پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از اقتصادنیوز، طلا کار خود را در هفته ای که گذشت در قیمت 1754 دلار به پایان برد تا بازدهی هفتگی فلز زرد در محدوده مثبت و در سطح 0.28 درصد به ثبت برسد.

در حالی طلا جابه جایی قیمتی خاصی نداشت که نگاه ها به طلا نسبت به ماه های پیش بیشتر شده است. این توجه بیشتر تحت تاثیر احتمال کاهش شدت عملیات انقباضی فدرال رزرو است که می تواند به سود طلا تمام شود.

پیش بینی قیمت طلا در بازارهای جهانی

البته نتایج نظرسنجی ها نیز نشان می دهد که بیشتر تحلیل گران هنوز قانع نشده اند که قیمت طلا به زودی صعودی شود. در حقیقت این دسته از تحلیل گران بر این باورند که طلا نیاز به کاتالیزور جدیدی دارد تا بتواند از سطوح قیمتی کنونی جدا شود و جهش محکمی به سوی مرز 1800 دلار داشته باشد.

از میان 16 تحلیل گر شرکت کننده در بخش وال استریت نظرسنجی سایت کیتکو نشان می دهد که 38 درصد از آنها معتقدند که قیمت طلا صعودی می شود. این در حالی است که 19 درصد نظری مخالف دارند و قیمت طلا از در کوتاه مدت نزولی ارزیابی می کنند. این در حالی است که کسانی که باور دارند که طلا در همین محدوده قیمتی نوسان خواهد کرد با 44 درصد اکثریت را در اختیار دارند.

اما در میان معامله گران خرد مین استریتی اکثریت با 63 درصد کل نظرات به صعودی ها تعلق دارد. 24 درصد از معامله گران ولی باور دارند که طلا مرز 1750 دلاری را از دست خواهد داد و 13 درصد نیز نوسان خاصی برای قیمت طلا متصور نیستند.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/qiHkUKON
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه