یکشنبه, 27 بهمن 1398 - 08:12

برای ششمین سال متوالی

فرصت امروز: بانک پاسارگاد، تندیس زرین را در دهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران به دست آورد.

براساس ارزیابی به عمل آمده توسط کمیته داوری در دهمین دوره جایزه ملی مدیریت مالی ایران و سیزدهمین کنفرانس حسابداران و مدیران مالی که بیست و ششم بهمن ماه برگزار شد، بانک پاسارگاد موفق به کسب بالاترین سطح جایزه یعنی تندیس زرین شد.

بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران

در این همایش، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد با تبریک روز میلاد حضرت فاطمه(س) و با تأکید بر اهمیت تداوم جایزه مدیریت مالی، وجود یک نهاد برای این کار را ضروری دانست و گفت: در وزارت علوم 370 انجمن علمی فعالیت می کنند که امیدواریم انجمن مدیریت مالی ایران که در حال شکل گیری است، بتواند در این حوزه سرآمد انجمن های علمی کشور باشد.

او به لزوم اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و ادامه داد: اقتصاد مقاومتی یک شعور ملی است که سیاست های آن با نظارت مقام معظم رهبری، با استفاده از علم دانشگاهیان و متخصصان اقتصادی و با هم فکری نهادهای اجرایی با دقت طراحی شده است. سیاست هایی که آسمانی هم نیست و می شود در زمین آنها را دید و اجرا کرد و در بندهای مختلف آن تمام مباحث اساسی دیده شده است.

دکتر قاسمی با بیان اینکه نمی توان تأثیر تحریم روی سرمایه گذاری را انکار کرد، افزود: با وجود تمام مشکلات ما می توانستیم در بحث سرمایه گذاری بهتر عمل کنیم. در سال های اخیر رشد سرمایه گذاری در کشور منفی شده و نکته ای که ما استدعا داریم در این رابطه مورد توجه قرار گیرد، گزارش های قابل تأملی است که در جهت نفی سرمایه گذاری های بانک ها نوشته شده اند.

وی با اشاره به کارهای بزرگ و سرمایه گذاری هایی که بانک های مختلف انجام داده اند و باعث رونق تولید ملی شده، گفت: در همه جای دنیا، از شرق تا غرب بانک ها سرمایه گذاری می کنند؛ در شرق با مکانیسم هلدینگ ها و در غرب از طریق ایجاد فاند. در ژاپن که اقتصاد آزاد دارد، صنایع به دست بانک ها سپرده شده و در حال رشد است. در اروپا هم نمونه های موفق مشابه وجود دارد.

مدیرعامل بانک پاسارگاد، ادامه داد: قوانین ما طوری نیست که ما در نظام بانکی بتوانیم در تسهیلاتی که اعطا می کنیم، نظارت موثر داشته باشیم. نتیجه این است ما برای ایجاد یک واحد صنعتی تسهیلات می دهیم و تبدیل به بنز و ویلا در نیس فرانسه می شود. این بحث مهمی است که بانک ها اقتدار نظارت بر منابع خود را داشته باشند.

به گفته دکتر قاسمی، طبق قانون تجارت، ما چاره ای جز اینکه روی سرمایه گذاری مستقیم فکر کنیم، نداریم و قانون بانکداری بدون ربا این موضوع را موجه دانسته است. ادبیات بی شماری توسط بزرگان اقتصاد وجود دارد که با بررسی بحران ها، بر محفوظ بودن بانک هایی که فعالیت مشارکتی داشته اند، اذعان دارند. قانون عملیات بانکی بدون ربا یک سرمایه و ذخیره بزرگی است که اقتصاد ما دچار نوسان نشود و نوسانات بین المللی در آن اثر نگذارد.

او با اشاره به اینکه امروز شاید مدیران مالی سخت ترین دوره های مدیریت مالی را در کشور تجربه می کنند، گفت: ما می توانیم خیلی از کارها را به رغم وجود تحریم ها بهتر از این انجام بدهیم، اما فقط این بحث نیست. مقررات دست و پا گیر داخلی هم به مشکلات تحریم اضافه شده و در برخی موارد موضوعات بسیار جدی است.

بانک پاسارگاد تندیس زرین جایزه ملی مدیریت مالی ایران

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، دکتر قاسمی با بیان آیاتی از سوره انسان که بر وجود تذکر الهی در هر یک از لحظه های حیات انسان اشاره دارد، تصریح کرد: من فکر می کنم مسئولیت ها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تفضل الهی و امانتی است که خداوند برعهده می گذارد و ان شاءالله که مسئولان قدر آن را می دانند. در بحث نوسانات نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی، با اقدامات بانک مرکزی ما در حال حاضر از یک ثبات نسبی برخوردار هستیم و امیدواریم روز به روز شاهد موفقیت بیشتر نهادهای مالی در کشور باشیم.

مدیرعامل بانک پاسارگاد در پایان مباحثی را درخصوص استانداردهای IFRS تشریح کرد و با اشاره به کارایی این استانداردها در جهت شفاف سازی صورت های مالی، گفت: حوزه مالیاتی باید با این استانداردها بازنگری شود و در نظام بانکی و سازمان بورس رعایت این استانداردها الزامی شده اند. ما به دنبال این هستیم که شرکت های مختلفی به این استانداردها برسند.

گفتنی است برگزاری جایزه مدیریت مالی ایران از سال 1389 بسترساز بهبود و ارتقای سطح مدیریت مالی و اقتصادی در شرکت ها و سازمان های شرکت کننده شده است. این جایزه با اهداف حمایت مدیریت مالی حرفه ای در مسیر دستیابی به جایگاه واقعی در شرکت ها و سازمان ها، تشویق و ترغیب شرکت ها برای انجام خودارزیابی و شناخت نقاط قوت و ضعف و زمینه های بهبود، ایجاد فضای رقابتی مناسب و حرفه ای شرکت ها و سازمان های ایرانی، تعریف راهبردی از مدیریت مالی و اقتصادی سازمان در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و معرفی و قدردانی از شرکت ها و سازمان های برتر در حوزه های مالی و اقتصادی و همچنین فراهم کردن امکان تبادل تجربیات موفق مدیران مالی برگزار می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید