چهارشنبه, 19 شهریور 1393 - 09:56

صرف نظر از بحث آلودگی مزارع جنوب تهران باید به این نکته نیز توجه داشت که مصرف آب برای برنج بسیار بالاست، بنابراین بهتر است طبق گفته وزارت جهاد کشاورزی کاشت برنج تنها در شمال ایران انجام شود.
جمیل علیزاده شایق گفت: برنج جزو محصولاتی است که مصرف آب آن بالاست، به همین خاطر کشت آن در مزارع ورامین به‌صرفه نیست.
رییس انجمن برنج درگفت‌وگو با ایلنا در رابطه با برنج‌های آلوده ورامین و دیگر مناطق جنوب تهران، اظهار کرد: این آلودگی مختص برنج نیست، بلکه شامل سبزیجات و هرگونه محصولی که در این مناطق کشت شده است، می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه دولت باید به‌طور رسمی از مردم بخواهد سبزیجات و دیگر محصولات آلوده تهران را مصرف نکنند، افزود: من از نزدیکان خود خواسته‌ام از سبزیجات تهران استفاده نکنند، اما آیا می‌توانم از تمام مردم این را درخواست کنم؟ مسئله این است که دولت باید اعلام کند و مردم استقبال کنند.
علیزاده شایق تصریح کرد: صرف نظر از بحث آلودگی مزارع جنوب تهران باید به این نکته نیز توجه داشت که مصرف آب برای برنج بسیار بالاست بنابراین بهتر است طبق گفته وزارت جهاد کشاورزی کاشت برنج تنها در شمال ایران انجام شود.
رییس انجمن برنج در آخر تاکید کرد: به‌صرفه نبودن تولید برنج در مناطق جنوب تهران از سال ۶۰ مطرح شده که تاکنون ادامه پیدا کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید