رسوایی برندهای جهانی در چین - فرصت امروز

شنبه, 29 شهریور 1393 - 10:52

رسوایی برندهای جهانی در چین

تخلفات برخی برندهای مطرح محصولات غذایی موجب شده سطح اعتماد مصرف‌کنندگان در چین کاهش‌یافته و خواستار جایگزینی این‌گونه محصولات با انواع قابل اعتماد داخلی شوند. وجود سرب در برخی محصولات برندهای مطرح مواد‌غذایی در چین به اثبات رسیده و شهروندان عدم‌نظارت دقیق از جانب دولت را علت روند افزایشی مذکور می‌دانند. برخی دیگر نیز نبود زیرساخت‌های کنترل سلامت مواد‌غذایی را به‌عنوان چالش اصلی معرفی می‌کنند.

 

این در شرایطی است که چین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای مصرف محصولات غذایی در جهان را به خود اختصاص داده و با توجه به میزان جمعیت این کشور، این مسئله به یک چالش بزرگ مبدل شده است. به‌عنوان مثال، رستوران‌های زنجیره‌ای کی‌اف‌سی اخیرا با اتهام استفاده از گوشت فاسد و تاریخ گذشته مواجه شده‌اند. علاوه بر این در ژوئیه2013 از یک تکه «یخ» مصرفی در شعبه پکن این برند نمونه‌برداری شد که در آن باکتری‌هایی مشابه آنچه که در آب توالت وجود دارد! کشف شد.

مک‌دونالد هم در چین با اتهاماتی مانند استفاده از گوشت مرغ هورمونی (با رشد سریع) و تامین سوسیس و همبرگر از منابع نامطمئن مواجه شده است. در سال2013 استارباکس چین به استفاده از آب نامناسب برای تهیه قهوه متهم شد. رستوران زنجیره‌ای بین‌المللی پیتزا هات که دفتر مرکزی آن در آدیسون تگزاس قرار دارد نیز به استفاده از منابع پروتئینی تاریخ گذشته در شعب چین خود متهم شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

info@Forsatnet.ir

شبکه های اجتماعی