سه شنبه, ۱۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۱ / Tue, 7 Feb(2) 2023 /
           
فرصت امروز

4 ویژگی مدیران تاثیرگذار

1 ماه پیش ( 1401/10/5 )
نویسنده : روی دکل   مترجم : امیر آل علی  

در رابطه با کسب و کارها، دو نوع مدیر وجود دارد که شامل تاثیرگذارها و خنثی ها می باشد. درواقع مدیران خنثی تنها به حفظ شرایط به هر نحوی تمرکز داشته و تک بعدی محسوب می شوند. این افراد کمترین ارتباط را با تیم شرکت خود دارند و در اصطلاح، پشت میزنشین محسوب می شوند. با این حال مدیران تاثیرگذار، آرزوی هر کارمندی محسوب می شوند. درواقع این افراد می توانند شرکت را به معنای واقعی، به سمت موفقیت طولانی مدت سوق دهند. با این حال در رابطه با ویژگی های این افراد، نظرات مختلفی وجود دارد که موارد مشترک آنها، شامل چهار ویژگی اساسی است که در ادامه تمامی آنها بررسی خواهد شد. 

4 ویژگی مدیران تاثیرگذار

1-استحکام 

واقعیت این است که یک مدیر بدون داشتن استحکام، عملا موفقیتی را به دست نمی آورد. در این زمینه نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که شما به عنوان مهمترین فرد شرکت محسوب می شوید که لازم است که حتی در سخت ترین شرایط، اطمینان خاطر و آرامش را به تیم تزریق نماید. در این زمینه نباید از موقعیت های سخت کناره گیری نمایید. درواقع شما نیاز خواهید داشت تا با قدرت کار خود را ادامه داده و فراموش نکنید که در شرایط عادی، هر فردی می تواند ادعای بهترین بودن را داشته باشد. در این رابطه استحکام داشتن با بی فکری و عدم تغییر در تضاد است. درواقع بسیاری از افراد این موارد را شبیه به یکدیگر می دانند. با این حال واقعیت این است که فرد مستحکم، حتی از قبول شکست و عقب نشینی نیز واهمه ندارد. با این حال آنها تنها به قبول شکست محدود نمی شوند و تنها فکر آنها رشد و یادگیری از حتی تلخ ترین اتفاقات است. به صورت کلی اگر اخبار مختلف می تواند شما را نگران کند و در تصمیم گیری شما تاثیر منفی داشته باشد، متاسفانه یکی از مهمترین ویژگی های مدیران تاثیرگذار را در اختیار ندارید. با این حال این امر به معنای پایان کار نبوده و همواره می توان سطح خود را دگرگون ساخت. 

مطلب مرتبط: 7 ویژگی مدیران مهربان

2-پیشرفت 

همانطور که در بخش های قبل نیز عنوان شد، یک مدیر تاثیرگذار تنها به دنبال پیشرفت است. با این حال این امر تنها به خود او محدود نبوده و شامل همه چیز می شود. درواقع پیشرفت کارمندان، بهبود وضعیت بازار، بهبود وضعیت سرمایه گذاران و حتی مشتری، از دغدغه های یک مدیر تاثیرگذار محسوب می شود. در این رابطه بسیاری از افراد از ترس واهمه دارند و پس از رخ دادن این اتفاق، همه چیز را رها می کنند. با این حال این دسته از مدیران، تفکری کاملا متفاوت را دارند. درواقع آنها صرفا به بیان جملات امیدوارکننده محدود نبوده و برای پیشرفت، مسیر دقیقی را ترسیم کرده اند. به نظر بسیاری از روان شناس ها، قرار داشتن در مسیر پیشرفت بسیار مهم بوده و باعث می شود تا انگیزه ادامه فعالیت ها را داشته باشید. در این زمینه پیشرفت کردن با یک ویژگی کاملا در تضاد است. درواقع افرادی که می خواهند رشد نمایند، هیچ گاه دچار غرور نمی شوند و برای آنها فرقی ندارد در چه موقعیتی و از چه فردی مشغول یادگیری هستند. درواقع آنها حتی از رقیب مستقیم خود نیز آموزش می گیرند. 

3-خودآگاهی

اگرچه ممکن است تصور کنید که هر فردی از این ویژگی برخوردار است. با این حال نتایج تحقیقات روان شناس ها کاملا عکس این موضوع را به اثبات می رساند. با این حال بسیار مهم است که شما خلقیات و نقاط قوت و ضعف خود را به خوبی بشناسید. این امر باعث می شود تا بهترین مسیر ممکن را ترسیم کرده و بتوانید درخشان ظاهر شوید. درواقع این امر که بدانید در کدام جهات، برتر هستید، کمک خواهد کرد تا از پرداختن به مواردی که برای شما نتیجه ای را به همراه ندارد، دور بمانید. در این راستا فراموش نکنید که خودآگاهی در انتخاب بهترین زمان نیز بسیار مهم است. درواقع این امر که بدانید هنوز آمادگی لازم را ندارید، شما را از بسیاری مشکلات احتمالی دور نگه خواهد داشت. در این زمینه برای خودآگاهی می توانید از تست های روان شناسی نیز استفاده کنید. با این حال یک مثال درست، نگاه کردن به یک تیم فوتبال است. درواقع این امر که افراد به خوبی پستی که در آن بهترین هستند را شناسایی کنند، در آینده آنها تاثیر بسزایی را به همراه دارد. برای مثال ستاره ای در خط حمله اگر دفاع را انتخاب می کرد، بدون شک به نتایج بی نظیر حال حاضر دسترسی نداشت. 

مطلب مرتبط: 10 ویژگی مدیران موفق از نگاه گوگل

4-همدلی

در حالی که بسیاری از افراد تصور می کنند که مدیران باید منتقدان سرسختی در شرکت باشند، واقعیت این است که تیم شما به فردی نیاز دارد که قدرت درک بالایی داشته و می تواند مثال خوبی برای همدلی باشد. با این اقدام جوی بی نظیر در شرکت شکل می گیرد و کار تیمی، به بهترین شکل ایجاد می شود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در جهان امروز، هر فرد امکان انجام کارهای مختلفی را دارد. درواقع دیگر بیکاری به معنای گذشته وجود ندارد و به همین خاطر باید به رضایت شغلی توجه ویژه ای را داشته باشید. درواقع از دست دادن حتی یکی از افراد توانای شرکت، از چند جهت برای شما نتایج بدی را به همراه خواهد داشت. نخستین مورد این است که شرایط تیم شرکت تغییر می کند و هماهنگی مجدد، نیاز به زمان دارد که در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، این امر یک نکته منفی است. در کنار این موضوع مشتری نیز می خواهد که همدلی لازم را با آنها داشته باشید و تنها فکر شما، کسب سود محسوب نشود. 

منبع : entrepreneur
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/W7Vmf9Eu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه