شنبه, ۶ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Sat, 27 Nov(11) 2021 /
           
فرصت امروز

چالش پول نقد برای کسب و کارها

2 ماه پیش ( 1400/6/10 )
نویسنده : آنا یانگ   مترجم : امیر آل علی  

با توجه به سرعت رشد تکنولوژی در سطح جهان، طبیعی است که همواره شاهد روش های نوینی در حوزه های مختلف باشیم. در این رابطه جهان به سمتی در حال حرکت است که باید پول نقد از جریان معاملات حذف شود. با این حال این روند اقدامی یک شبه نخواهد بود. در این راستا توجه کسب و کارها به این تغییر بزرگ، باعث خواهد شد تا در کنار به دست آوردن مزایای مختلف، به خوبی خود را برای جهان پیش رو، آماده نمایند. برای این امر که نسبت به ضرورت این اقدام به اطمینان لازم دست پیدا کنید، در ادامه پنج دلیل اهمیت کاهش استفاده از پول نقد برای کسب و کارها را بررسی خواهیم کرد. 

چالش پول نقد برای کسب و کارها

1-کاهش هزینه های عملیاتی

در هنگام استفاده از پول نقد، شما نیاز به استخدام افرادی دارید تا پول را دریافت و رسید خرید را تحویل دهند. این امر خود هزینه بر خواهد بود. این امر در حالی است که در شیوه های نوین پرداخت، افراد حتی با نزدیک کردن گوشی تلفن خود به باجه، می توانند در کمتر از سه ثانیه خرید خود را نهایی کنند. همچنین همواره این احتمال وجود دارد که افراد به خاطر دلایلی نظیر خستگی، اشتباهی در محاسبات خود داشته باشند. تحت این شرایط طبیعی است که هزینه های پنهانی نیز شکل گیرد. این نکته را فراموش نکنید که هزینه چنین کارمندانی تنها درآمد ماهانه آنها نبوده و موارد دیگری نظیر بیمه، خرید تجهیزات و... را شامل می شود. 

مطلب مرتبط: چه اموری در کسب و کار از پول مهم تر هستند؟

2-افزایش امنیت 

پول نقد خطر دزدی بالایی را دارد. در این رابطه ممکن است در تله پول های تقلبی نیز قرار بگیرید. همچنین دیگر امکان پنهان کاری کارمندان عملا به صفر می رسد. آمارها در این زمینه حاکی از آن است که تمایل مشتری به حمل پول نقد نیز بسیار کم شده است. به همین خاطر فعالیت در این زمینه را باید یک خواسته اصلی مشتری به حساب آورد. در نهایت حذف جریان پول نقد، باعث خواهد شد تا در بادجه ها شاهد صف نباشیم. نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که در شیوه پرداخت، باید تنوع خوبی را داشته باشید. برای مثال ممکن است فردی خواهان پرداخت از طریق کیف پول الکترونیک خود باشد و فردی دیگر بخواهد که از کارت بانکی خود استفاده نماید. 

3-افزایش سرعت حسابرسی

یکی از اقدامات رایج در پایان ساعت کار، بررسی میزان پرداختی ها و تطابق دادن آن با حجم فروش است که اقدامی زمانبر محسوب می شود. با این حال هنگامی که پول نقد وجود نداشته باشد، بدون شک چنین اقدامی را می توان در کمتر از پنج دقیقه انجام داد. این امر خود باعث خواهد شد تا سرعت انجام کارها بیشتر شود. این موضوع به صرفه جویی در زمان مشتری نیز منجر می شود. دلیل آن نیز به این خاطر است که دیگر صف وجود نخواهد داشت. 

چالش پول نقد برای کسب و کارها

4-سهولت در پرداخت 

در حال حاضر ساده ترین روش پرداخت، استفاده از کیف الکترونیک است. به وسیله آن شما تنها کافی است تا گوشی خود را نزدیک باجه نمایید. خوشبختانه نمونه های پرتابل چنین باجه هایی نیز وجود دارد و این امر به معنای آن است که مشتری ابدا نیاز به جا به جایی نخواهد داشت. تحت این شرایط نه تنها کارمندان شما، بلکه مشتریان نیز با راحتی بیشتری مواجه می شوند. درواقع حمل کیف پول، خود اقدامی سخت خصوصا در زمانی که قصد حمل کیف نداشته باشید، محسوب می شود. با این حال تلفن همراه، همیشه در کنار همه ما هست. از دیگر نکاتی که کمتر به آن اشاره می شود، افزایش شانس فروش است. درواقع یکی از دلایل مهم افراد برای عدم خرید، نیاوردن کیف پول شان است. همچنین صف طولانی باجه نیز از دیگر موارد منفی محسوب می شود. با این حال با شیوه های نوین پرداخت، شاهد هیچ یک از آنها نخواهیم بود. همچنین بررسی خرج ها برای مشتری نیز با چنین اقدامی به مراتب ساده تر خواهد بود. درواقع در صورت حمل پول نقد، شما به شمارش مجدد آن نیاز خواهید داشت. در این رابطه ممکن است مقداری از آن از جیب شما افتاده باشد. با این حال در شیوه های نوین، به راحتی می توانید تراکنش های خود را مشاهده کرده و وضعیت حساب خود را بررسی نمایید. 

مطلب مرتبط: اینترنت؛ بستری برای کسب مهارت های پولساز

5-رعایت بهداشت 

با توجه به شرایط حال حاضر جهان درگیر ویروس کرونا است، توجه به مسائل بهداشتی از اهمیت به مراتب بالاتری برخوردار شده است. در این رابطه در دوران پساکرونا هم برای عدم تکرار چنین اتفاقی، نیاز است که موارد بهداشتی به خوبی رعایت شود. در این زمینه پول نقد یکی از غیربهداشتی ترین ابزارهای ممکن محسوب می شود که حذف آن بدون شک گام بزرگی در زمینه سلامت افراد به حساب می آید. همچنین پول نقد، یک دوره عمر مفید دارد و پس از آن دیگر قابل استفاده نخواهد بود. با این حال در کیف الکترونیک و شیوه های نوین پرداخت، ابدا چنین مسئله ای وجود ندارد. درواقع فعالیت در این زمینه، می تواند به ابزاری برای بازاریابی بهتر نیز تبدیل شود. در پرداخت به شیوه نوین، شما می توانید اقدامات خلاقانه ای را هم انجام دهید. برای مثال پس از خرید، پیامی به مشتری ارسال شود. با این حال در حالت عادی شما مجبور خواهید بود که بیزینس کارت را در کیسه خرید قرار دهید که معمولا مورد توجه هم قرار نمی گیرد. 

منبع : tweakyourbiz
برچسب ها : اصول کسب و کار پول
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RnIbeTlY
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه