پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

تصمیم نهایی در رابطه با تیک تاک

2 سال پیش ( 1399/6/30 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : کریسا بل  

در شرایطی که تصور می ‎شد که تنها دو سناریو برای آینده تیک تاک وجود دارد، مدیران این شرکت، تصمیمی بسیار جالب را اتخاذ کردند. در این رابطه تیک تاک به هیچ برند آمریکایی فروخته نخواهد شد و در عوض، خود به عنوان یک برند مستقل، در آمریکا فعالیت خود را ادامه می ‎دهد. این امر اگرچه سناریو مورد علاقه دولتمردان کشور چین محسوب نمی ‎شود، با این حال به نظر نمی ‎رسد که بتوانند با آن مقابله نمایند. با این حال در جنگ بین برندهای آمریکایی برای تصاحب تیک تاک، اوراکل تا حدودی به خواسته خود رسیده و اکنون سهامدار اصلی این برند محسوب می ‎شود. این امر باعث خواهد شد تا حضور در آمریکا، به مراتب ساده ‎تر شود. این امر در حالی است که تا چند روز قبل، به نظر می ‎رسد که مایکروسافت، بالاترین شانس را برای ارتباط با مدیران این شبکه اجتماعی فوق ‎العاده، در اختیار دارد.

تصمیم نهایی تیک تاک

شرکت بایت دنس به عنوان مالک اصلی تیک تاک در بیانیه ‎ای عنوان کرده است که این تصمیم در راستای حمایت از هزاران کسب و کاری است که در این شبکه رشد کرده و چنین تحریمی می ‎تواند آینده آنها را به نابودی بکشاند. همچنین پیش‎ بینی می‎ شود که با این تغییر مکانی، 20 هزار شغل جدید نیز در آمریکا ایجاد شود. حال باید دید که واکنش رئیس جمهور آمریکا به این تصمیم چه خواهد بود. در واقع به نظر می ‎رسد که شرایط برای این شرکت در حال بازگشت به وضعیت سابق بوده و این امر به معنای رقابت جدی ‎تر با سایر شبکه‎ های آمریکایی نظیر اینستاگرام و فیس ‎بوک خواهد بود.

در این راستا نکته جالب توجه این است که یکی از متهم ‎های تحریم‎ های آمریکا، مارک زاکربرگ است که بنا بر شواهدی، او نخستین بار خطر رشد این شبکه را در کشور چین گوشزد کرده است. حال باید دید که این موضوع، تا چه اندازه بر روی سیاست‎ های آتی مدیران این شبکه تاثیرگذار خواهد بود. درواقع ممکن است شاهد جنگی میان این دو برند باشیم.

منبع : engadget
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/eXqHSJPk
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه