جمعه, 05 ارديبهشت 1399 - 08:51

امکان واریز وجه نقد از طریق دستگاه های «خودپرداز-خوددریافت» (CRS)

بانک پاسارگاد، جهت رفاه حال مشتریان و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق اسکناس، امکان واریز وجه نقد را با استفاده از دستگاه های CRS، در 26 شعبه خود فراهم کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، دستگاه های «خودپرداز-خوددریافت» (CRS) علاوه بر ارائه خدمات دستگاه های خودپرداز (ATM)، امکان واریز وجه نقد به حساب مشتری را نیز فراهم می کنند. به این ترتیب که مشتری از طریق این دستگاه و با در اختیار داشتن کارت بانک پاسارگاد قادر خواهد بود وجوه نقد خود را بدون مراجعه به شعبه به حساب خود واریز کند. برداشت وجه، انتقال وجه، دریافت مانده حساب، دریافت گردش حساب، خرید شارژ، تغییر رمز، پرداخت قبض، پرداخت تسهیلات، کمک به خیریه و ... از دیگر خدمات دستگاه های CRS هستند.

امروزه با وجود توسعه بانکداری الکترونیک و گسترش فرهنگ استفاده از کارت‎های بانکی، موبایل و اینترنت هنوز هم اسکناس جایگاه ويژه‏ای داشته و مشتریان اعتماد خاصی به آن دارند، اما برای انتقال وجوه نقد، حضور در شعبه بانک و پرکردن انواع و اقسام فرم‎ها الزامی بوده و در نتیجه امری زمانبر است. در این میان دستگاه‏های خودپرداز با حذف محدودیت زمان و نیاز به شعبه، تحول زیادی در نحوه ارائه خدمت به مشتریان ایجاد کرده و نسل جدید خودپردازها نظیر(CRS) با قابلیت دریافت پول نقد و بازگرداندن آن به چرخه فعالیت، نقش بسزایی در تسهیل خدمات‏رسانی به مشتریان ایفا می‏کند.

حالا اما شیوع بیماری کرونا و قابلیت اسکناس‏ها برای انتقال ویروس باعث شده تا استفاده از این دستگاه بیش از پیش الزامی شود. این دستگاه با کاهش هزینه پول‏گذاری، راه حل خوب و سالمی جهت ارائه خدمات نوین به مشتریان بانکی است. از جمله مزایای دستگاه‏های خوددریافت و خودپرداز می‏توان به ارائه خدمات بهینه به مشتریان بانک‏ها، جذب سریع‏تر نقدینگی و ورود آنی پول به سیستم بانکی، کاهش نرخ تمام شده پول در سیستم بانکی، حذف هزینه‏های پول‏رسانی و افزایش ضرائب ایمنی، ایجاد انگیزه و علاقه‏مندی مشتریان برای استفاده از خدمات بانکی به صورت شبانه‏روزی، افزایش قابل توجه تراکنش دستگاه به دلیل حذف زمان پول‏گذاری در دستگاه، اشغال فضای کمتر علی‏رغم ارائه خدمات بیشتر و صرفه‏جویی در استفاده از نیروی انسانی اشاره کرد.

در حال حاضر، 26 شعبه از شعبه های بانک پاسارگاد از دستگاه های CRS برخوردار هستند: شعبه های اشرفي اصفهاني، سردارجنگل، برج همت، سه‏راه تهران ویلا، ميدان آزادي، خاني‏آباد نو، تهرانسر، ميدان سعادت‏آباد، ارمغان، آجودانيه، بلوار کشاورز، خيابان فاطمي، سرو، یاسر، شهرک قائم، شيان لویزان، فرجام، شهرک اميد، بلوار ابوذر، فردوس غربي، فرودگاه امام خميني CRS، جنت‏آباد جنوبي، باجه پيامبر CRS، شهيد مدني، امام حسن و ملاصدرا. گفتنی است به زودی تعداد بیشتری از شعبه های بانک پاسارگاد مجهز به این دستگاه خواهند شد.

بانک پاسارگاد همچنین طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا و با هدف حمایت از هم میهنان در شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، برای بیش از 99هزار نفر از مشتریان خود، وام یک میلیون تومانی واریز کرد. این بانک در اطلاعیه‏ای اعلام کرد: در پی اعلام لیست سرپرستان خانوار متقاضی دریافت وام یک میلیون تومانی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ابلاغ بانک مرکزی، این تسهیلات به حساب مشتریانی که یارانه خود را از طریق بانک پاسارگاد دریافت می کنند، واریز شد.

بانک پاسارگاد همچنین از دریافت کنندگان این تسهیلات درخواست کرد تا به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، جهت دریافت این وجه و یا انجام تراکنش، از ابزارهای بانکداری الکترونیک اعم از دستگاه های خودپرداز، اینترنت‏بانک، موبایل‏بانک و ... استفاده کرده و از مراجعه به شعبه های بانک پاسارگاد خودداری کنند. مرکز مشاوره و اطلاع رسانی بانک پاسارگاد به شماره 82890 و همچنین سامانه CRM در سایت این بانک به آدرس https://www.bpi.ir/crm به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سؤالات هم وطنان هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید