شنبه, 14 دی 1398 - 20:17

رئیس جمهور سوییس اظهار داشت که لیبرا، رمزارز اختصاصی فیس‎بوک در وضعیت کنونی خود با شکست مواجه شده است.

به گزارش زومیت، در شرایطی که فیس‎بوک سعی در دریافت مجوز برای لیبرا، رمزارز اختصاصی خود در سوییس دارد، رئیس جمهور سوییس، پروژه لیبرا، رمزارز اختصاصی این شرکت را در شکل فعلی شکست خورده می داند و معتقد است که لیبرا برای تصویب و تأیید نیاز به اصلاح مجدد دارد.

شکست لیبرا رمز ارز اختصاصی فیس بوک

اولی مائورر، رئیس جمهور و وزیر دارایی سوییس به خبرگزاری SRF گفت:

فکر نمی کنم لیبرا در شکل فعلی خود شانسی داشته باشد زیرا بانک های مرکزی سبد ارزهای مجازی حامی آن را قبول نمی کنند بنابراین پروژه لیبرا به این شکل، شکست خورده خواهد بود.

برنامه های مربوط به رمزارز اختصاصی فیس‎بوک که توسط انجمن لیبرا در ژنو اجرا و مدیریت خواهد شد، نگرانی هایی بین قانون گذاران و سیاستمداران از حریم خصوصی گرفته تا تاثیرگذاری بر سیاست پولی و تغییر چشم انداز مالی جهان به وجود آورده است.

مسئولان پروژه لیبرا هنوز اظهارنظری درباره وضعیت کنونی نکرده اند. دیوید مارکوس، یکی از خالقان لیبرا می گوید موانع قانونی موجود بر سر راه لیبرا می تواند آغاز به کار آن را به تاریخی دیرتر از موعد برنامه ریزی شده در ماه ژوئن موکول کند.

پشتوانه لیبرا توسط سرمایه هایی مثل سپرده های بانکی و وام های دولتی حمایت خواهد شد. هدف از این ساختار تقویت اطمینان و دوری از نوسانات قیمتی است که سایر رمزارزهای دیجیتال با آن مواجه هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید