دوشنبه, ۱۵ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Mon, 6 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

موفقیت در دنیای کسب و کار بدون داشتن یک تیم حرفه ای امری غیرممکن محسوب می شود. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری بر روی بازار و کسب موفقیت به طور قابل ملاحظه ای به کارمندان شان اتکا دارند. اگر شما در بازار کارآفرینانی را مشاهده می کنید که شهرت و موفقیت بسیار زیادی کسب کرده اند، بدون تردید یک تیم حرفه ای و دارای مهارت های متنوع پشت سرشان هستند، در غیر این صورت هیچ فردی به تنهایی در عرصه کسب و کار امکان کسب موفقیت را ندارد. 

اگر شما هم به دنبال موفقیت در بازار و کسب شهرت های افسانه ای هستید، باید تشکیل یک تیم حرفه ای را در دستور کار قرار دهید، در غیر این صورت بدون کارمندانی حرفه ای و همه فن حریف سرانجام خوشی در دنیای کسب و کار نخواهید داشت. 

توسعه تیم کاری با 3 توصیه طلایی

برخی از کارآفرینان آنقدر خوش شان هستند که تیمی مناسب در کنار خودشان داشته باشند. این امر دردسرهای اولیه برای پیدا کردن مشتریان را از روی دوش آنها برمی دارد، اما هنوز مسیر موفقیت در عرصه کسب و کار را به طور کامل طی نکرده اند. شما پس از اینکه یک تیم کاری موفق در کنار خودتان ایجاد کردید، باید به طور مداوم به فکر بهبود کیفیت کاری شان نیز باشید، در غیر این صورت هیچ شانسی برای کسب موفقیت های پشت سر هم در عرصه کسب و کار نخواهید داشت. 

مطلب مرتبط: مزایا و معایب تیم های مجازی

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از نکات مهم برای ارتقای مداوم کیفیت کاری و مهارت های اعضای تیم کاری تان است. این امر به مرور زمان کسب و کار شما را به طور کامل از رقبای تان متمایز خواهد ساخت. به این ترتیب جای هیچ نگرانی برای موفقیت در بازار نخواهد بود. در ادامه برخی از مهمترین نکات در این راستا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ارتقای ارتباط کارمندان با یکدیگر

 وقتی کارمندان شما به کارشان علاقه داشته باشند، کیفیت فعالیت شان به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا خواهد کرد. یکی از ایرادات اصلی در مدیریت تیم های کاری بی‎توجه به ایجاد انگیزه و علاقه به کار در میان اعضای تیم است. چنین امری موجب دلسردی کارمندان پس از مدت زمانی اندک می شود. 

فضای کاری یکی از مهمترین عامل ها در جلب نظر کارمندان به ادامه همکاری با یک شرکت است. اگر شما به دنبال همکاری بلندمدت با کارمندان تان و ترغیب شان به سوی شرکت در دوره های مختلف مهارت افزایی هستید، بهترین ایده در این میان مربوط به تسهیل ارتباط میان کارمندان با هم است. این امر شاید در نگاه نخست سخت به نظر برسد، اما در صورت پیگیری از سوی شما به ساده ترین شکل ممکن وضعیت کاری تان را متحول خواهد کرد. 

یکی از مشکلات اساسی در شرایط کنونی بروز بحران کرونا و دورکاری بسیاری از کارمندان است. با این حساب شما باید با استفاده از فناوری های دیجیتال به دنبال بهبود رابطه میان کارمندان تان باشید، در غیر این صورت هیچ تغییری در وضعیت کاری تان ایجاد نخواهد شد. 

توسعه تیم کاری با 3 توصیه طلایی

تعامل سازنده در شرکت

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار باید همیشه در دسترس باشید. وقتی کارمندان تان به شما نیاز دارند، سادگی دسترسی شان به شما عامل تعیین کننده ای خواهد بود. متاسفانه بسیاری از مدیران در عمل خودشان را بسیار دور از کارمندان شان نگه می دارند. درست به همین خاطر کارمندان پس از مدت زمانی کوتاه انگیزه شان برای همکاری با آنها را به طور کامل از دست می دهند. 

اگر شما به دنبال بهبود کیفیت کاری اعضای تیم تان هستید، باید به طور مداوم شرایط حضور در کنار کارمندان تان را تسهیل نمایید. چنین امری شما را بدل به مدیری مناسب برای هر کارمندی خواهد کرد. 

مطلب مرتبط: ارتقای روحیه تیم شرکت به سبک حرفه ای ها

ایجاد اعتماد متقابل

اعتماد میان اعضای یک تیم کاری نقش مهمی در بهبود فعالیت شان دارد. متاسفانه امروزه سطح اعتماد میان کارمندان و همچنین بین آنها و مدیران به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا کرده است. با این حساب اگر شما به دنبال ایجاد تمایز میان برندتان با رقبا هستید، باید اول از همه سطح اعتماد درون شرکت را تقویت نمایید. یکی از ساده ترین کارها در این میان افزایش دامنه آزادی عمل کارمندان است. به این ترتیب شما دیگر مشکلی برای تاثیرگذاری بر روی کارمندان تان و ترغیب شان به کار بهتر نخواهید داشت. 

منبع : noobpreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/dN5WKLoJ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه