شنبه, ۴ بهمن(۱۱) ۱۳۹۹ / Sat, 23 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

کارت اعتباری به عنوان ابزاری کارآمد جهت پرداخت تسهیلات خرد می تواند ضمن افزایش قدرت خرید مصرف کنندگان، زمینه ساز حمایت از تولید ملی و به تبع آن توسعه اقتصادی کشور باشد.

به گزارش «فرصت امروز»، یکی از مهمترین عوامل اصلی در راستای حمایت از تولید ملی و به تبع آن رشد و توسعه اقتصادی کشور، ایجاد قدرت خرید مناسب در مصرف کنندگان جهت خرید این تولیدات است. در واقع، همراستا با حمایت از تولید ملی باید حمایت کافی درخصوص ایجاد قدرت خرید مناسب در مصرف کنندگان نیز مورد توجه قرار گیرد، از این طریق است که می توان با تکمیل این فرآیند به شکوفایی اقتصاد ملی دست یافت.

«کارت اعتباری» تسهیلاتی در راستای افزایش قدرت خرید مصرف کنندگان

کارت اعتباری را می توان به عنوان ابزاری مناسب جهت دریافت تسهیلات خرد دانست. در واقع، کارت اعتباری ابزاری است که در راستای اعطای تسهیلات خرد و افزایش قدرت خرید مصرف کنندگان به عنوان خدمات بانکی به ایشان ارائه می شود. مصرف کنندگان می توانند از این طریق ضمن دریافت تسهیلات مناسب با نرخ بازگشت پایین، از مزایای آن بهره مند شوند. استفاده از تسهیلات خرد در قالب کارت اعتباری دارای مزیت های مختلفی است که از جمله این مزایا می توان به موارد متعددی اشاره کرد. به عنوان نمونه، مردم همواره ترجیح می دهند برای تهیه کالا و خدمات موردنیاز خود از منابع مالی در دسترس و با قدرت مدیریت مناسب استفاده نمایند و کارت اعتباری این امکان را در اختیار ایشان قرار می دهد. اعطای تسهیلات خرد در قالب کارت اعتباری باعث می شود مشتریان دسترسی سریع تری به منابع مالی لازم در قالب اعتبار خرید، از بانک ها داشته باشند و بانک ها نیز با اطمینان بیشتر و روال اداری کمتر بتوانند این اعتبار را برای مشتریان فراهم کنند.

در این راستا، بانک پاسارگاد با هدف تکمیل و توسعه طرح «تسهیلات ارزان قیمت» و همچنین بهره مندی هرچه بیشتر گروه مشتریان حقیقی از تسهیلات این بانک اقدام به ارائه «کارت اعتباری ارزان قیمت بانک پاسارگاد» کرده است. طرح کارت اعتباری ارزان قیمت بانک پاسارگاد، برمبنای نتیجه اعتبارسنجی مشتریان محترم و در راستای تلاش در جهت گسترش هرچه بیشتر سطح مراودات ایشان با بانک طراحی شده است. در این طرح براساس امتیاز سپرده های مشمول مشتریان، تسهیلاتی در قالب عقد مرابحه و از طریق ابزار کارت اعتباری به آنان اعطا می شود. این طرح برای کلیه مشتریان حقیقی که دارای سپرده های سرمایه گذاری کوتاه مدت  عادی یا قرض الحسنه جاری (با دسته چک یا بدون دسته چک) هستند در نظر گرفته شده است.

مشتریان جهت بهره مندی از مزایای این طرح پس از ثبت درخواست از طریق اپلیکیشن «ویپاد»، باید جهت اعتبارسنجی و بررسی شرایط اعتباری خود به شعبه عامل مراجعه نمایند. همچنین مشتریان باید سطح احراز هویت خود را در اپلیکیشن «ویپاد» حداقل تا سطح 3 (ثبت تاریخ تولد مشتری توسط ایشان و تطابق اطلاعات با استعلام اخذشده از سامانه ثبت احوال) ارتقا دهند. بعد از گذشت حداقل 3 ماه از ثبت درخواست و دارابودن شرایط اعتباری لازم پس از اعتبارسنجی، این تسهیلات در قالب کارت  اعتباری به متقاضیان با شرایطی به شرح زیر ارائه می شود:

نحوه محاسبه امتیاز جهت برخورداری از این طرح بدین صورت است که به ازای هر 1.000.000 ریال «حداقل موجودی روزانه» سپرده های مشمول مشتریان از زمان «ثبت درخواست دریافت تسهیلات»، یک امتیاز در نظر گرفته می شود و امتیاز تجمعی سپرده های مشمول مشتریان از زمان ثبت درخواست از طریق اپلیکیشن ویپاد، حداقل به مدت 3 ماه و حداکثر به مدت 1 سال، محاسبه خواهد شد. حداقل مبلغ تسهیلات اعطایی به مشتریان در قالب این طرح، مبلغ 100 میلیون ریال و حداکثر مبلغ مذکور 300 میلیون ریال است.

البته باید توجه داشت، از آنجا که مجموع اعتبار قابل تخصیص از سوی شبکه بانکی کشور به هر مشتری در قالب کارت اعتباری، حداکثر 500 میلیون ریال است، لذا تخصیص اعتبار در قالب کارت اعتباری و از طریق این طرح نیز در مجموع اعتبار قابل تخصیص به هر مشتری، لحاظ خواهد شد. شایان ذکر است نرخ سود بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری در ازای ماندگاری وجوه در سپرده قرض الحسنه جاری مشتری و متناسب با ضریب اعطای تسهیلات و با توجه به شرایط درخواستی ایشان، 12، 15 و 18 درصد است؛ همچنین نرخ سود بازپرداخت تسهیلات کارت اعتباری در ازای ماندگاری وجوه در سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت عادی مشتری و متناسب با ضریب اعطای تسهیلات و با توجه به شرایط درخواستی ایشان، 15 و 18 درصد است. مهلت بازپرداخت این تسهیلات به صورت یکجا حداقل 3 ماه و حداکثر 1 سال و به صورت اقساطی حداقل 12 ماه و حداکثر 36 ماه است. مشتریان حداکثر 1 سال پس از ثبت درخواست فرصت دارند تا از امتیازات خود برای دریافت تسهیلات استفاده نمایند.

هم میهنان گرامی می توانند برای دریافت و نصب اپلیکیشن «ویپاد» به کافه بازار یا سایت بانک پاسارگاد (به نشانی www.bpi.ir) و یا وب‎سایت «ویپاد» (به آدرس www.wepod.ir) مراجعه نمایند. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.bpi.ir/icc مراجعه کرده و یا با مرکز مشاوره و اطلاع رسانی به شماره 82890 تماس حاصل نمایند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/X7krn1NB
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه