یکشنبه, 16 شهریور 1393 - 09:45

مدیرعامل پروژه مس شیور گفت: تاکنون برای خرید ماشین‌آلات و تجهیزات کارخانه معدن مس شیور (انجرد) بالغ‌بر 28 میلیون دلار هزینه
 شده است.
به گزارش ایسنا، سیاوش مقیمی در بازدید مسئولان ارشد شهرستان و اعضای کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری از پروژه مس شیور گفت: عملیات اجرایی سایت این مجتمع با تلاش شبانه‌روزی همکاران بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بالغ‌بر 100 هزار مترمکعب خاک‌برداری در محل احداث کارخانه انجام شده است.
وی گفت: تاکنون 110 میلیارد تومان برای اجرا و تکمیل این پروژه هزینه شده که برای اتمام فاز اول آن حدود 130 میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت صنایع معدنی و تولیدی مهر اصل (طرح مس شیور) افزود: در فاز یک مس شیور 30 هزار تن کنسانتره مس به‌صورت سالانه تولید خواهد شد و در فاز دوم این معدن تولید کنسانتره به 100 هزار تن خواهد رسید.
وی گفت: عملیات برق‌رسانی به این پروژه به طول 26 کیلومتر   پیشرفت قابل‌توجهی داشته و سازمان آب نیز مجوز برداشت 150 هزار متر مکعب از آب رودخانه را صادر کرده و سایر اداره‌ها و نهادها نیز به‌نحوی برای تسریع در این پروژه با ما همکاری کرده‌اند.

 


مقیمی گفت: در بخش اول عملیات مطالعاتی و کارشناسی انجام شده بالغ‌بر 80 میلیون تن مواد معدنی مورد نیاز این کارخانه شناسایی شده که امیدواریم با کارهای تحقیقاتی بتوانیم مکان‌های جدید را برای تامین مواد اولیه در منطقه شناسایی کنیم.
وی گفت: تسریع در اجرای این پروژه که مورد تاکید مسئولان ارشد شهرستان بوده در اولویت کاری این شرکت است و تلاش داریم در سه‌ماهه سوم سال جاری فاز اول این پروژه را آماده
 افتتاح کنیم.
وی گفت: با اتمام فاز اول و بهره‌برداری از این معدن زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از 300 نفر
 فراهم می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید