زندگی غم انگیز وارث یک کسب و کار خانوادگی / جوان ترین میلیاردر آمریکایی - فرصت امروز

دوشنبه, 25 ارديبهشت 1396 - 13:00

لینسی اسنایدر، در سن 35 سالگی وارث شرکت In-N-Out می شود که یکی از شرکت های زنجیره ای فروش همبرگر در ایالات متحده است. این هدیه تولدی است که لینسی اسنایدر در 35 سالگی اش تقریبا صاحب 1.5 میلیارد دلار می شود، البته نه به صورت نقدی بلکه او شرکت مواد غذایی کالیفرنیایی In-N-Out را به ارث برده است. ارزش این شرکت توسط مطبوعات آمریکایی بین 1.3 تا 2 میلیارد دلار برآورد شده است. اگرچه لینسی اسنایدر خوش شانس به نظر می رسد که در جوانی اش برنده این شانس شده اما او زندگی چندان خوشی هم نداشته است.

او در 17 سالگی پدر خود را که مدیریت کسب و کار خانوادگی شان را بر عهده داشت و همچنین برادرش را بر اثر سقوط هواپیما از دست داد. لینسی همچنین در زندگی شخصی خود همیشه شکست خورده بود زیرا با وجود سن کمش چهار شوهر داشته و طلاق های بدی را تجربه کرده است. گرچه ثروت او و مالکیت یکی از فروشگاه های زنجیره ای بزرگ آمریکا، شانس ها و موفقیت هایی را برای لینسی به همراه آورد، اما از طرفی زندگی او سراسر غم و اندوه بود.

سال 1948 بود که هری اسنایدر و همسرش استر در بالدوین پارک در نزدیکی شهر لس آنجلس یک همبرگرفروشی باکیفیت راه انداختند. اصول و اساس این رستوران، ارائه محصولات باکیفیت به مشتریان در محیطی کاملاً تمیز بود. مفهوم غذای سریع -که امروزه با روشی مدرن ارائه می شود- در آن زمان برای خودش نوآورانه محسوب می شد. در زمان خودش، اینکه مشتریان می توانستند غذای خود را از طریق یک باجه در خارج از ساختمان رستوران سفارش دهند، مبتکرانه بود و نام In N Out  از همین شیوه مدرن الهام گرفته شده است. پس از مرگ موسس این رستوران در سال 1976 پسرش ریچ، عموی لینسی زمام رستوران را در دست گرفت.

او در زمان مدیریت خود، تعداد شعبات رستوران را از 18 به 93 افزایش داد و در نهایت در سال 1993 بر اثر یک سانحه غم انگیز هواپیما درگذشت. پس از او نوبت به برادرش گای رسید که در مدت مدیریت خود به شدت کسب و کار رستوران را گسترش داد. او در عرض شش سال توانست 57 شعبه در سراسر آمریکا بازگشایی کند اما او هم در سال 1999 بر اثر استفاده بیش از حد موادمخدر جان خود را از دست داد. به گفته لینسی، با مرگ پدرش، در 17 سالگی دنیای لینسی هم سقوط کرد.

او در مصاحبه با CBS News گفته: «بعد از مرگ پدرم می دانستم دیگر نمی توانم تنها بمانم چون از دو تجربه ترسناک و تلخ آدم ربایی گریخته بودم.» در دهه 2000 رستوران خانواده اسنایدر اکنون دیگر به اوج خود رسیده بود و نامش دهان به دهان می چرخید.

پس از مرگ عمو و پدر لینسی، این استر مادربزرگ او بود که وارث رستوران بود. مادربزرگ به لینسی گفته بود تمایل دارد 50 درصد از سهم رستوران را در جشن تولد 30 سالگی اش در سال 2012 به لینسی واگذار کند و 47 درصد بقیه را هم در 35سالگی به او ببخشد.

پس از 35 سالگی زندگی او مثل یک رویا متحول شد. حالا یکی از بزرگ ترین امپراتوری های همبرگر که 310 شعبه در آمریکا دارد و گردش مالی آن بالغ بر 750 میلیون در سال است، متعلق به لینسی 35 ساله است اما در کنار همه این ثروت او هیچ گاه طعم خوشبختی را نچشید. پس از مرگ پدرش، در 18 سالگی با پسری که در دبیرستان با او آشنا شده بود ازدواج کرد و این ازدواج تنها چند ماه دوام آورد و در نهایت به جدایی کشید.

چند سال بعد، او برای بار دوم ازدواج کرد و صاحب دو فرزند شد، اما پس از شش سال از همسر دوم خود نیز جدا شد. بار دیگر و این بار بدون فاصله زیاد ازدواج کرد و یک فرزند دیگر به دنیا آورد. همسر سوم لینسی به اعتقاد او، بیشتر از اینکه به خودش علاقه مند باشد به پول و ثروت او دلبسته بود و همین موضوع ازدواج آنها را پس از چهار سال به جدایی کشاند.

در سال 2010، لینسی اسنایدر رسماً مدیریت امور رستوران In N Out را به دست گرفت و آن را توسعه داد. لینسی منوی رستوران را با محصولات و غذاهای جدید گسترش داد و حتی آن را به دو ایالت جدید دیگر هم کشاند. امروز، این رستوران با فعالیت در شش ایالت آمریکایی، در رویای بین المللی شدن است. در سپتامبر سال 2016، این رستوران زنجیره ای شعبه موقت چهار ساعته در لندن راه اندازی کرد که به شدت مورد استقبال مردم قرار گرفت و مردم برای آن صدها متر صف کشیدند. به نظر می رسد این نام تجاری در اروپا، حتی از رستوران های Five Guy هم محبوب تر باشد؛ رستورانی که با رسیدن به پاریس در نوع خود جنجالی به پا کرد.

با موفقیت هرچه بیشتر این کسب و کار، زندگی وارث میلیاردی کمتر فراز و نشیب دارد. حالا لینسی با ثروتی بیش از یک میلیارد دلار، جوان ترین میلیاردر آمریکایی است و خودش می گوید از هیچ تلاشی برای موفیقت کسب و کارش دریغ نمی کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی