پنجشنبه, ۲۰ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Thu, 9 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

رییس اسبق اتحادیه طلا و سکه در پاسخ به این پرسش که چرا سیاست های دولت برای کنترل بازار تاکنون موثر نیفتاده است، عنوان کرد: بعضی از مسایل اقتصادی شاخص دارد و عامل بیرونی یا عاملی که بگوییم دست کسی در کار باشد، نیست.

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرآنلاین، کشتی آرای افزود: زمانی که قیمت اونس جهانی طلا افزایش پیدا می کند، ارتباطی به دولت یا بانک مرکزی ندارد. قیمت جهانی طلا تحت تاثیر عوامل اقتصادی خود است و وقتی با افزایش همراه می شود، خود به خود روی بازار طلای ایران اثر می گذارد.

تاثیر نوسان قیمت اونس جهانی طلا بر قیمت طلا و سکه در بازار

وی تصریح کرد: البته قیمت ارز در اختیار دولت و بانک مرکزی است و آن ها هم با شاخص های خود، قیمت را تحت مدیریت و کنترل قرار می دهند. اگر هم تا الان بانک مرکزی کنترل ها را نداشت، به طور مسلم قیمت ها خیلی بیشتر می شد.

رییس اسبق اتحادیه طلا و سکه عنوان کرد: در حال حاضر بانک مرکزی قیمت ها را تحت کنترل دارد و به همین دلیل هم امروز می بینیم که قیمت دلار افزایش آن چنانی نداشته است. اما عامل قیمت جهانی طلا باعث شد که قیمت طلا و سکه در بازار ایران افزایش یابد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه زمانی این قیمت ها ثابت می ماند؟ گفت: هیچ وقت این قیمت ها ثابت نخواهد بود. این نوسانات جزئی از بازار است و این اتفاقات در مسایل اقتصادی وجود دارد و ممکن است هر کالای دیگری هم دچار این نوسانات شود.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/MHPkMNdm
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه