یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

در افسانه ها آماده است که یک گونه خاص از اسب که در وسط پیشانی آن شاخی دراز وجود داشته، زندگی می کرده و به علت نادر بودن، تنها افراد خوش شانس موفق به دیدن آنها می شدند. استفاده از این اصطلاح برای شرکت ها، به سال 2013 توسط فردی به نام آیلین لی در یک مقاله باز می گردد. منظور از شرکت های تک شاخ، آنهایی هستند که ارزش فعلی آنها بیش از یک میلیارد دلار است. علت این نام گذاری نیز به این خاطر است که چنین شرکت هایی بسیار نادر تصور می شدند، با این حال در حال حاضر، تعداد این چنین شرکت ها بسیار زیاد شده است. به همین خاطر نیز دیگر نمی توان آنها را نمونه هایی خاص تلقی کرد. همین امر نیز باعث شده است تا نیاز به مفهومی جدید برای دسته بندی بهتر، وجود داشته باشد تا برندهای بزرگ تر را در آن دسته قرار داد. جالب است بدانید که تا سال 2013، تنها 39 شرکت در این دسته بندی قرار می گرفت، با این حال تعداد این شرکت ها رشدی چشمگیر را پیدا کرده است. برای مثال تا سال 2015، این تعداد به بیش از دو برابر رسیده بود. بدون شک فعالیت در چنین شرکت هایی، رویای هر فردی محسوب می شود. به همین خاطر در ادامه به بررسی برندهای تک شاخی خواهیم پرداخت که بیشترین نیاز استخدامی را دارند.

شرکت های تک شاخ

1-آلفابت

کشور: آمریکا

یکی از نکاتی که باید در رابطه با شرکت های تک شاخ مورد توجه قرار دهید این است که به علت زمان کمی که این برندها برای پیشرفت خود نیاز داشته اند، باید ظهور آنها را با یک تغییر بزرگ در عرصه های مختلف کسب و کار تلقی کرد. برای مثال فیس بوک، انقلابی در زمینه شبکه های اجتماعی محسوب می شد و ایربی ان بی نیز مفهومی جدید را در زمینه اقامت ایجاد کرد. شرکت مادر گوگل یک هلدینگ قدرتمند است که در زمینه های گوناگون نظیر اینترنت، نرم افزار، سلامت، زیست فناوری و... فعالیت دارد. تنوع بالای فعالیت ها در این شرکت باعث شده است تا بیش از 100هزار نفر در این شرکت به صورت مستقیم فعالیت داشته باشند. پیش بینی ها نیز حاکی از آن است که با توجه به طرح های زیاد و جدید که هر ساله به تعداد آنها افزوده می شود، آلفابت نیاز زیادی به نیروی کار جدید خواهد داشت. به همین خاطر با توجه به فرهنگ کاری فوق العاده مدیران گوگل که هر ساله مورد تشویق و تعریف های گوناگون قرار می گیرد، کار در این شرکت را باید جذاب ترین گزینه موجود تلقی کرد.

مطلب مرتبط: از استارتاپ بودن تا تک شاخ شدن!

2-فیس بوک

کشور: آمریکا

فیس بوک با مدیریت مارک زاکربرگ و با در اختیار داشتن برندهای دیگری نظیر اینستاگرام و واتس اپ، فرصت شغلی ایده آل بسیاری از افراد در سرتاسر جهان محسوب می شود. فراموش نکنید که فیس بوک در دو سال گذشته با مشکلاتی مواجه بوده و همین امر باعث شده است تا پیش بینی ها حاکی از آن باشد که مدیران ارشد این شرکت به دنبال پیاده ساختن سطح های جدید باشند. به همین خاطر نیز کار در فیس بوک می تواند به گزینه ای کاملا در دسترس تبدیل شود.

3-آمازون

کشور: آمریکا

امروزه بیشترین اخبار حول محور آمازون در جریان است. علت این امر را نباید بی دلیل از کسب عنوان ثروتمندترین فرد جهان توسط جف بزوس دانست. این شرکت برای رفاه کارمندان خود، برنامه ریزی های جدیدی را انجام داده است که می تواند مورد توجه هر فردی قرار گیرد. همچنین با توجه به پروژه های جدید این شرکت برای نزدیک شدن به برندهایی نظیر اپل و گوگل برای کسب عنوان نخست ارزشمندترین برند جهان، بدون شک نیاز به نیروی انسانی در این شرکت وجود دارد.

4-سلزفورس

کشور: آمریکا

این شرکت در زمینه ارائه خدمات نرم افزاری بر پایه فضای ابری مشغول به فعالیت است. این شرکت اگرچه از تعداد کارمندان بسیار کمی برخوردار است، با این حال با توجه به تلاش برای افزایش محدوده کاری، میزان استخدام های آن به بالاترین حد ممکن رسیده است. به همین خاطر شانس استخدام همکاری بسیار بالایی را خواهید داشت، با این حال نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که مدیر این شرکت، محدودیت هایی را در محل کار خود دارد. به همین خاطر قبل از ارسال رزومه خود، حتما نسبت به آنها اطلاعات لازم را کسب کنید.

5-دیلویت

کشور: آمریکا

بزرگترین شرکت حسابرسی جهان، بدون شک بهشت افراد تحصیلکرده در رشته حسابداری محسوب می شود. وجود بیش از 3میلیون کارمند از سراسر جهان، این شرکت را به مکانی فوق العاده برای فعالیت تبدیل کرده است. به همین خاطر تفاوتی ندارد که در چه کشوری اقامت دارید، بدون شک شانسی را برای کار برای این ابربرند جهانی خواهید داشت.

6-اوبر

کشور: آمریکا

اوبر به عنوان نخستین شرکت که در زمینه تاکسی اینترنتی فعالیت خود را آغاز کرده است، در چند سال گذشته هیچ نشانه ای از رکود را تجربه نکرده و با توجه به تلاش برای توسعه طرح تاکسی های بدون سرنشین و تاکسی هایی هوایی، بدون شک نیاز به نیروی انسانی زیادی به چشم می خورد. فراموش نکنید که فعالیت در این شرکت ها صرفا به معنای حضور در دفتر نبوده و شما می توانید از طریق دورکاری نیز درآمدهایی فراتر از حد تصور داشته باشید.

7-اپل

کشور: آمریکا

اپل به عنوان ارزشمندترین برند جهان و برند شماره یک در حوزه تکنولوژی، بدون شک برای حفظ جایگاه خود با رقبای سرسختی نظیر سامسونگ، نیاز به رشدی مداوم را دارد. جالب است بدانید که امکانات رفاهی این شرکت کاملا براساس نظر کارمندان انجام شده و این امر بالاترین حد رضایت را به همراه داشته است. حمایت ویژه از خانواده های دارای فرزند، بدون شک باعث خواهد شد تا اپل به برند محبوب زوج ها تبدیل شود.

8-ایربی ان بی

کشور: آمریکا

اگر از این شرکت به عنوان بزرگترین تهدید صنعت هتلداری نام ببریم، بدون شک حرف اشتباهی زده نشده است. ایربی ان بی امکان اقامت ارزان قیمت و اجاره کوتاه مدت خانه ها در سراسر جهان را به وجود آورده است. مدیر این شرکت اخیرا اعلام کرده است که در بخش های مختلف پذیرای افراد جویای کار خواهد بود. به همین خاطر شانس بالایی را برای همکاری با این برند خلاق خواهید داشت.

9-اوراکل

کشور: آمریکا

اوراکل را باید یکی از بهترین شرکت های جهان در زمینه تولید انواع سخت افزار و نرم افزار به حساب آورد. با توجه به آمارها که حاکی از رشد مداوم تقاضاهای این شرکت دارد، شما حتی بدون دانش کافی در زمینه فناوری، می توانید در بخش های مختلف این شرکت مشغول فعالیت شوید.

مطلب مرتبط: 5 صنعت برتر برای تک شاخ های دنیای کسب و کار نوپا

10-دل

کشور: آمریکا

دل یکی از برندهای معتبر و جهانی در زمینه تولید رایانه محسوب شده و اعتقاد فوق العاده ای به دورکاری در این شرکت به چشم می خورد. همچنین نیاز به بازاریاب نیز از دیگر اولویت های استخدامی محسوب می شود. به همین خاطر در این دو بخش، شما می توانید سریعا مشغول به کار شوید.

در نهایت توجه داشته باشید که معیار رتبه بندی برندها، صرفا براساس میزان نیاز آنها به استخدام افراد جدید بوده و تنها به 10 مورد برتر آنها اشاره شد. به همین خاطر نباید از سایر شرکت های تک شاخ موجود نظیر نت فلیکس، سیسکو، اسپاتیفای، تسلا، پینترست، دراپ باکس، توییتر، نایک و... نیز غافل شد که بدون شک نیازهای استخدامی خاص خود را دارند. همچنین فراموش نکنید که اگرچه کشور آمریکا در حال حاضر در این تقسیم بندی به عنوان قدرت اول و بدون رقیب محسوب می شود، با این حال آمارها حاکی از پیشرفت سریع کشور چین در این زمینه دارد. به همین خاطر نباید از توجه به ابرشرکت های این کشور نیز غافل شوید.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Ce41EZsU
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه