، برای شما کاملا عملی تصور شود. تحت این شرایط پیگیری اقداماتی که باید انجام شود، کاملا آسان خواهد بود. درواقع ابدا مهم نیست که اکنون در چه جایگاهی هستید، مقصد شما معرف شخصیت واقعی تان خواهد بود.

13-به دنبال یادگیری نحوه ماهیگیری باشید

حتی اگر یک ثروت میلیاردی را نیز به ارث ببرید، اگر طریقه درست استفاده از آن را ندانید، بدون شک همواره با کاهش آن مواجه خواهید شد. درواقع شما باید فردی باشید که میان یک ثروت بادآورده و طریقه کسب آن، مورد دوم را انتخاب کنید. این امر باعث خواهد شد تا در طول زندگی خود به دنبال یادگیری همیشگی باشید. بدون شک برای چنین فردی، حتی از دست دادن تمامی پول ها نیز به معنای نقطه پایان نخواهد بود. درواقع افراد موفق به دنبال ثروت یک شبه نبوده و در تلاش برای یادگیری اصولی هستند که منجر به ثروتمندشدن آنها خواهد شد.

14-ثروت اندوزی را برخلاف انسانیت تصور نکنید

بسیاری از افراد تصور می کنند که ثروت اندوزی یک اقدام ناشایست بوده و نباید به دنبال مادیات باشند، با این حال پول به مانند هر چیز دیگری، یک وسیله بوده شما تعیین می کنید که از آن چگونه استفاده کنید. در این رابطه فراموش نکنید که حتی برای کمک کردن به دیگران نیز لازم است تا فردی ثروتمند باشید، با این حال نباید اجازه دهید که پول، شما را به انسانی دیگر تبدیل کند. به همین خاطر ضروری است که در حین فعالیت در این زمینه، به دنبال خودسازی مناسبی نیز باشید. بدون شک تا زمانی که نسبت به پول، حس خوبی نداشته باشید، به سراغ شما نخواهد آمد.

15-فراموش کردن را یک مزیت تلقی کنید

اگر قادر به فراموش کردن بسیاری از چیزها و ساده گرفتن زندگی نباشید بدون شک درگیر اتفاقاتی خواهید شد که تنها زمان شما را هدر خواهد داد. به همین خاطر ضروری است تا تمامی مواردی که منجر به زودرنجی در شما می شود را کنار گذاشته و از فراموش کردن اتفاقات تلخ، واهمه ای نداشته باشید. این امر فضا را برای توجه به اتفاقات جدید، فراهم خواهد کرد. در نهایت نقطه پایان را فراموش کرده و از مسیری که در آن در حال قدم زدن هستید، لذت ببرید.

16-فراموش نکنید که تمرکز همه چیز است

در حال حاضر مواردی که تمرکز افراد را درگیر می کند، کاملا آنها را از اهداف اصلی دور می سازد. برای مثال اینترنت به فضایی تبدیل شده است که افراد تنها در آن وقت خود را می گذرانند. این امر در حالی است که تعدادی از افراد نیز از این وسیله، درآمدهای فوق العاده ای را کسب می کنند. درواقع بسیار مهم است که با چه دیدگاهی از امکانات اطراف خود استفاده می کنید. درواقع شما باید تنها به دنبال تمرکز بر روی مواردی باشید که مزیتی را برای زندگی شما به همراه دارد. فراموش نکنید که اینترنت و شبکه های اجتماعی منجر به سطحی نگری شده و ما را از یادگیری عمیق دور می سازد. به همین خاطر ضروری است تا تعداد ساعت های استفاده از آن را تا حد امکان کاهش داده و به دنبال استفاده از مواردی سودمندتر نظیر گذراندن دوره های آموزشی و مطالعه کتاب باشید. در نهایت توصیه می شود که تنها در یک حوزه خاص تمرکز کرده و به دنبال رسیدن به بالاترین سطح ها در آن باشید. این امر بدون شک بهتر از زمانی خواهد بود که چندین هدف و حوزه کاری را به صورت همزمان مورد توجه قرار دهید.

17-شانس را فراموش کنید 

شانس بی معنا ترین لغتی است که هر فرد می تواند مورد استفاده قرار دهد. درواقع تنها راز موفقیت تلاش با حس خوب است. درواقع هیچ چیز غیرممکن نیست و همه چیز به عملکرد ما بستگی دارد. به همین خاطر نباید خود را با چنین تفکراتی، در سطح محدود نگه داشت.

18-انتقاد را بهتر از تعریف و تمجید بدانید

تنها انتقاد است که شما را متوجه اشتباهات کرده و در نهایت زمینه پیشرفت را فراهم خواهد کرد. به همین خاطر ضروری است تا همواره خواهان انتقاد از خود باشید. در این رابطه فراموش نکنید که اگرچه تعریف و تمجید به افزایش روحیه شما کمک خواهد کرد، با این حال اگر تنها به این موارد توجه نشان دهید، احتمال غرور کاذب و راضی شدن به سطح فعلی، افزایشی چشمگیر را پیدا خواهد کرد. در نهایت توجه داشته باشید که باید اصول یک انتقاد درست را بشناسید تا هر گفته ای را مورد توجه قرار ندهید. این امر که خود بزرگترین منتقد باشید، بهترین اقدام در این زمینه محسوب می شود.

19-به کارما ایمان بیاورید

کارما یک اصل است که بیان می کند تمای اقدامات شما در نهایت به خودتان بازخواهد گشت. اگر به این جمله ایمان داشته باشید، بدون شک تمامی اقدامات شما در بهترین وضعیت ممکن قرار خواهد گرفت. برای مثال اگر خواهان آرامش هستید، نباید آرامش دیگران را برهم بزنید و یا اگر خواهان شادی هستید، باید برای افزایش آن در اطرافیان خود تلاش کنید. باور به این امر، شما را متوجه تمامی اقداماتی خواهد کرد که باید در طول زندگی خود انجام دهید.

20-به دنبال رفع حداقل یک مشکل موجود باشید

با نگاهی به موفق ترین افراد جهان، پی به این نکته خواهید برد که آنها با رفع یک کمبود، موفق شده اند تا به جایگاه فعلی خود دست پیدا کنند. در این رابطه حتی توجه به نیازهای خود نیز کافی خواهد بود. برای مثال ایده اوبر(نخستین برند فعال در زمینه تاکسی اینترنتی) زمانی به ذهن تراویس کالانیک خطور کرد که وی در یکی از سفرهای خود، با مشکل پیدا کردن تاکسی مواجه شد. در این رابطه هنری فورد نیز عقیده دارد که با رفع حتی یک نیاز خود و یا جامعه، می توان به موفقیت لازم دست پیدا کرد. به همین خاطر ضروری است تا نگاهی عمیق به اطراف خود داشته و در تلاش برای پیدا کردن کمبود های موجود باشید.

21-تصور نکنید که همواره فرصتی وجود دارد

بزرگترین دروغی که هر فرد می تواند به خود بگوید این است که همواره فرصتی وجود خواهد داشت. این امر در حالی است که بسیاری از موقعیت ها دیگر تکرار نخواهند شد. به همین خاطر ضروری است تا هر فرصتی را غنیمت شمرده و به دنبال موقعیت های بهتر نباشید. برای مثال یک بازیکن جوان، در ابتدار باید پیشنهادات موجود را مورد بررسی قرار دهد تا با درخشش در آن تیم ها، در نهایت توجه بهترین تیم ها را جلب کند.

22-شروع خود را به تاخیر نیندازید

تقریبا تمامی افراد به دنبال موقعیتی مناسب برای شروع کار خود هستند. این امر در حالی است که موقعیت مناسب، هیچ گاه به وجود نیامده و شما باید برای ساخت آن تلاش کنید. به همین خاطر ضروری است تا اولویت فرصت برای شروع کار را مورد توجه قرار دهید. از دست رفتن زمان باعث خواهد شد تا احتمال استفاده از ایده های شما توسط برندهای دیگر افزایش پیدا کند. در نهایت به تاخیر انداختن، تردیدهای افراد را نیز افزایش خواهد داد. با نگاهی به برندهای برتر جهان نیز پی به شروع ایده آنها خواهید برد.

23-صبر داشته باشید

تونی هسیه یکی از موسسین برند زاپوس است که به دلیل این امر که برای نخستین بار سیاست تحویل رایگان را مورد استفاده قرار داد و با این اقدام به موفقیتی چشمگیر دست پیدا کرد. اگرچه در شروع کار وی، برندهای مختلف پیشنهادهای مناسبی را برای خرید این برند ارائه کردند، با این حال وی مصرانه اعتقاد داشت که قادر به خلق ارزشی به مراتب بالاتر خواهد بود. همین امر نیز باعث شد تا آمازون پس از چند ماه این برند را با رقم فوق العاده 1.2 میلیارد دلار خریداری کند. وی در حال حاضر نیز یکی از اعضای هیأت مدیره آمازون محسوب می شود. به همین خاطر بسیار مهم است که در کار خود صبر داشته و بیش از حد عجولانه رفتار نکنید.

24-طبق قوانین رفتار کردن شما را از قدرت حل مسئله دور خواهد ساخت

تمامی اقدامات بزرگ، به این علت به نتیجه رسیده اند که حالت نوآورانه داشته و برطبق قوانین رایج انجام نشده است. به همین خاطر ضروری است تا هر فردی قوانین را در صورت نیاز به سادگی کنار گذاشته و با این اقدام خود را برای حل مسائل پیش رو محدود نکند.

25-نحوه اقدام کردن از خود آن مهم تر است

علت اصلی شکست افراد، عملکرد بد آنها است. درواقع نمی توان شرایط بد بازار و یا هر چیزی را به بهانه ای تبدیل کرد. علت این امر به این خاطر است که حتی در بدترین حوزه های کاری نیز افراد و برندهایی موفق به خلق نتایج فوق العاده شده اند. به همین خاطر تفاوتی ندارد که در چه حوزه ای مشغول به فعالیت هستید. بدون شک این امر که هدفی درست و برنامه ریزی ای دقیق را داشته باشید، دیگر تفاوتی ندارد که در چه حوزه ای مشغول به فعالیت خواهید بود.

مطلب مرتبط: 101 ویژگی که برای موفقیت در کار خود باید از آن بهره مند باشید (قسمت دوم)

26-زمان های مرده را نیز مورد توجه جدی خود قرار دهید

بدون شک برای هر فردی 24 ساعت زمان در شبانه روز وجود دارد، با این حال برخی به علت استفاده و مدیریت فوق العاده، با کمبود وقت مواجه نمی شوند. برای این امر توجه به زمان های مرده، کاملا ضروری است. برای مثال می توان در حین رانندگی، به کتاب های صوتی گوش داد.

27-از تاثیر پول های کم غافل نشوید

عادت اقتصادی بسیار بد افراد این است که توجهی به مبالغ کوچک ندارند، با این حال جمع این موارد، در نهایت رقم بسیار بزرگی خواهد شد. به همین خاطر ضروری است تا برای کنترل آن برنامه ریزی کنید.

28-دیروز را مهم تر از امروز بدانید

بهترین زمان برای کاشت یک درخت، 20 سال پیش بوده و امروز دومین زمان مناسب محسوب می شود. این جمله یک ضرب المثل معروف چینی است که اهمیت روزهای گذشته را نشان می دهد. درواقع امروز همان فردای دیروز است. شما تحت هیچ شرایطی نباید اجازه گذر بیهوده زمان را بدهید، با این حال درس گرفتن از گذشته نیز کاملا مهم است. به همین خاطر در صورتی که اشتباهی را مرتکب شده اید، ضروری است تا آن را در جایی یادداشت کرده و از تکرار مجدد آن جلوگیری کنید.

منبع : success
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/m9X5oYnj
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه