دوشنبه, 16 دی 1398 - 20:38

فیس‎بوک معتقد است آینده فناوری متعلق به هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است، نه کامپیوترهای شخصی و تلفن های هوشمند.

مایکل آبراش، مدیر بخش واقعیت افزوده فیس‎بوک، در گفت وگویی با وب سایت The Information پیش بینی های جالبی از آینده کرده است. او گفته است در آینده فناوری واقعیت مجازی (VR) جایگزین کامپیوتر دسکتاپ و عینک های واقعیت افزوده (AR) جایگزین تلفن های هوشمند می شود.

فیس بوک واقعیت افزوده جایگزین گوشی های هوشمند

مایکل آبراش فناوری های آینده را متفاوت از امروز می داند و معتقد است نمایشگرهای واقعیت مجازی نازک تر و طبیعی تر و عینک های واقعیت افزوده در آینده بسیار مدرن خواهد بود و با عینک های فعلی تفاوت خواهد داشت.

آبراش می گوید برای موفقیت آمیزبودن جایگزینی عینک های واقعیت افزوده با تلفن های هوشمند، وزن عینک ها باید از ۷۰ گرم سنگین تر نباشد و حتی طراحی آن باید به گونه ای باشد که بیش از ۵۰۰ میلی گرم وزن روی سر کاربر احساس نشود. به اعتقاد وی برای رسیدن به این اهداف باید حداقل تا سال ۲۰۳۰ صبر کنیم تا فناوری های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده به حدی از پیشرفت برسند تا بتوانند در محیط های کاری و شخصی جایگزین ابزارهای امروزی شود.

هرچند دیدگاه مایکل آبراش کمی رؤیایی و آرمانی به نظر می رسد، باتوجه به پیشرفت ها و سرمایه گذاری های شرکت های صاحب نامی همچون فیس‎بوک روی فناوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، می توان امیدوار بود در آینده تغییرات و پیشرفت های بسیاری اتفاق خواهد افتاد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید