پنجشنبه, ۲۰ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 11 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

کسب موفقیت بدون اعمال تغییرات لازم در عادت ها، امری غیرممکن خواهد بود، با این حال در موارد متعددی مشاهده شده است که افراد به سراغ مواردی می روند که ابدا ضرورتی نداشته و اولویت محسوب نمی شود. همین امر خود یک عامل منفی خواهد بود. تحت این شرایط ممکن است تصور نمایید که تلاش ‎های شما نتیجه ‎ای به همراه نداشته و کاملا بی ‎خیال هدف اصلی شوید. این امر در حالی است که با آگاهی درست از موارد اعلامی، می‎ توان نتایج کاملا متفاوتی را به دست آورد. در ادامه 10 مورد منتخب را بررسی خواهیم کرد. 

10 تغییر ضروری برای کسب موفقیت

1-تعادل را رعایت نمایید 

ممکن است به خاطر یک اتفاق، احساساتی شده و سریعا اقدامی را شروع نمایید. تحت این شرایط تلاش بیش از حدی مشاهده می‎ شود. اگرچه این امر در ظاهر بدون مانع است، با این حال نکته‎ ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که چنین سیاستی باعث خواهد شد که پس از مدتی، با خستگی بیش از حد و ناامیدی مواجه شوید. به همین خاطر توصیه می ‎شود که در ابتدا یاد بگیرید احساسات خود را کنترل کرده و بدون فکر، حتی یک گام هم برندارید. در کنار این مسئله شما باید به این نکته توجه داشته باشید که دو بعد اصلی، کار و زندگی شخصی است. تحت این شرایط اگر به دنبال ایجاد تعادل منطقی نباشید، بدترین اتفاقات را تجربه خواهید کرد. درواقع بسیاری از افراد به دلیل عدم توجه به این موضوع، در مسیر خود با مشکلات به مراتب بیشتری مواجه می ‎شوند. با این حال این نکته را فراموش نکنید که ایجاد تعادل به معنای اختصاص زمان مساوی نبوده و برای هر فردی با توجه به نیاز، امکانات و خصوصیاتی که دارند، معنای متفاوتی خواهد داشت. 

مطلب مرتبط: نکاتی که رهبران برای کسب موفقیت باید بدانند

2-قضاوت را فراموش کنید 

نه تنها نباید دیگران را قضاوت کنید، بلکه لازم است تا این اقدام را برای خودتان نیز رعایت نمایید. درواقع اگر شما باید بزرگترین مشوق خود باشید تحت این شرایط انتقاد سختگیرانه، تنها انگیزه شما را کمرنگ خواهد کرد. در این راستا فراموش نکنید که هیچ فردی در ابتدای کار، درخشان ظاهر نشده و به همین خاطر ضروری است که صرفا به دنبال حفظ رشد مداوم باشید. درواقع تا زمانی که نسبت به دفعات قبلی، پیشرفت نمایید، همواره شانس موفقیت باقی خواهد ماند. درواقع با کنترل افکار و تمرکز بر روی نیمه پر لیوان، اتفاقات بسیار خوبی برای شما رخ خواهد داد. برای اطمینان از تاثیر این امر تنها کافی است تا برای یک ماه، این سیاست را رعایت نمایید. 

3-بر روی یک هدف تمرکز نمایید 

بدون شک هر فردی در طول زندگی خود انتخاب ‎های متعددی خواهد داشت، با این حال عمر انسان برای پرداختن به تمامی آنها کافی نخواهد بود. تحت این شرایط ضروری است تا تنها بر روی یک هدف تمرکز نمایید. درواقع افرادی نظیر بیل گیتس، جف بزوس، وارن بافت و حتی افراد موفق حوزه‎ های مختلف، هرگز با انتخاب چند گزینه به جایگاه حال حاضر دست پیدا نکرده ‎اند. درواقع انتخاب واحد، کمک خواهد کرد تا فرصت عمیق شدن در آن را پیدا کنید. 

4-تمرکز خود را افزایش دهید 

مشکل بزرگ بسیاری از افراد این است که نمی ‎توانند تمام توجه خود را به یک مورد متمرکز نمایند. تحت این شرایط طبیعی است که با سختی‎ های متعدد، مواجه شوید. نخستین گام در زمینه اصلاح این بخش، سنجش وضعیت بوده و لازم است تا به خودتان نمره ‎ای بدهید. برای مثال ممکن است این عدد 6 از 10 باشد. با این اقدام می‎توانید موانع را به صورت فهرست ‎وار نوشته و برای رفع هر یک از آنها، برنامه ‎ریزی نمایید. با این اقدام پس از مدتی متوجه خواهید شد که نیم ساعت فعالیت شما حتی بیش از 4 ساعت فعالیت در گذشته، نتیجه‎ ساز شده است. 

5-مدیریت زمان را یک مهارت بدانید 

بسیاری از افراد تصور می ‎کنند که مدیریت زمان اقدامی بسیار ساده محسوب می ‎شود، با این حال واقعیت این است که این امر مهارتی پیچیده بوده و لازم است تا در این زمینه آموزش دیده باشید. خوشبختانه امروزه یادگیری بسیار ساده شده و شما می ‎توانید از طریق مواردی نظیر دوره‎ های آنلاین، اطلاعات خود را افزایش دهید. درواقع شما باید استراتژی‎های موجود در این زمینه را بدانید. برای مثال امروزه بیش از 100 روش برای کاهش زمان انجام اقدامات مختلف و صرفه‎ جویی در این رابطه وجود دارد. 

6-اعتماد به نفس خود را افزایش دهید 

بدون اعتماد به نفس حتی انجام ساده ‎ترین اقدامات نیز تقریبا غیرممکن خواهد بود. در این راستا ضروری است تا اعتماد به نفس شما به حدی باشد که مانعی برای نمایش استعدادها و مواجهه با چالش‎ های جدید، به چشم نیاید. در کنار این مسئله نکته ‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما باید خود را به فردی شناخته شده تبدیل نمایید. این امر درست اقدامی است که می ‎توانید آن را در مقوله برندسازی شخصی، مشاهده نمایید. این امر باعث می ‎شود تا امکان انجام اقدامات بیشتر، کاملا مهیا باشد. همچنین این امر مسیر موفقیت شما را هموارتر و کوتاه ‎تر می‎ سازد. 

7-رویاپردازی را به عادت روزانه خود تبدیل نمایید 

اگرچه در گذشته رویاپردازی یک اقدام منفی تلقی می ‎شد، با این حال امروزه از نظر علمی ثابت شده است که این اقدام، برای تحقق یک خواسته کاملا ضروری است. درواقع هر فردی قبل از رسیدن به جایگاه موردنظر خود، بارها این اتفاق را در ذهن مرور کرده است. بدون شک ذهن هر چیزی را که باور نماید، قدرت انجام آن در تمام وجود شما، پدیدار خواهد شد. به همین خاطر در این زمینه ابدا محدودیتی نداشته باشید. بدون شک به هر میزان که رویاپردازی شما با جزییات بیشتری باشد، باورپذیرتر و دارای تاثیر بالاتری خواهد بود. 

8-به کم قانع نباشید 

اگر بخواهید که قله را فتح کنید، حداقل تا نیمی از مسیر را طی خواهید کرد. با این حال اگر به دنبال نیمی از مسیر باشید، احتمالا در همان ابتدای کار، متوقف خواهید شد. درواقع هیچ بازاری را نمی ‎توان به صورت دقیق پیش ‎بینی کرد. به همین خاطر اگر به دنبال بهترین بودن نباشید، فرصت را به افرادی خواهید داد که تلاش بیشتری را می‎ کنند. تحت این شرایط در بهترین حالت، رشدی بسیار محدود را تجربه خواهید کرد. در این راستا همواره یک هدف بسیار بزرگ را داشته باشید که رسیدن به آن نیاز به خودسازی زیاد و تلاش فوق ‎العاده داشته باشد.

9-ذهنی پرسشگر داشته باشید 

در رابطه با هر چیزی اگر به دنبال پاسخ باشید، باعث خواهد شد تا به دیدی همه‎ جانبه نیاز پیدا کنید. این امر شما را از تقریبا هر مشکلی در امان نگه خواهد داشت. همچنین این امر کمک می ‎کند که بتوانید فرصت‎ های جدید را شناسایی کرده و برند خود را همواره در وضعیت بهتری قرار دهید. درواقع راز رسیدن به تفکر خلاق، در پرسش ‎های مداوم است. یکی از پرسش ‎های بسیار سودمند این است که همواره بدترین سناریو ممکن را از خود بپرسید. این امر باعث می ‎شود که برای بدترین‎ها نیز آماده باشید. 

مطلب مرتبط: چند راهکار برای کسب موفقیت در تجارت

10-تنهابودن را فراموش کنید 

هیچ فردی تاکنون موفق نشده است که به تنهایی اقدامی بزرگ را انجام دهد. این مسئله حتی در رابطه با موفقیت‎ های کوچک نیز صادق است. به همین خاطر شما در طول مسیر لازم است تا به دنبال ایجاد تیم برای خود باشید، با این حال فراموش نکنید که تیم شما امری مطلق نبوده و همواره می توان تغییراتی را در آن اعمال کرد. 

منبع : success
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/TZnvg32p
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه