شنبه, 26 مهر 1399 - 20:00

«رابرت بروكمن»، مدیرعامل شركت نرم‎ افزاری «رینولدز» اوهایو و میلیاردر تگزاسی، به فرار مالیاتی، پولشویی و كلاهبرداری طی دو دهه گذشته متهم شد. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که وی توانسته بین سال های 1999 تا 2019، رقمی بالغ بر 2 میلیارد دلار سود حاصل از سرمایه گذاری های خود را از چشم دولت پنهان کند.

به گزارش دیجیاتو، براساس مستندات پرونده، رابرت بروکمن از طریق حساب های مربوط به شرکت های موسوم به «فراساحل» در «برمودا» و «نویس»، سود حاصل از سرمایه گذاری خود را مخفی کرده و در مستندات مالی نیز دست برده است.

رابرت بروكمن مدیر شرکت نرم افزاری متهم بزرگ ترین فرار مالیاتی تاریخ آمریکا

از بین دارایی هایی که رابرت بروکمن با این پول خریداری کرده، مزرعه ، خانه لوکس و قایق بادبانی فهرست شده که مالیاتی نیز برای آنها پرداخت نکرده است.

دادستان های آمریكایی پرونده نیز اعلام کردند که بین سال های 2008 و 2010، بروكمن از طریق یك شرکت شخص ثالث رقمی در حدود 67.8 میلیون دلار اوراق بهادار شركت نرم ‎افزاری را خریداری کرده است.

رابرت بروکمن، به عنوان مدیرعامل شرکت نرم ‎افزاری، مجاز به انجام چنین کاری نیست و باید حتما مستندات حساب های مالی خود را شفاف ‎سازی کند. چنین رویکردهایی می تواند بر قیمت سهام و معاملات تأثیرگذار باشد. با این وجود، وی بدون اطلاع سایر سهامداران چنین رویکردهایی را در پیش گرفته است.

رابرت بروکمن با روش هایی که در پیش گرفته درنهایت توانسته حدود 2 میلیارد دلار از درآمد خود را مخفی نگه دارد. علاوه بر مخفی کاری، اتهامات دیگری از جمله کلاهبرداری و دست بردن در اسناد مالی نیز دیده می شود.

هیأت منصفه دولت فدرال سانفرانسیسکو، کیفرخواست 39 بندی شامل هفت فقره فرار مالیاتی، 20 فقره کلاهبرداری، به علاوه اتهامات دیگری از جمله پولشویی و دستکاری در اسناد و مدارک را به پرونده وی ضمیمه کرده اند.

پرونده رابرت بروکمن، تنها پرونده ای نیست که فرار مالیاتی در آن درج شده و پرونده های دیگری نیز با همین مضمون در دست بررسی وزارت دادگستری قرار دارد. هرچند رقم پرونده رابرت بروکمن عددی بزرگ محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید