دوشنبه, ۸ خرداد(۳) ۱۴۰۲ / Mon, 29 May(5) 2023 /
           
فرصت امروز

33 عادت روزانه افراد موفق

3 سال پیش ( 1398/6/5 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : کریستینا دی ماریاس  

با نگاهی به افراد موفق جهان، به وجود برخی عادات مثبت و همیشگی در آنها پی خواهید برد. درواقع تصور این امر که کارآفرین هایی نظیر بیل گیتس، از همان ابتدا با یک استعداد عجیب و فرابشری متولد شده اند، امری کاملا غیرواقعی و نادرست بوده و تمامی این افراد، در شرایط حتی پایین تر از سطح معمول نیز قرار داشته اند. به همین خاطر نیز راز موفقیت آنها را باید در اقداماتی دانست که موجب خودسازی شان شده است. در این رابطه این امر که عادت های مفیدی را داشته باشید، کمک بسیار زیادی را خواهد کرد، با این حال این عادت ها، باید تداوم کافی را داشته باشند تا بتوانند تاثیر خود را نشان دهند. به همین خاطر نیز ضروری است تا برنامه زمانی منظمی را داشته باشید. در این رابطه انجام روزانه هر اقدامی، بهترین تصمیم ممکن خواهد بود. همچنین این امر که توجه اصلی خود را به توصیه افرادی قرار دهید که مدت ها پیش مسیر موفقیت را طی کرده اند، به راهکارهای عملی تر منتج خواهد شد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 33 عادت روزانه افراد موفق خواهیم پرداخت.

1-در مورد صنعت خود مطالعه داشته باشید

(پی.جی ورسفولد موسس برند FTSY)

به این باور باید دست پیدا کنید که عرصه حال حاضر، به شدت رقابتی بوده و تنها افرادی می توانند در آن موفق ظاهر شوند که دانش خود را در سطح مطلوب نگه دارند. در این رابطه برخی از افراد تصور می کنند که پس از رسیدن به جایگاه علمی مناسب، دیگر تنها به کسب تجربه بیشتر نیاز خواهند داشت. این امر در حالی است که سرعت رشد علم، شگفت انگیز بوده و نمی توان برای آن نقطه پایانی را متصور شد. به همین خاطر نیز دانش اندوزی شما باید اقدامی ابدی باشد. در این رابطه افرادی نظیر وارن بافت، ساعت های مطالعه مشخصی را به صورت روزانه داشته و همین امر به یکی از دلایلی اصلی موفقیت وی حتی در دوران کهنسالی تبدیل شده است.

عادت روزانه افراد موفق

در این رابطه توجه داشته باشید که تفاوتی ندارد که از چه طریقی اقدام به افزایش اطلاعات خود می کنید. درواقع اگرچه در گذشته شاید کتاب، تنها منبع اطلاعاتی محسوب می شد، با این حال در جهان حاضر شما با انواع روش ها نظیر کتاب های صوتی، الکترونیکی، فایل-های تصویری، مقالات و... مواجه هستید. در این رابطه تنها کافی است تا روش مورد علاقه خود را بیابید. برای مثال این امر که در حین رانندگی برای رسیدن به محل کار خود، کتاب صوتی گوش دهید، بهتر از زمانی خواهد بود که شما برنامه زمانی خواب خود را برای وقت کافی برای مطالعه، برهم بزنید. فراموش نکنید که نیاز افراد متفاوت بوده و چهار ساعت خواب کافی برای یک نفر ممکن است ابدا برای شما مناسب نباشد. به همین خاطر نیز برای اضافه کردن یک عادت جدید، توصیه می شود تا زمان های مرده خود را در ابتدا مورد توجه قرار دهید. توجه داشته باشید که هیچ دلیلی برای انجام مطالعه در یک زمان خاص وجود نداشته و شما می توانید با توجه به شرایط خود، تعداد دفعات کوتاهی را برای آن تعیین کنید.

برای مثال در صورتی که قصد دارید تا روزانه یک ساعت و نیم مطالعه داشته باشید، می توانید آن را به سه زمان نیم ساعته تقسیم کنید. در نهایت مطالعه منابع تخصصی در رابطه با کسب و کار، اگرچه اولویت اصلی شما محسوب می شود، با این حال این امر ابدا کافی نبوده و لازم است تا موارد مرتبط با آن را نیز مورد توجه قرار دهید. برای مثال مدیر یک شرکت فعال در حوزه فناوری اطلاعات، اگرچه باید اولویت خود را مطالعه جدیدترین اخبار و اطلاعات این عرصه قرار دهد، با این حال نباید از سایر موارد مهم نظیر رهبری، مدیریت، بازاریابی، تبلیغات و... نیز غافل شود.

2-از بولت ژورنال برای مدیریت زمان استفاده نمایید

(دکتر استیسی پیرس محقق و موسس سایت مشاوره Lifecoach2women.com)

مدیریت زمان از جمله اقدامات بسیار مهم برای موفقیت محسوب می شود. درواقع مهم ترین دارایی هر فرد، زمانی است که در اختیار او قرار داشته و در این رابطه هیچ گونه تبعیضی وجود ندارد. درواقع همه افراد در سرتاسر جهان از 24 ساعت در شبانه روز برخوردار می باشند. به همین خاطر نحوه درست استفاده از آن بسیار مهم است. اگرچه در این رابطه روش های مختلفی معرفی شده است، با این حال بهترین گزینه موجود برنامه ریزی روزانه می باشد. برای این امر امروزه ابزارهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که کار را برای افراد بسیار ساده و حتی لذت بخش کرده است. در این رابطه بولت ژورنال، از جمله این موارد محسوب می شود. در روش های معمول برنامه ریزی روزانه، افراد برای هر روز یک برنامه جداگانه را طرح کرده و اقدلامات الزامی ان را یادداشت نموده و محدوده زمانی مشخص می نمایند. این امر اگرچه کاملا سودمند است، با این حال در صورتی که در این موارد با هم ارتباط لازم را نداشته و صرفا به نگاهی کوتاه مدت بسنده نمایید، بدون شک به بالاترین حد نتایج دست پیدا نخواهید کرد. به همین خاطر نیز برنامه ریزی روزانه شما باید در راستای زمانی مشخص و طولانی باشد. در این رابطه بولت ژورنال ها به خوبی این نوع برنامه ریزی را در اختیار شما قرار می دهند. درواقع این دفترچه ها را باید اقدامی هنری برای برنامه ریزی بهتر دانست که باعث می شود تا به علت وجود طرح و رنگ های چشم نواز، برنامه ریزی به یک اقدام جذاب و آرامش بخش برای افراد تبدیل شود. درواقع این ابزار را نباید به مکانی برای درج اقدامات روزانه تلقی نمود. در این دفترچه ها بخش های متنوعی وجود دارد که کمک می کند تا افراد نسبت به درستی برنامه های خود، اطمینان لازم را به دست آورد. در نهایت فراموش نکنید که با توجه به این امر که این دفترچه ها باید همواره در کنار شما باشند، به همین خاطر نیز تصویه می شود تا دفترچه ای مشابه آن را نیز داشته باشید تا در صورت گم کردن، تمام برنامه ریزی های شما نابود نشود.

3-اولویت اصلی را تقویت ذهن خود تصور نکنید

(جمیز پارلی مدیر ارشد برند Paw Pods)

در موارد متعددی مشاهده می شود که افراد تمامی اقدامات لازم برای تقویت ذهن خود را انجام داده ولی هنوز هم نمی توانند به سطح مورد نظر خود دست پیدا کنند. علت اصلی این امر به این خاطر است که افراد به بعد دیگر خود که ارتباط مستقیمی را با ذهن آن ها دارد، کاملا بی توجه هستند. درواقع اقدامات شما باید بهطور همزمان برای تقویت ذهن و جسم باشد. با این حال این امر به معنای حضور در باشگاه های بدنسازی و یا انجام یک ورزش به صورت حرفه ای نبوده و باید توجه داشته باشید که این امر می تواند بیش از حد زمان بر باشد. درواقع شما می توانید با ورزش های کم هزینه که به امکانات خاصی نیز نیاز ندارند، به این هدف دست پیدا کنید. برای مثال دویدن صبحگاهی همراه با انجام ورزش هایی نظیر یوگا، از جمله بهترین اقدامات در این زمینه محسوب می شود. علت این امر به این خاطر است که کسب انرژی و سرحال بودن در ابتدای صبح، کل روز شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. همچنین با افزایش سوخت و ساز بدن خود در ساعت های اولیه صبح، به تمایل بیش تر برای صرف صبحانه ای کامل کمک خواهید نمود که به عنوان مهم ترین وعده غذایی به حساب می آید. در نهایت توجه داشته باشید که برای سلامت کامل جسم خود، تنها ورزش کردن کافی نبوده و لازم است تا در کنار آن، برنامه غذایی مفید و سالمی نیز داشته باشید. مثال بارز در این رابطه کارآفرین هایی مانند مارک زاکربرگ و جف بزوس می باشند که دویدن و دوچرخه سواری همراه با ایجاد یکسری ممنوعیات غذایی، به عادت روزانه آن ها تبدیل شده است.

مطلب مرتبط: 5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان (بخش اول)

4-ترس های خود را کنار بگذارید 

(استفان اسمیت موسس برند Cyantific Skin Care)

اگرچه ترس از جمله احساسات طبیعی افراد محسوب می شود، با این حال استفاده نادرست از آن باعث خصلت های منفی خواهد شد. بدون شک اگر به ترس های خود بیش از حد توجه نشان دهید، حتی انجام یک اقدام جدید نیز سخت خواهد بود. با نگاهی به افراد موفق، به تصمیمات شجاعاته و همراه با ریسک آنها پی خواهید برد. به همین خاطر نیز بسیار درست است اگر ترس را نقطه مقابل موفقیت تصور کرد. در این رابطه نیز توجه داشته باشید که نباید تصور کنید که تمامی انسان های موفق، از بدو تولد کاملا شجاع و متمایز بوده اند. اگرچه افراد به علت تفاوت هایی که با یکدیگر دارند، ممکن است از برخی از ویژگی ها به نسبت بیشتری برخوردار باشند، با این حال نقش اصلی در این رابطه را تمرین هدفمند ایفا خواهد کرد. به همین خاطر نیز لازم است تا در ابتدا ترس هایی را که مانع از رشد شما می شوند، شناسایی کرده و در مرحله بعد برای رفع آنها برنامه ریزی کنید. فراموش نکنید که اگر ترسیدن در رابطه با یک موضوع و یا اتفاق، به عادت رفتاری شما تبدیل شده است بدون شک تغییر آن امری دشوار و زمان بر خواهد بود. به همین خاطر نباید در این رابطه بیش از حد عجولانه رفتار کرد. در نهایت مراجعه به روان شناس ها و مشورت گرفتن از افرادی که تجربه-های شما را داشته اند، در این رابطه می تواند کمک بسیار خوبی محسوب شود. در آخر فراموش نکنید که اقدامات شما باید کاملا هدفمند و درست باشد. درواقع یک شیوه غلط خود می تواند نتیجه کاملا برعکسی را به همراه داشته باشد. برای مثال در صورتی که ترس از شکست و از دست دادن موقعیت فعلی خود را دارید، لازم است تا شکست-هایی را تجربه کرده و از حصار امن زندگی خود خارج شوید. به همین خاطر کسب شجاعت را نباید صرفا به معنای مبارزه کردن با سایرین تلقی کرد.

5-سطح غرور خود را بررسی کنید

(کیم لندی موسس برند ModerneChild)

رهبران بزرگ به این باور دست پیدا کرده اند که انسان هایی کامل نبوده و همین امر از غرور کاذب آنها جلوگیری می کند. درواقع اگرچه احساس غرور نیز یک حس طبیعی محسوب می شود، با این حال اگر از حالت طبیعی خارج شود، بدون شک آسیب رسان خواهد بود. در این رابطه بهترین اقدام این است که در هر مرحله از زندگی، میزان غرور خود را سنجیده و یک مرز معینی را مشخص کنید. این امر کمک خواهد کرد تا سطح طبیعی را حفظ کنید. این امر که خود را نقطه کمال تصور نکنید، منجر به تلاش برای بهترشدن خواهد شد.

6-از دنیای دیجیتال فاصله بگیرید

(تروی اندرسون موسس برند Sound Oasis)

اگرچه تکنولوژی، امکانات بی نظیری را در اختیار افراد قرار داده است، با این حال به علت جذابیت هایی که دارند، ممکن است فرد را به سمت بی هدفی در استفاده از آنها سوق دهند. همین امر نیز به سادگی زمان های زیادی را از افراد اشغال خواهد کرد. برای مثال شبکه های اجتماعی، از جمله این ابزارها محسوب می شوند، با این حال در صورتی که مدیریت درستی را نداشته باشید، کاملا به آنها وابسته خواهید شد و نتایج تحقیقات در این رابطه حاکی از آن است که این امر را باید یک نوع جدید از اعتیاد تلقی کرد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا زمان های مشخص و اهداف درستی را برای استفاده از آنها داشته و حداقل یک روز در هفته را بدون هیچ گونه تکنولوژی سپری کنید. با نگاهی به زندگی روزانه افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که آنها زمان بسیار کمی را برای حضور در شبکه های اجتماعی، مشاهده برنامه های تلویزیونی و مواردی از این قبیل اختصاص می دهند. به همین خاطر نیز اگر خواهان قرار گرفتن در دسته خاص و موفق جهان هستید، لازم است تا رفتار های مشابه آنها را نیز داشته باشید. در این رابطه مطالعه مداوم زندگی افراد موفق، به کسب عادت های مثبت بیشتر کمک بسیاری را خواهد کرد. با این حال نداشتن یک قهرمان و یا الگوی مشخص، کمک خواهد کرد تا بتوانید به نکات بیشتری دست پیدا کنید.

7-هرگز تسلیم نشوید

(جودی اسکات موسس برند Green Goo)

این امر که بر روی هدفی که می خواهید ثابت قدم بمانید، اصلی ترین ویژگی برای موفقیت خواهد بود. درواقع در موارد متعددی مشاهده شده است که افراد با قدرت یک کار را شروع می کنند، با این حال پس از مدتی انگیزه اولیه آنها کمرنگ شده و همین امر به سادگی منجر به از دست رفتن همه چیز می شود. در این رابطه توجه داشته باشید که اگرچه رسیدن به چیزهای باارزش در زندگی سخت خواهد بود، با این حال این امر به معنای همیشگی بودن آنها نبوده و برای فردی که همواره رو به جلو گام برمی دارد، در نهایت موفقیت به دست خواهد آمد. در این رابطه ضروری است تا از مقایسه خود با سایرین دست نگه دارید. درواقع این امر که فردی در 20سالگی به موفقیت دست پیدا کرده، دلیلی بر این امر نیز که شما در سن 23 سالگی دیگر شانسی برای رسیدن به رویای خود ندارید. درواقع افراد با یکدیگر متفاوت بوده و داستان موفقیت هر یک در زمانی مشخص به وقوع خواهد پیوست.

برای مثال اگرچه ری کراک(صاحب رستوران های زنجیره ای مک دونالد)، در سن بالا به موفقیت دست پیدا کرد، با این حال او در یک سال، مسیری را پیمود که برای افراد دیگر ممکن است تا پایان عمرشان نیز رقم نخورد. به همین خاطر تنها کافی است تا رویایی برای خود داشته و با قدرت برای رسیدن به آن گام بردارید. اگرچه برای این امر نمی توان زمان مشخصی را تعیین کرد، با این حال این اقدام، موفقیت شما تضمین شده خواهد کرد.

8-اطراف خود را با افرادی با روحیه مثبت پر کنید

(لیزا استیل نویسنده و موسس سایت Fresh Eggs Daily)

تا زمانی که حس خوبی نداشته باشید، اتفاقات مثبت در زندگی ما رخ نخواهد داد. متاسفانه امروزه تعداد مواردی که می‎تواند روحیه افراد را تضعیف کند، بسیار زیاد شده است، با این حال این امر نباید به عنوان یک واقعیت پذیرفته شود. درواقع شما می توانید بسیاری از این موارد را از زندگی خود حذف کنید برای مثال در صورتی که اطرافیان شما باعث حس بد درون‎تان می شوند، وقت آن رسیده است تا با افرادی جدید آشنا شوید. شناخت افراد موفق نیز به این نکته پی خواهید برد که دوستان آنها همگی از بهترین های عرصه کاری خودشان هستند، با این حال این اقدام شما تنها مختص به دایره روابط شما نبوده و لازم است تا تمامی موارد منفی زندگی خود را شناسایی کرده و در تلاش برای حذف و یا جایگزین کردن آنها با مواردی دیگر باشید.

9-بشنوید و بیاموزید

(کلوین هو موسس برند Pixie Mood)

یک ضرب‎المثل قدیمی است که می گوید، به افراد دو گوش و یک دهان داده شده است تا بیشتر بشنوند و کمتر صحبت کنند، این جمله را باید کاملا درست تلقی کرد. علت این امر به این خاطر است که شما از طریق گوش دادن یاد خواهید گرفت. درواقع اشتباه بزرگ بسیاری از افراد که مانع رشد آنها می شود، عدم توجه به مهارت گوش دادن است. این امر که تحمل شنیدن صدای همگان را داشته و همواره به دنبال استخراج نکات مفید باشید، بهترین سیاست در این رابطه محسوب می شود. با تلاش روزانه، این مهارت در نهایت به عادت رفتاری شما تبدیل خواهد شد که باعث می شود تا در مراحل بالاتر بتوانید به همکاران، کارمندان، مشتریان و حتی منتقدان خود به خوبی گوش فرا داده و از اطلاعاتی که آنها در اختیار شما قرار می دهند، در راستای بهبود اوضاع شرکت استفاده کنید.

مطلب مرتبط: 5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان (بخش دوم)

10-از اهمیت بازبینی مجدد غافل نشوید

(ملیسا بلو موسس برند Meli's Monster Cookies)

اگرچه برنامه‎ریزی یک اصل اساسی برای موفقیت محسوب می شود، با این حال در صورتی که اقدامات انجام شده را مورد بازبینی قرار ندهید این احتمال وجود دارد که یک اشتباه هرچند کوچک، در درازمدت به بحرانی جدی تبدیل شود. به همین خاطر نیز لازم است تا زمان های مشخصی را برای بررسی مجدد اقدامات خود قرار داده و از درستی مسیر اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که یک برنامه یک ساله ممکن است طبق تصورات و پیش‎بینی-های شما جلو نرود. به همین خاطر نیز با این اقدام باید همواره خود را آماده و هوشیار نگه دارید. در نهایت این امر که با افراد توانا در این زمینه مشورت داشته باشید، به بهبود عملکرد شما کمک شایانی را خواهد کرد.

11-به جزییات توجه کنید 

(کلالین وسل موسس برند C LLC)

اگرچه کلیات، ماهیت اصلی هر اقدامی را می-سازند، با این حال توجه داشته باشید که در حال حاضر فاصله بین شرکت ها بسیار کمرنگ شده است. درواقع اگر در گذشته یک برند به عنوان ابرقدرت بدون رقیب یک عرصه معرفی می شد، با این حال امروزه برای هر کسب وکاری، تعداد برندها بسیار متنوع شده و رقابت به بالاترین حد خود رسیده است. به همین خاطر دیگر نمی توان صرفا با تکیه بر کلیات، به موفقیت دست پیدا کرد. درواقع کلیات کسب وکار، به عاملی تبدیل شده است که همگان آنها را رعایت می کنند. با این حال جزییات هرچند کوچک، می تواند به عنوان مزیتی رقابتی شما تبدیل شود. به همین خاطر نیز ضروری است تا به این موارد در عرصه کاری خود توجه کنید. در نهایت این امر که به غریزه در کنار قوه عقل، توجه نشان دهید به بهبود تصمیمات شما کمک خواهد کرد. بدون شک این امر که هر روزه به دنبال جزییات ریز هر اتفاقی باشید، در درازمدت شما را به فردی که قابل دیدن چیزهایی است که از دید سایرین پنهان مانده، تبدیل خواهد کرد. برای افزایش توانایی خود در این زمینه، نگاه چندجانبه نیز مفید خواهد بود.

12-تعادل میان کار و زندگی شخصی را حفظ کنید

(میشل استافارونی مدیر ارشد برند UWEZO)

اگرچه برای موفقیت شما به سختکوشی نیاز خواهید داشت، با این حال این امر به معنای فدا کردن تمام زندگی نبوده و توجه داشته باشید که اهمیت زندگی شخصی، حتی مهم تر از کار شما خواهد بود. به همین خاطر نیز در برنامه های خود باید به این بخش بسیار مهم توجه کافی را نشان دهید. در این رابطه توجه داشته باشید که ایجاد تعادل به معنای اختصاص زمان مساوی نبوده و به همین خاطر توصیه می شود تا تاثیر حضور خود را افزایش دهید. برای مثال به جای سه ساعت وقت گذاشتن در کنار خانواده که با تماشای تلویزیون و یا استراحت سپری می شود، می توانید آن را به یک ساعت کاملا مرفه و مفید تبدیل کنید. درواقع در این رابطه باید به نیاز خانواده و نیاز کسب-وکار خود توجه داشته و بهترین راهکارها را برای پوشش بهتر آنها پیدا کنید. در نهایت این امر که به خودتان نیز توجه داشته باشید، باعث می شود تا روحیه شما برای چندین سال کار مداوم، حفظ شود. به همین خاطر لازم است تا در برنامه روزانه خود، از اختصاص زمان هایی برای پرداختن به کارهای مورد علاقه نیز غافل نشوید. در آخر فراموش نکنید که ایجاد تعادل باید به عادت روزانه شما تبدیل شود. در غیر این صورت شاهد اشتباهات و خطاهای بسیار و یک برنامه ناکارآمد خواهید بود.

13-شکرگزار باشید

(لورا هرتز مدیرعامل برند Gifts for Good)

بدون شک شکرگزاری را باید یک معجزه تلقی کرد. این امر در زندگی افراد تاثیر شگفت‎آوری را داشته و با نگاهی به افراد موفق به شکرگزار بودن آنها پی خواهید برد. در این رابطه توصیه می شود تا هر روزه، قبل از خواب و بلافاصله پس از بیدار شدن، چندین دلیل برای خوشبختی خود را یادآوری کرده و بابت آن شکرگزار باشید. این امر یکی از مهم‎ترین مراحلی است که در قانون جذب و ان ال پی مطرح می شود. تنها کافی است تا یک ماه را به این شکل سپری کنید. با مشاهده تاثیرات معجزه‎آسای آن، این اقدام به یکی از موارد مورد علاقه شما تبدیل خواهد شد.

14-هر فرصتی را مفید تلقی نکنید

بدون شک هر فردی در طول زندگی خود با انواع فرصت ها مواجه خواهد شد. این امر برای افرادی که در یک مسیر در حال حرکت هستند، افزایشی چشمگیر را خواهد داشت. با این حال شما باید نسبت به مقوله هزینه فرصت، توجه کافی را داشته باشید. این امر بیان می کند که با پرداختن به یک کار، شما وقت و هزینه انجام کارهای دیگر را از دست خواهید داد. به همین خاطر ضروری است تا بهترین گزینه موجود را انتخاب کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که برخی از پیشنهادها، ممکن است جذابیت بسیار بالایی را نیز به همراه داشته باشند، با این حال توجه داشته باشید که حرفه ای شدن در یک حرفه خاص، بهتر از معمولی بودن در چند حوزه خواهد بود.

15-سازگاری پیدا کنید 

(گابریل مکلر موسس برند mumi)

کتاب هنر جنگ اثر سان تزو، برخلاف باور عموم صرفا در رابطه با میدان برد نبوده و استراتژی-های آن در هر زمینه ای برای کسب پیروزی کارآمد است. در یکی از بخش های آن به اهمیت وفق دادن خود با محیط اشاره شده است. درواقع بسیاری از شرایط تابع خواست شما نبوده و به همین خاطر تنها افرادی می توانند موفقیت لازم را به دست آورند که خود را با آن هماهنگ سازند. در این رابطه شناخت درست شرایط، نخستین اقدام محسوب می شود. بدون شک اگر هر روز در تلاش برای سازگاری خود با محیط جدید باشید، انرژی شما به جای مقابله با آن، صرف رشد و توجه به فرصت های موجود خواهد شد.

16-سه اقدام اصلی خود را مشخص کنید

(ایرنه پاتسالیدس موسس برند Mirenesse)

اگرچه برخی از افراد تصور می کنند که باید شلوغ-ترین برنامه کاری ممکن را داشته باشند، با این حال موفقیت به معنای زیاد کار کردن نبوده و تنها کافی است تا هدفمند و درست فعالیت کنید. به همین خاطر نیز هر روزه سه اقدام اصلی را شناسایی کرده و آنها را به عنوان اولویت های خود قرار دهید. این امر باعث خواهد شد تا همواره در مسیر پیشرفت گام بردارید. علت این امر به این خاطر است که شما اطمینان خواهید داشت که الزام ها حتما انجام خواهد شد و از باقی زمان ها می توانید برای انجام کارهای دیگر استفاده کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که این برنامه شما باید در اول صبح انجام شود، علت این امر به این خاطر است که برنامه‎ریزی ماهانه در این رابطه، به این علت که ممکن است شرایط موجود با پیش‏بینی ها تفاوت داشته باشد، خود به مشکلی بزرگ تبدیل خواهد شد. به همین خاطر نیز بهتر است تا تمامی اقدامات لازم برای ماه جدید را یادداشت کرده و هر روز سه مورد اصلی آنها را انتخاب کنید. در نهایت کمک گرفتن از تکنولوژی های موجود، به بهبود عملکرد شما منجر خواهد شد.

مطلب مرتبط: 7 عادت روزانه مدیران موفق

17-روز خود را با اقدامی ساده آغاز کنید

(دیوید روسنکو موسس برند Weebly)

اغلب افراد تصور می کنند که نخستین اقدام آنها پس از مراجعه به دفتر کار، باید سخت‎ترین فعالیت روزانه آنها باشد. اگرچه این امر به علت حد بالای انرژی شما تا حدودی درست است، با این حال توجه داشته باشید که شما تازه فعالیت خود را شروع کرده اید. درست به مانند یک ماشین که به محض روشن شدن نباید بیش از حد به آن فشار وارد کرد، خود شما نیز باید این قاعده را رعایت کنید. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا همواره نخستین اقدام شما، انجام کاری مهم ولی کوتاه‎مدت باشد تا برای فعالیت های سخت تر آماده شوید. در نهایت این امر که برای خود راهکارهایی را داشته و برخی از اقدامات را به صورت دورکاری انجام دهید، باعث کاهش فشار کاری می شود. همچنین پس از انجام یک فعالیت سخت، توصیه می شود تا حداقل دو کار ساده را انجام دهید تا انرژی شما بازیابی شود.

18-اقدامات خود را مورد ارزیابی قرار دهید

(ماریا مولند شلبی موسس برند THINX)

تنها زمانی می توانید نسبت به درست بودن اقدامات خود اطمینان حاصل کنید که آن را مورد ارزیابی قرار دهید. برای این امر می توان مربی-های تیم های ورزشی را مثال زد که عملکرد روزانه بازیکنان خود را یادداشت کرده و با هفته های قبل مقایسه می کنند. در این رابطه شما از انواع ابزارهای آنالیز می توانید استفاده کنید. برای مثال اکسل از جمله نرم‎افزارهایی محسوب می شود که شما می توانید با وارد کردن داده های خود، در آخر نمودار مدنظر را استخراج کنید. به همین خاطر نباید این اقدام را زمان بر تلقی کرد. در نهایت بهتر است تا آخرین روز هفته را برای بررسی کلی آمارها و مقایسه عملکرد خود با هفته-های قبل، اختصاص دهید.

19-از شب بیداری دوری کنید

(والاری هم کارلسون موسس برند VP)

هیچ چیز به اندازه استراحت کافی، بر روی عملکرد روزانه شما تاثیر نخواهد داشت. در این رابطه توجه داشته باشید که تنها میزان ساعت خواب ملاک نبوده و به کیفیت آن نیز باید توجه داشته باشید. امروزه علم پزشکی اثبات کرده است که خوابیدن قبل از ساعت 12، به بهبود عملکرد بدن منجر شده و کیفیت خواب را افزایش خواهد داد. در موارد متعددی مشاهده شده است که افراد به بهانه یک سریال، مهمانی و یا پخش فوتبال از برنامه خواب بدون نظمی برخوردار هستند. در این رابطه توجه داشته باشید که تمامی برنامه ها را می توان از اینترنت دانلود کرده و در زمانی دیگر مشاهده کرد. در نهایت نباید تصور کرد که برنامه‎ریزی، صرفا برای کار است. درواقع برای عملکرد درخشان در زندگی شخصی نیز شما به برنامه‎ریزی جداگانه نیاز خواهید داشت.

20-لیستی از اهدافی که منجر به پیشرفت شما می شود، تهیه کنید 

(ویوکا هالیالکر موسس برند Beam)

برای موفقیت شما به دستاوردهای مثبتی در زندگی خود نیاز خواهید داشت. در این رابطه افراد تصور می کنند که تنها کافی است تا در زمینه کاری خود پیشرفت کنند. این امر در حالی است که شما برای موفقیت و قرار گرفتن در سطح های بالاتر، نیاز به مهارت های غیرمستقیم نیز داشته و در این رابطه برنامه ریزی برای رسیدن به هر یک کاملا ضروری است. برای مثال ممکن است آموختن یک زبان جدید، اگرچه در حال حاضر بدون فایده به نظر برسد، با این حال این امر زمینه رشد شما را در آینده فراهم خواهد کرد. به همین خاطر برنامه ریزی های شما صرفا نباید برای وضعیت موجود باشد. در این رابطه توجه داشته باشید که نوشتن تمامی موارد، به شما کمک خواهد کرد تا بهترین زمان برای پرداختن به هر یک را بیابید. در نهایت از نشان دادن اهداف خود به افراد خبره غافل نشده و تصور نکنید که انتخاب های شما، همواره بهترین گزینه های موجود محسوب می شوند.

21-هنگام مکالمه قدم بزنید

(نیک آلاتا موسس برند VNYL)

بدون شک نشستن های طولانی برای سلامت شما کاملا مضر خواهد بود. به همین خاطر نیز ضروری است تا از هر فرصتی برای رفع آن استفاده کنید. از جمله راهکارها در این زمینه این است که در هنگام برقراری تماس های خود، صندلی را ترک کرده و در دفتر کار قدم بزنید. جالب است بدانید که امروزه اثبات شده است که قدم زدن برای افزایش خلاقیت کاملا مفید است.

22-هر روز یک اتفاق شگفت انگیز و جدید را برای خود خلق کنید

(ایلا روزنبرگ موسس برند Sensel)

روزمرگی بدون شک بدترین اتفاقی است که برای یک فرد می تواند رخ دهد. به همین خاطر نیز لازم است تا برای رفع آن برنامه ای داشته باشید. در این رابطه این امر که هر روز یک اتفاق جدید را برای خود ایجاد کنید، به بهبود این امر کمک شایانی را خواهد کرد. در این رابطه لازم است تا توجه داشته باشید که قدرت ذهن بسیار بالا بوده و به همین خاطر می توان از طریق تلقین، ضرورت خلق اتفاقات جدید را از میان برداشت. با این حال این امر نیازمند تمرین کافی برای باورپذیر بودن است.

مطلب مرتبط: عادات صبحگاهی افراد موفق

23-روز خود را با مدیتیشن آغاز کنید

(جوهانس کوود موسس برند koio)

مدیتیشن از جمله روش های مراقبت در راستای تسلط بیشتر بر روی قدرت ذهن است. در این رابطه جالب است بدانید که بسیاری از افراد موفق از آن استفاده می کنند، با این حال صبح ها بهترین زمان برای انجام تمارین آن است. به همین خاطر نیز لازم است تا حداقل 15 دقیقه را به این ورزش مفید اختصاص دهید. خوشبختانه امروزه به لطف دنیای اینترنت، آموزش آن به صورت کاملا آنلاین میسر شده و به همین خاطر شما از همین امروز می توانید به مدیتیشن بپردازید.

24-یک پارک را به عنوان پاتوق خود انتخاب کنید

(ایتان سونگ موسس برند Frank And Oak)

شما به حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی برای حفظ سلامت جسمانی خود نیاز خواهید داشت. در این رابطه شما هر مکانی را می توانید انتخاب کنید، با این حال در صورتی که قصد به دست آوردن چند هدف با یک اقدام خود را دارید، توصیه می شود تا یک پارک را برای این اقدام انتخاب کنید. وجود هوای پاک، به بهبود عملکرد مغز کمک کرده و فرصت را برای فکر کردن فراهم می آورد. نتایج آمارها نیز حاکی از آن است که افراد در هنگام قدم زدن در پارک، اگر به موضوعی فکر کنند به پاسخ های جامع تری دست پیدا خواهند کرد که خود تاثیر مثبت آن را به خوبی نشان می دهد، با این حال لازم است تا نزدیک ترین پارک به محل کار خود را انتخاب کنید تا این امر در زمان ناهار، به سادگی قابل انجام باشد.

25-به مانند یک مشتری فکر کنید

(جولیا اولسون موسس برند Treehut)

بدون مشتری، تمام تلاش های شما کاملا بیهوده خواهد بود. به همین خاطر نیز ضروری است تا به آنها توجه کافی را داشته باشید. بهترین گام در این رابطه این است که خود را در مقام مشتری تصور کنید. این امر باعث خواهد شد تا به بالاترین میزان درک از آنها دست پیدا کرده و عملکرد مناسب تری را داشته باشید. به همین خاطر ضروری است تا هر روزه برای چند دقیقه خود را به جای مشتریان قرار داده و با این اقدام به خوبی نسبت به نیازهای آنها آگاهی پیدا کنید. در نهایت این حجم از تصور، به بهبود عملکرد و توان مغز نیز منجر خواهد شد.

26-قوانین را بشکنید

(نیک آرل مدیر ارشد برند Glu Mobile)

اگرچه قوانین مسیرهای امن برای رسیدن به اهداف محسوب می شوند، با این حال این موارد چندین سال قبل با توجه به شرایط زمان خاصی تعیین شده اند. به همین خاطر نیز نمی توان اطمینان داشت که تاثیر خود را تا به امروز حفظ کرده است. همچنین این امر که بیش از حد خود را در حصار امن نگه دارید، باعث نابودی خلاقیت های فردی خواهد شد. به همین خاطر نیز ضروری است تا کارها را به شیوه ای متفاوت انجام دهید. برای مثال می توان ساختار سازمانی شرکت را تغییر داده و نتایج را مورد ارزیابی قرار دهید. این امر در نهایت به شما کمک خواهد کرد تا به بهترین الگوی ممکن دست پیدا کنید.

27-از معجزه موسیقی غافل نشوید

(آرون زاراگا موسس برند CTO)

موسیقی را باید یک هنر کشف نشده تلقی کرد. درواقع موسیقی هنری است که بیشترین تاثیر را بر روح افراد داشته و به همین خاطر نیز لازم است تا از آن به درستی استفاده کنید. برای مثال گوش دادن به یک موسیقی غم انگیز، بدون شک باعث کاهش سطح انرژی افراد خواهد شد، با این حال یک موسیقی با ریتم تند، تحرک فرد را افزایش خواهد داد. با مراجعه به باشگاه های ورزشی نیز پی به این نکته خواهید برد که آنها از موسیقی های مهیج برای افزایش قوای بدنی ورزشکاران استفاده می کنند. با این حال اگر خواهان کسب آرامش هستید، بهترین گزینه موسیقی های لایت است. درواقع تاثیر موسیقی به اندازه ای زیاد است که توصیه می شود که هر روز، زمان هایی را حتی در حین انجام کار به آن اختصاص دهید.

مطلب مرتبط: 5 ویژگی کارآفرینان اجتماعی موفق

28-محیطی آرام را برای خود ایجاد کنید

(لینته برونو موسس برند Zillow)

در ابتدا لازم است تا به این باور دست پیدا کنید که ریشه اصلی تمام اتفاقات خوب و یا بد در درون خودتان شکل می گیرد. به همین خاطر نیز لازم است تا در مرحله اول به دنبال آرامش درونی خود باشید. در این رابطه با توجه به تفاوت های افراد، هر فردی روش مخصوص به خود را دارد، با این حال هر فردی باید روش های مناسبی را برای محافظت از خود داشته باشد. در غیر این صورت در هیچ کسب وکاری نمی تواند حضور طولانی مدت را داشته باشد. در این رابطه توصیه می شود تا خودشناسی و تحقیق کافی برای پیدا کردن روش های کسب آرامش را داشته باشید. در مرحله بعد شما باید محیط اطراف خود را آرام کنید. در این راستا حتی تغییر چیدمان دفتر محل کار و استفاده از انواع گیاهان برای دکوراسیون آن، می تواند کاملا سودمند باشد. در آخر توجه داشته باشید که هیچ گاه نباید خود را تنها فرض کنید، به همین خاطر از صحبت کردن در رابطه با مشکلات خود و کمک گرفتن از سایرین واهمه نداشته باشید. درواقع عقل جمعی همواره بهتر از تصمیمات فردی خواهد بود.

29-به دیگران کمک کنید

(جسون فینگلشتاین موسس برند Traitify)

بدون شک شما تنها چیزی را دریافت خواهید کرد که به جهان ارائه می دهید. از این واقعیت برخی از افراد به عنوان کارما یاد می کنند که قانونی طبیعی و کاملا درست است. به همین خاطر نیز مشاهده می کنید که افراد موفق که خود به جایگاه فعلی رسیده اند، از صفات عالی اخلاقی برخوردار هستند. علت این امر به این خاطر است که آنها به این واقعیت دست پیدا کرده اند که اگر خواهان بهترین ها در زندگی خود هستند، لازم است تا بهترین های ممکن را نیز به جهان پیرامون خود انتقال دهند. در این رابطه کمک کردن به دیگران از جمله اقدامات کاملا ضروری محسوب می شود. به همین خاطر تفاوتی ندارد که در چه رده ای مشغول فعالیت هستید، هیچ گاه نباید کمک کردن به دیگران را یک اقدام بیهوده تلقی کنید، با این حال نوع رفتار شما باید به نحوی باشد که این ویژگی، زمینه سوءاستفاده سایرین را فراهم آورد.

30-ریلکسیشن را فراموش نکنید 

(مارک جانسون مدیرعامل برند Descartes Labs)

تنها زمانی کار برای شما مضر نخواهد بود که از آرامش کافی برخوردار باشید. در این رابطه همواره مشاهده می شود که افراد حتی در هنگامی که شدیدا تحت فشار استرس هستند، به کار خود ادامه می دهند. با این حال در صورتی که به خروجی اقدامات آنها نگاه کنید، خطاهای بسیاری را مشاهده خواهید کرد. همچنین این دسته از افراد به زمان به مراتب بیشتری برای به پایان رساندن کار خود نیاز دارند. این امر در حالی است که اگر در هنگامی که از حس خوبی برخوردار نیستید، زمانی را برای کسب آرامش اختصاص دهید، همه چیز دگرگون خواهد شد. در این رابطه اگرچه روش های مختلفی معرفی شده است، با این حال این امر که تمامی حواس خود را به سمتی دلخواه منحرف کنید، بهترین گزینه موجود محسوب می شود. برای مثال می توانید در جایی دراز کشیده و با بستن چشمان خود، به اتفاق و یا تصویری دلخواه فکر کنید. همچنین لازم است تا به یک موسیقی مورد علاقه گوش داده و یک دمنوش آرامش بخش را مصرف کنید. حال تنها کافی است تا فردی را برای ماساژ دادن خود بیابید. با انجام تمامی این اقدامات، ظرف 15 دقیقه، احساسی کاملا متفاوت را به دست خواهید آورد. تاثیر مثبت این امر به حدی است که در صورت امکان، توصیه می-شود تا آن را هر روز انجام دهید.

31-همواره آینده مطلوب خود را در ذهن تصور کنید

(مت شلیخت موسس برند Octane AI)

برای این امر که بتوانید عملکرد خود را در سطح مورد نیاز نگه دارید، شما به انگیزه کافی نیاز خواهید داشت. درواقع حتی انجام سخت ترین کارها نیز برای افرادی که انگیزه کافی را دارند، کاملا ممکن خواهد بود. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا به جای تمرکز بر روی شرایط فعلی، به آینده مدنظر خود فکر کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که تقریبا تمامی افراد موفق جهان، از شغل های اولیه بسیار سطح پایین برخوردار بوده اند. به همین خاطر نباید شرایط فعلی خود را به عنوان امری مطلق تلقی کرد. در این رابطه علم روانشناسی نیز اثبات کرده است که هر آن چیزی که ذهن بتواند آن را باور نمایند، قدرت به دست آوردن آن را در فرد ایجاد خواهد کرد. به همین خاطر نباید تصور کردن را به هیچ سطح و یا زمانی محدود کنید. در آخر فراموش نکنید که اقدامات بزرگ تاریخ نظیر ساخت نخستین هواپیما توسط برادران رایت در ابتدا تنها یک تصور در ذهن آنها بوده است.

32-از جملات الهام بخش استفاده کنید

(جان سوین موسس برند Brainjolt)

برای هر فردی یک یا چند جمله انگیزشی و الهام بخش وجود دارد که بر روی آنها تاثیر عمیقی را به همراه داشته و همین امر به آنها آرامش و انگیزه کافی را می دهد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا مطالعه کافی را بر روی چنین جملاتی داشته و آن را به تیکه کلام خود تبدیل کنید. تکرار فراوان این جملات، بدون شک روحیه فرد را دگرگون خواهد ساخت. در این رابطه حتی می توان از جملات مورد علاقه افراد موفق جهان نیز استفاده کرد که به وسیله یک سرچ ساده قابل دسترسی بوده و کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

مطلب مرتبط: با نشانه های کارآفرینان موفق آشنا شوید

33-بدن خود را به حرکت درآورید

(جو برستون موسس برندCapital Job )

حتی انجام تمرین های کششی ساده، به خوبی می تواند کسلی شما را برطرف کند. این جمله را به خاطر داشته باشید که حتی آب هنگامی که بیش از حد راکد بماند، فاسد خواهد شد. به همین خاطر لازم است تا هر یک ساعت، حداقل چند دقیقه میز کار خود را رها سازید. استفاده از میزهای ایستاده برای انجام برخی از کارها نیز در این رابطه کمک رسان خواهد بود.

منبع : inc
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/oX3sLqKr
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
خرید یوسیخرید هولدر موبایلخرید سی پی کالاف دیوتی موبایللباس فرم کارنرم افزار اتوماسیون اداریمتخصص قلب و عروقمجوز آموزشگاه فنی و حرفه ایخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدرب ریلی کشوییتمکن مالی فرانسهابزار هیلتیقفسه فروشگاهی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه