یکشنبه, ۲ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Sun, 24 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

رییس انجمن برنج‌کاران با بیان اینکه هر‌چه از زمان برداشت برنج جلوتر می‌رویم، قیمت‌ها افزایش می‌یابد، گفت: با توجه به اینکه در تیر و مرداد هر سال قیمت برنج به بالاترین میزان خود می‌رسد، افزایش قیمت برنج در ماه رمضان طبیعی خواهد بود.
جمیل علیزاده شایق در گفت‌و‌گو با خبرگزاری آنا افزود: در اواخر مرداد و اوایل شهریور هر سال با برداشت برنج، محصول جدید وارد بازار می‌شود و به همین علت قیمت برنج کاهش محسوسی می‌یابد، اما هر چه که از شهریور ماه به جلو پیش می‌رویم، با افزایش قیمت مواجه می‌شویم.
وی تصریح کرد: عدم برداشت جدید در این مدت مزید بر علت شده تا قیمت برنج با افزایش مواجه شود.
به گفته شایق، در کنار این موضوع، افزایش مصرف این محصول نیز باعث رشد قیمتی آن در این مدت می‌شود.
رییس انجمن برنج‌کاران ادامه داد: گران‌ترین زمان محصول برنج در ماه‌های تیر و مرداد است و این وضع ده‌ها سال است که تکرار می‌شود.
علیزاده شایق بیان کرد: در این میان ممکن است، بازار برنج در سال به علت مراسم‌های مختلف مثل بازار عید، ایام رمضان و بازار محرم با شوک قیمتی روبه‌رو شود، اما به علت اینکه این موضوع پیش‌بینی شده است، تاثیری بر بازار ندارد.

 


به گفته وی، افزایش قیمت برنج در ماه رمضان امسال نه تنها به دلیل ورود به این ایام، بلکه به علت چرخه طبیعی بالا رفتن قیمت در ماه‌های تیر و مرداد است.
علیزاده شایق درباره قیمت برنج عنوان کرد: قیمت هر کیلو برنج با کمترین میزان شکستگی در شمال، بین 6هزار تا 6‌هزار و 500 تومان است، اما وضع در تهران از لحاظ قیمت و کیفیت فرق می‌کند.
رییس انجمن برنج‌کاران درباره عرضه برنج ایرانی در مرحله دوم سبد کالا خاطرنشان کرد: زمانی که قرار شد دولت مرحله دوم سبد کالا را عرضه کند، دولتی‌ها را راضی کردیم تا برنج ایرانی در این سبد قرار گیرد، اما به نظر می‌رسد عرضه مرحله دوم سبد کالا یا منتفی شده یا به حالت تعلیق درآمده‌ است.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RjApxvdg
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه