شنبه, ۲ تیر(۴) ۱۴۰۳ / Sat, 22 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز
چگونه محصول برندمان را در شبکه های اجتماعی رونمایی کنیم؟

7 شیوه خلاقانه برای معرفی محصولات در شبکه های اجتماعی

5 سال پیش ( 1397/12/18 )
پدیدآورنده : علی آل علی   پدیدآورنده : کول نُویچی  

فرض کنید به تاریخ رونمایی از محصول جدید برندمان نزدیم می شویم. بدون تردید ما به منظور رونمایی هرچه بهتر از محصول مان تمام تلاش خود را به کار بسته ایم. هیجان اعضای یک شرکت به هنگام رونمایی از محصولات غیر قابل بیان است. در چند سال اخیر با توسعه شبکه های اجتماعی بسیاری از برندها به فکر رونمایی از محصولات شان در پلتفرم های مختلف افتاده اند. به همین دلیل سرمایه گذاری زیادی روی شبکه های اجتماعی از سوی شرکت های مختلف صورت گرفته است.

معرفی محصول در شبکه های اجتماعی

به راستی چگونه می توان رونمایی از محصول مان در شبکه های اجتماعی را به چیزی فراتر یک پست آنلاین صرف بدل کرد؟ هدف اصلی من در این مقاله بهبود وضعیت رونمایی از محصولات برندها در شبکه های اجتماعی است. به همین دلیل با هفت ایده خلاقانه به بررسی ابعاد مختلف این موضوع خواهم پرداخت.

ایجاد هشتگ

هنگامی که لیتزو، خواننده مشهور پاپ، قصد رونمایی از آلبوم جدیدش به نام Cuz I Love You (چون عاشقت هستم) را داشت، هشتگی ویژه برای خود طراحی کرد. این هشتگ به شکل ذیل طراحی شد: #CuzILoveYou.

برند در شبکه اجتماعی

هشتگ جدید نه تنها راهکاری جالب برای هواداران لیتزو به منظور پیگیری تمام اخبار مربوط به آلبوم جدید بود، بلکه ایده های جذابی برای توسعه بخش های مختلف آلبوم را نیز در اختیار لیتزو قرار داد. به عنوان مثال، لیتزو از هشتگ آلبوم خود برای تبریک سالگرد ازدواج طرفدارانش استفاده کرد. به این ترتیب بسیاری از هواداران وی با استفاده از هشتگ او سالگرد ازدواج شان را جشن گرفتند.

مطلب مرتبط: استراتژی های رونمایی محصول بخش اول

بدون تردید وقتی ما در شبکه های اجتماعی ایده های تازه ای پیاده می کنیم، کاربران نسبت بدان علاقه بالایی نشان خواهند داد. درست مانند نمونه لیتزو که با یک هشتگ ساده و کاربرد آن برای تبریک سالگرد ازدواج موفق به جلب نظر بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی و طرفدارانش شد.

عملکرد خلاقانه در قبال پست های اطلاع رسانی

با محدودیت زمانی برای رونمایی از محصول مان در شبکه های اجتماعی باید برنامه ریزی دقیقی برای کسب موفقیت داشته باشیم. با این حال محدودیت زمانی امری متفاوت نسبت به ضرورت تدارک اطلاعات مناسب برای فهم ساده کاربرد محصول مان از سوی کاربران شبکه های اجتماعی است.

معرفی محصول

برند تولیدی Proper Footwear، یک برند تازه تاسیس در زمینه تولید کفش های اسکیت، برنامه ریزی وسیعی روی حمایت از بازیکنان اسکیت مستقل و فروشگاه های خرده پا دارد. به منظور تحقق این هدف، آنها به سراغ شبکه های اجتماعی آمده اند. به این ترتیب با انتشار پست های تازه برای رونمایی از جدیدترین طرح ها کدهای تخفیفی نیز با نام بازیکنان یا فروشگاه های طرف قرارداد Proper Footwear بارگذاری می شد. نکته مهم درخصوص استفاده از این کدها ضرورت فالو صفحه تیم مورد نظر برای برخورداری از تخفیف مورد نظر بود. به این ترتیب شمار بالایی از کاربران شبکه های اجتماعی با تیم ها و فروشگاه های طرف قرارداد Proper Footwear آشنا شدند. اگر فکر کرده اید که ایده جالب این برند فقط به آشنایی کاربران با تیم ها و فروشگاه های خرده پا محدود می شود، سخت در اشتباه هستید. وقتی کاربران از کدهای تخفیف هر فروشگاه یا بازیکن برای خرید استفاده می کنند، بخشی از سود حاصل از فروش به حساب فروشگاه یا بازیکن مورد نظر ریخته می شود. به این ترتیب حمایت Proper Footwear از طرف های قراردادش جنبه مالی نیز پیدا می کند.

تکنیک مورد استفاده در اینجا برند Proper Footwear فقط بدل به حامی طرف های قراردادش نمی کند. در حقیقت کاربران علاوه بر خرید محصولات با تخفیف (حمایت مالی از بازیکنان و فروشگاه ها)، با بازیکنان و فروشگاه های مختلف نیز آشنا می شوند. چنین شیوه همکاری برای هر دو طرف بسیار سودمند است. برند Proper Footwear با این کار به یکی از تعهدات اصلی خود که حمایت از بازیکنان تازه کار اسکیت و کسب وکارهای خرده پاست، عمل می کند.

اهمیت داستان سرایی

محصول برند

داستان های جذاب و هدفمند همیشه راهکاری تاثیرگذار به منظور برانگیختن تعامل مردم است. برندها با استفاده از این شیوه شمار بالایی از کاربران شبکه های اجتماعی را به محصولات شان علاقه مند می کنند. در مورد برندهای بزرگی مانند اپل یا نایک، به هنگام رونمایی از محصولات ابتدا پیش نمایشی در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد. در صورت افزودن امکان خرید آنلاین پیش از موعد اغلب محصولات برندهای بزرگ پیش از عرضه در فروشگاه به فروش می رسند.

برند No6 Coffee از شبکه های اجتماعی برای بیان داستان هایی درباره شیوه های مختلف استفاده سایر کسب وکارها و مردم از نوشیدنی های خود استفاده می کند. این راهکار نه تنها شیوه ای جذاب و خلاقانه برای بیان ویژگی های نوشیدنی ها و تعامل برند با مشتریان، بلکه نمایش رابطه پایدار و عمیق برند No6 Coffee با مشتریان مختلف است. بدون تردید رابطه مطلوب با مشتریان با پول خریدنی نیست. به همین دلیل برندهای موفق در زمینه رابطه با مشتریان معمولا مانور قابل توجهی در این زمینه می دهند. اگر شما نیز رابطه مناسبی با مشتریان دارید، از آن در قالب داستانی جذاب برای بهبود فرآیند رونمایی از محصولا ت تان استفاده کنید. البته باید توجه داشت که این ارتباط خوب فقط در زمینه فروش محصولات به کار برندها نمی آید. به طور کلی، در هر زمینه ای ارتباط مناسب با مشتریان راهشگا خواهد بود.

نکته مهم درخصوص عملکرد برند No6 Coffee تگ کردن افراد یا برندهای مشهور در ذیل پست شان است. به این ترتیب وقتی این برند در حال خدمت رسانی به برندی مشهور یا یک سلبریتی است، اکانت آنها در پست مورد نظر تگ می شود. مزیت این اقدام جلب توجه طرفدارهای فرد یا برند مورد نظر به پست مان است. به این ترتیب آنها نیز با محتوای برند ما آشنا خواهند شد. در بسیاری از مواقع فرآیند جذب مشتری جدید از طریق همین شیوه های ساده صورت می گیرد.

تاثیر انکارناپذیر پیش نمایش های خلاقانه

رونمایی برند

برند Everlane یکی از نخستین برندهای حوزه دیجیتال بود که در اسنپ چت شروع به فعالیت کرد. در حقیقت آنها خیلی قبل تر از اینکه اینستاگرام و بخش استوری آن نزد کاربران محبوبیت پیدا کند، در اسنپ چت فعالیت می کردند. به همین دلیل از شهرت نسبتا بالایی در اسنپ چت برخوردار هستند. اگر شما هم تجربه عضویت در اسنپ چت را داشته باشید، به خوبی از محیط آن اطلاع دارید. برندهایی که در این پلتفرم فعالیت دارند، به خوبی با فرآیند تولید موفقیت آمیز محتوای کوتاه مدت آشنا هستند. Everlane نیز از چنین قاعده ای مستثنا نیست.

مطلب مرتبط: چگونه مراسم معرفی محصول جدید برندمان را مدیریت کنیم؟

برند Everlane از بخش استوری به منظور ارائه جلوه ای جذاب از پشت صحنه کسب وکارش استفاده می کند. همچنین فعالیت روزانه کارمندان نیز در این بخش به خوبی نمایش داده می شود. البته کار این برند در بخش استوری اسنپ چت اندکی فراتر از تولید محتوای مربوط به پشت صحنه کسب وکارش است. به این ترتیب پیش از رونمایی رسمی از محصولات جدید امکان مشاهده برخی از ویژگی های آنها در بخش استوری اسنپ چت وجود دارد.

هر برندی با هر نوع کسب و کاری در مقابل مشتریانش تعهداتی دارد. به طور معمول این تعهدات همسو با ارزش های آن شرکت تعیین می شود. به عنوان مثال برند اپل تعهد خدشه ناپذیری در زمینه تولید محصول باکیفیت دارد. به طور مشابه برند Everlane نیز تعهدات خاص خود را دارد. مهم ترین تعهد این برند شفافیت است. این امر در همه زمینه ها تا جای ممکن رعایت می شود. درست به همین خاطر بسیاری از استوری های اسنپ چت برند Everlane مربوط به پشت صحنه کسب وکارش است. براساس اعلام این برند، استوری های مربوط به خط تولید محصولات بالاترین میزان محبوبیت را در میان کاربران دارد.

وقتی رونمایی از محصولات جدید تمام شد، برند Everlane به سراغ بررسی جزئی و بسیار دقیق محصول نیز خواهد رفت. نکته جالب این بخش استفاده از کارشناس های خبره در زمینه های مختلف برای ارزیابی محصولات مورد نظر است. به این ترتیب Everlane بدل به یکی از مدرن ترین خرده فروشی های حوزه پوشاک در زمینه تعامل با تکنولوژی های نوین شده است. وقتی عملکرد برند ما بر پایه شفافیت شکل بگیرد، نگاه مشتریان به ما تغییر می کند. در این زمینه اگر عملکرد ما تعهدات مان را نقض نکند، با کسب موفقیت فاصله چندانی نخواهیم داشت. نمونه جالب دلسردسازی مشتریان مربوط به رسوایی سال 2016 برند فولکس واگن است. آنها به دلیل اعلام نرخ جعلی از میزان تولید آلاینده های موتور خودروهای شان بسیار خبرساز شدند. این امر با محرومیت این برند در زمینه فروش محصولات در بازارهای مختلف رو به رو شد. بدون تردید جلب دوباره اعتماد دامنه وسیعی از مشتریان فولکس واگن نیازمند زمان زیادی است.

همکاری با هنرمندان و کسب و کارهای محلی

شبکه اجتماعی

تمایل بی پایان یک برند برای تعامل هرچه نزدیک تر با مشتریان هدفش یک مزیت انکارناپذیر است. چنین اشتیاقی به برندها در زمینه ایجاد رابطه ای قدرتمند و نفوذ عالی روی مشتریان کمک شایانی خواهد کرد.

بنگار خصوصی نشر کتاب متاترون پرس به طور معمول فعالیت قابل توجهی در اینستاگرام دارد. نکته جالب در مورد این برند عدم تاسیس اکانت رسمی از سوی مدیرانش است. به این ترتیب متاترون پرس یک برند مشهور در اینستاگرام و در عین حال فاقد اکانت است. شاید برای شما نحوه امکان پذیری چنین امری جای سوال باشد. استراتژی متاترون در این زمینه بر پایه همکاری با نویسندگان مختلف است. به این ترتیب نویسندگان آثار مختلف وقتی کتابی زیر چاپ متاترون دارند، پیش از رونمایی رسمی از اثر محتوایی اندک از آن را پیش نمایش می کنند. اگرچه برند متاترون اکانت رسمی در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ندارد، اما گروه نویسندگان همکاری با این برند اقدام به تاسیس یک اکانت برای آنها کرده اند. به این ترتیب چندین نویسنده مدیریت اکانت مورد نظر را برعهده دارند. وقتی کار مدیریت اکانت ما برعهده چند نویسنده ماهر باشد، می توان از تاثیرگذاری مطلوب محتوای آن اطمینان داشت.

مدیریت اکانت های یک برند در شبکه های اجتماعی از سوی هنرمندان مزیت های قابل توجهی برای هر دو طرف به همراه دارد. از یکسو برند مورد نظر بدون پرداخت هزینه ای اضافی از محتوای با کیفیت هنرمندان بهره مند خواهد شد. به علاوه هنرمندان محلی نیز فرصت معرفی خود و آثارشان در مقیاسی وسیع تر را خواهند یافت. درست به همین دلیل بسیاری از هنرمندان اقدام به مدیریت اکانت انتشارات های مختلف به صورت رایگان می کنند.

نکته مهم درخصوص تکنیک مورد استفاده برند متاترون اتکای آن بر استراتژی های بلندمدت است. به این ترتیب استفاده از آن در کوتاه مدت به هیچ وجه توصیه نمی شود. در هر صورت، جلب اعتماد مشتریان به هیچ وجه کار ساده ای نیست. به همین خاطر باید از تکنیک های بلندمدت برای نیل بدان استفاده کرد.

مراسم تقدیر برپا کنید

بازاریابی برند

حالا که صحبت از کتاب و انتشارات کتاب شده است، اجازه دهید به یکی از اقدامات جالب و خلاقانه نمایندگی انتشارات کتاب های پنگوئن در کانادا اشاره کنم. نمایندگی انتشارات پنگوئن در کانادا دارای خانه مخصوص به خود است. به این ترتیب هرچند وقت یکبار مراسم های ویژه ای در آن خانه برگزار می شود. یکی از این مراسم های جالب اهدای کتاب های زیر چاپ پیش از اعلام رسمی موضوع و تیترشان است. این امر شاید مانند فروش پوست خرس پیش از شکارش به نظر برسد. با این حال چنین تکنیکی یکی از راهکارهای فوق العاده برای جلب نظر مخاطب های برند به معرفی محصولات است.

نحوه اهدای کتاب هدیه به طرفدارها نیز در نوع خود جالب است. بر این اساس خانه انتشارات پنگوئن نوعی بازی با نور را برای میهمان ها تدارک می بیند. میهمان ها در برابر حرکت نورهای مختلف در فضایی تاریک قرار می گیرند. هدف اصلی دنبال کردن یکی از طیف های نوری مشخص در میان انواع گوناگون است. فردی که موفق به دنبال کردن صحیح طیف نوری مورد نظر شود، به عنوان برنده به مرحله بعد می رود. ممکن است در اینجا چند نفر به صورت همزمان به دور بعد راه پیدا کنند. در مرحله بعد فرد باید زیرمجموعه طیف رنگی مورد نظر را به طور درست تشخیص دهد. در اینجا دو گزینه در مقابل افراد قرار می گیرد. در صورت انتخاب گزینه درست کتاب مورد نظر به برنده یا برندگان اهدا می شود.

فرقی ندارد زمینه کاری ما چیست. در هر صورت مردم از اینکه جایگاه خاصی به دست بیاورند خوشحال خواهند شد. این دقیقا همان نکته مد نظر انتشارات پنگوئن است.

مطلب مرتبط: نکاتی که باید هنگام معرفی محصول رعایت کنید

سرمایه گذاری روی تیزرهای ویدئویی

رونمایی محصول

هنوز هم هیچ چیز به اندازه یک تیزر زیبا و با کیفیت روی کاربران شبکه های اجتماعی تاثیر ندارد. شرکت استراتکونا بروِری دقیقا همین کار را به خوبی انجام داده است. آنها در رونمایی از جدیدترین مدل قوطی های نوشابه شان از تیزری بسیار با کیفیت استفاده کرده اند. به این ترتیب در مدت زمانی اندک قوطی مورد نظر در قالب رنگ بندی های متنوع به مخاطب نشان داده می شود.

اگر در زمینه تولید محصولاتی با رنگ بندی های متنوع فعالیت دارید، به هیچ وجه تاثیر ویدئوهای جذاب را از نظر دور نگه ندارید. حتی در دوران دیجیتال هم مردم همچنان به جلوه های بصری زیبا و چشم نواز واکنش مثبت نشان می دهند.

منبع : hootsuite
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/LZHhoSEN
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکیرمان عاشقانه
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه