جمعه, ۲۱ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Fri, 12 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

5 اشتباه مدیران که باید سریعا کنار گذاشته شود

2 سال پیش ( 1398/10/14 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : ماراندا دزیکوفسکی   پدیدآورنده : مدیریت  

همه ما در زندگی اشتباهاتی را مرتکب می شویم و حتی در حال حاضر نیز درگیر آنها هستیم، با این حال برخی از موارد تاثیرگذاری بسیار بالایی را دارند. به همین خاطر باید سریعا کنار گذاشته شوند. این امر در زمینه جایگاه حساسی به مانند مدیریت، از اهمیت به مراتب بالاتری برخوردار است. در همین راستا به بررسی پنج مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-به عدم اطلاع خود از همه چیز اعتراف نمی کنید

اشتباهات مدیران

حضور در بیش از 70 شرکت مختلف، این تجربه را به من آموخته است که مدیران نباید خود را افرادی بی نقص نشان دهند. درواقع هیچ دلیل منطقی نیز برای این موضوع وجود نداشته و این امر تنها ارتباط کارمندان با شما را بیش از حد سخت خواهد کرد. همچنین فراموش نکنید که اعتراف به ندانستن، همواره بهتر از ارائه اطلاعات اشتباه و یا حتی ناقص خواهد بود. درواقع عدم رسیدن به اطلاعات لازم، افراد را به فکر پیدا کردن منبعی جدید خواهد انداخت، با این حال پاسخ اشتباه شما می-تواند روند جست وجوی آنها را متوقف کرده و در نهایت این امر به بدنه شرکت خودتان آسیب خواهد زد، با این حال توجه داشته باشید که همواره ندانستن نیز مسئله خوبی محسوب نمی شود. درواقع یک سری اطلاعات ضروری وجود دارد که عدم اطلاع شما، کاملا تقصیر خودتان بوده و به همین خاطر نیز گفته می شود که باید مطالعه مداومی را داشته باشید، با این حال این موضوع به معنای آگاهی از همه چیز نبوده و هیچ گاه سعی در فریب دادن تیم خود نداشته باشید. بدون شک با تمرین این موضوع، دیگر هیچ گونه حس بدی را پس از نه گفتن نخواهید داشت. همچنین فراموش نکنید که شما باید تیم خود را به سمت تحقیق بیشتر سوق دهید. برای مثال به جای این امر که صرفا بی اطلاع بودن خود را اعلام کنید، از آنها بخواهید تا پاسخ سوال را با شما نیز به اشتراک بگذارند. این امر بهترین سیاست ممکن محسوب می شود. همچنین می توانید از زمان خریدن برای پیدا کردن پاسخ سوالات استفاده کنید. به همین خاطر نیز ابدا دلیلی برای دروغ گفتن وجود ندارد.

مطلب مرتبط: اشتباهات مهلک مدیران

2-با تعادل بیگانه هستید

هر فردی برای موفقیت در کار و زندگی شخصی خود به ایجاد تعادل نیاز دارد. این موضوع خصوصا برای مدیران به علت حجم کاری بالای آنها کاملا حیاتی است. به همین خاطر از همان روز اول برای خود برنامه ای مشخص را داشته باشید تا امکان رسیدگی به تمامی موارد مهم، میسر باشد. برای مثال ممکن است تنها در هنگام صرف ناهار افراد را مجاز به مراجعه به خود کنید، با این حال برای این موضوع نیز باید محدودیت زمانی قائل شوید تا فرصت عادلانه برای تمامی کارمندان شکل گیرد. این امر در نهایت کمک می کند که افراد تنها موارد کاملا مهم را مطرح کنند. درواقع این امر که خود کارمندان بتوانند بسیاری از مشکلات موجود را رفع کنند، یک مهارت بزرگ محسوب می شود که این سیاست شما به این موضوع کمک خواهد کرد. همچنین فراموش نکنید که به عنوان مدیر شرکت، نباید صرفا به خودتان فکر کنید. به همین خاطر نیز ضروری است تا شرایط مختلف افراد را جویا شده و در زمینه برنامه ریزی، به آنها کمک کنید. درواقع شما نه تنها باید کارها را به بهترین شکل مدیریت کنید، بلکه ضروری است تا مربی کارمندان خود نیز محسوب شوید. نکته مهم دیگری که امروزه بسیار به آن تاکید می شود این است که کارمندان باید از شما انگیزه کافی را دریافت کنند. برای این موضوع هر فردی تاکتیک خاص خود را داشته ولی یک سخنران کوتاه همواره جزو بهترین ها محسوب می شود.

3-فردی انعطاف پذیر محسوب نمی شوید

جهان با سرعتی خیره کننده در حال تغییر است، تحت این شرایط عدم تغییرپذیری شما کاملا بی معنا خواهد بود. درواقع شما باید به فردی تبدیل شوید که از شک کردن به شیوه های قدیمی خود واهمه ای نداشته و همواره به دنبال کارآمدترین ها باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که در شرکت هایی که مدیران افرادی به اصطلاح انعطاف پذیر محسوب می شوند، کارمندان فرصت اظهارنظر را پیدا می کنند. این امر با توجه به واقعیت درگیر بودن بیشتر کارمندان با بسیاری از مسائل به بهبود چشمگیر تصمیمات منجر خواهد شد. بدون شک این موضوع که کارمندان صرفا خود را روبات هایی تصور نکنند که یکسری کارها را باید انجام دهند، به افزایش احساس رضایت از کار منجر خواهد شد. برای رفع سریع این موضوع تنها کافی است تا ریشه های انعطاف ناپذیری خود را پیدا کرده و آنها را با مواردی دیگر جایگزین کنید. در نهایت فراموش نکنید که استفاده از نظر روان شناس ها ابدا شخصیت شما را خدشه دار نخواهد کرد.

4-توانمندکردن تیم شرکت در دستور کار شما قرار ندارد

فرق یک مدیر افسانه ای با سایرین این است که آنها نقش هایی فراتر از انتظارات را برعهده می گیرند. درواقع این امر که کارمندان محل کار خود را یک دانشگاه نیز بدانند، دقیقا آن چیزی خواهد بود که شما برای موفقیت طولانی مدت نیاز خواهید داشت. ممکن است این موضوع کمی عجیب به نظر برسد. به همین خاطر ذکر یک مثال کاملا ضروری خواهد بود. در این رابطه مثال تیم های باشگاهی بسیار مناسب است. درواقع مربی ها همواره در تلاش هستند تا مناسب ترین بازیکن ها را براساس تاکتیک های خود جذب کنند، با این حال این اقدام به معنای پایان کار نبوده و فعالیت برای بهبود و ارتقای سطح آنها شروع می شود. به همین خاطر نیز بسیاری از بازیکن ها تنها تمایل دارند تا با مربی هایی همکاری داشته باشند که چیزی به آنها بیفزایند. در شرکت ها نیز این سیاست باید مورد اجرا گذاشته شود. توجه داشته باشید که رایج نبودن یک اقدام به معنای عدم وجود نیاز نبوده و ضروری است تا در این زمینه اقداماتی جدی را انجام دهید. در نهایت توجه داشته باشید که هر کارمند، به آموزش های خاص خود نیاز دارد و یک برنامه همگانی ابدا نمی تواند کارساز باشد.

مطلب مرتبط: چگونه مرتکب اشتباه های مدیران تازه کار نشویم؟

5-خود واقعی تان را نشان نمی دهید

این امر به معنای آن نخواهد بود که به هر نحوی که دوست دارید در شرکت رفتار کنید. بدون شک رفتارهای افراد در بین خانواده با محیط کار باید تفاوت هایی را داشته باشد. با این حال در این رابطه نباید بیش از حد افراطی نیز باشید. درواقع برخی از مدیران در این رابطه به نحوی عمل می کنند که معضلی به نام از خودبیگانگی به وجود می آید. فراموش نکنید که زیبایی کار مدیران در متفاوت بودن آنها از یکدیگر محسوب می شود. به همین خاطر به جای تلاش برای تقلید از مدیری دیگر، بهتر است تا بر روی خودتان تمرکز کنید. این امر در نهایت باعث خواهد شد تا کارمندان به سادگی بتوانند با شما ارتباط برقرار کرده و جوی فوق العاده در شرکت شکل گیرد. در آخر فراموش نکنید که بنا بر نظر روان شناس ها تظاهر کردن فشار بیش از حدی را بر روی ذهن و جسم به همراه دارد که این امر خود می تواند زمینه بروز انواع بیماری ها را به همراه داشته باشد. درواقع شما باید در کنار تلاش برای رفاه کارمندان خود، از توجه به خودتان نیز غافل نشوید.

منبع : business2community
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/BAv8pbXC
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه