جمعه, ۱۵ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Fri, 7 Oct(10) 2022 /
           
فرصت امروز

قیمت طلا که در روز گذشته صعود قدرتمندی را از خود نشان داده بود، حال امروز روندی نزولی به خود گرفته و کاهش یافته است. با این حال همچنان عوامل مثبت زیادی در بازار وجود دارد که می تواند جهت حرکت طلا را بار دیگر صعودی کند.

همراه با بهبود احساس ریسک پذیری سرمایه گذاران افزایش یافته و همین موضوع باعث شد تا شاخص های بازار سهام رشد نسبتا خوبی را شاهد باشند. رشد بازار بورس به عنوان باد مخالفی برای طلا عمل کرده و در نتیجه قیمت طلا یک کاهش نسبی را شاهد بود.

کاهش قیمت طلا پس از صعود روز گذشته

از طرف دیگر بازده خزانه داری ایالات متحده همچنان در حال عقب نشینی بوده که دلار آمریکا در موضع ضعف قرار داده است. کاهش ارزش دلار از جمله مهم ترین عواملی است که از رشد طلا حمایت کرده و خریداران فلز زرد را امیدوار نگه می دارد.

قیمت طلا در لحظه نگارش این خبر ۱۷۸۵ دلار است که ۴.۵ دلار کاهش روزانه را نشان می دهد. به نظر می رسد نشانه های ثبات در بازار های سهام، طلای امن را تضعیف می کند اما با این حال ترکیبی از عوامل مانند تنش های میان چین و آمریکا و نگرانی های فزاینده درباره رکود اقتصادی، به عنوان باد موافق برای طلا عمل می کنند.

با این حال بسیاری از سرمایه گذاران از انجام معاملات بزرگ در بازار طلا خودداری می کنند چرا که هنوز مشخص نیست فدرال رزرو چه برنامه ای برای آینده اقتصاد ایالات متحده خواهد داشت. در صورتی که این بانک تصمیم بگیرد نرخ بهره را همچنان افزایش دهد، قیمت طلا افت شدیدی را متحمل خواهد شد.

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند که فدرال رزرو طی جلسه بعد خود در ماه سپتامبر، نرخ بهره را به میزان ۷۵ واحد پایه افزایش خواهد داد. این پیش بینی باعث افزایش احتیاط در بازار طلا شده و خرید فلز زرد را کاهش می دهد.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/3qtRoGVd
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه