شنبه, 25 مرداد 1399 - 08:58

هو الباقی

کلُّ مَنْ عَلیها فَان وَ یبقَی وَجْهُ رَبَّک ذوالجلالِ و الاکرامِ

استاد حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید عباس موسویان، مصداق روایت «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود. ایشان صادقانه و خالصانه، عمر ارزشمند خود را که از علم و معرفت برکت یافته بود، در مسیر اعتلای این مرز و بوم صرف کرد. خلوص نیت، بلند نظری و نیک اندیشی، استغنای معنوی و اندیشه ی والا برای جهادی خستگی ناپذیر در صحنه ی اقتصادی کشور، این عالم فرزانه را بر آن داشت تا علی رغم تحصیل در رشته ی برق، مدارج علمی را تا مرحله ی اخذ دکترای تخصصی تفسیر و علوم قرآنی و همچنین دکترای فقه اقتصادی طی کند.

تحصیلات، تألیفات و تصنیفات پر بار استاد، در حوزه ی بانکداری و اقتصاد اسلامی، سرچشمه ی بسیاری از خدمات ارزنده و راه گشای بسیاری از چالش ها بود. خشوع بی حد، شوق خدمت و اخلاص بی مرز ایشان، در جایگاه های مختلفی مانند شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، کمیته ی فقهی بورس، انجمن اقتصاد اسلامی، انجمن مالی اسلامی، هیأت امنا ی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دانشگاه امام صادق(ع)، خیر و برکتی ماندگار برای کشور رقم زد که در حافظه ی تاریخی خدمت و عشق به این آب و خاک جاودان خواهد بود.

ضمن ارج نهادن به ثمرات حضور پرفیض آن مرحوم، این مصیبت را به خانواده ی محترم ایشان، اندیشمندان و صاحب نظران و هم میهنان گرامی تسلیت عرض نموده، از آستان بی کران الطاف الهی برای آن مرحوم رحمت و مغفرت و برای بازماندگان، صبر، شکیبایی و طول عمر با عزت و سلامتی مسألت داریم

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید