دوشنبه, ۳ آبان(۸) ۱۴۰۰ / Mon, 25 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

در این مقاله ۷ عادت انسان های موفق آشنا می شویم که توجه به آن ها باعث پیشرفتتان خواهد شد.

ال مک گویر از ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۷ سر مربی تیم بسکتبال مردان بود و به همراه تیم مارکت قهرمانی آمریکا را به دست آورد و در سال ۱۹۹۲، نام وی وارد تالار افتخارات بسکتبال شد.

به گزارش زومیت،در مصاحبه ای از او پرسیدند: «چگونه متوجه می شوید یک بازیکن چقدر خوب است؟» مک گویر در پاسخ گفت: «شما فقط زمانی که پیشرفت یک بازیکن متوقف می شود متوجه می شوید که چقدر خوب است.»

در قالب سازمان و به عنوان یک مدیر،  ما باید انتخاب کنیم که پیوسته در حال پیشرفت باشیم یا کم کم جایگاه خود را از دست بدهیم و عواقب آن را بپذیریم. زمانی که عادات انسان های موفق را بررسی می کنیم، ۷ عادت بار ها و بار ها تکرار شده اند. در ادامه با آن ها آشنا می شویم.

۱. بهانه گیری نکنید

بهانه آوردن شما را از حرکت روبه جلو با اطلاعات جدید بازمی دارد و باعث می شود در گذشته بمانید و وارد حاشیه شوید. عذر و بهانه آوردن به آرامی ساختار ذهن و فکر شما را به جای تمرکز بر بهتر شدن، به سمتی می برد که درگیر افکار تلخ و منفی شوید.

تلخ و منفی شدن شخصیت شما زمانی اتفاق می افتد که پیشرفت و ترقی بازنده و عذر و بهانه بر شما پیروز می شود. زمانی که کارایی یا درآمدتان مطابق میل و آمال شما نیست، به جای این که با استدلال های به ظاهر منطقی بهانه تراشی کنید، از خودتان بپرسید: «من چگونه باعث به وجود آمدن شرایط کنونی شدم و چه کار هایی باید انجام دهم تا شرایط بهتری پیش رو داشته باشم؟

آیا واقعا می خواهید زندگی تان را با بهانه تراشی بگذرانید؟

۲. موفقیت دیگران را جشن بگیرید

اگر شما نمی توانید از موفقیت دیگران خوشحال شوید، جشن گرفتن موفقیت خودتان هم برایتان سخت خواهد شد. پیشرفت، دستاوردها و کیفیت زندگی تان را با دیگران مقایسه نکنید. شما فقط باید بر بهتر شدن خودتان تمرکز کنید.

اغلب انسان هایی مدام در حال پیشرفت هستند که سعی می کنند درگیر حس رقابت و مقایسه نشوند و افراد موفق را تحسین می کنند.

جهان بسیار بزرگ است و در آن برای همه و به اندازه ی کافی، راه  برای موفق شدن وجود دارد

۳. پذیرای نظرها و بازخوردها باشید

نظر ها و بازخورد  ها مانند هدیه هستند. انسان های موفق می دانند که قبل از یک پیروزی بزرگ، ممکن است شکست های متعددی رخ دهد. گاهی اوقات نتیجه ای که از یک شکست می گیریم، کلیدی برای رسیدن به موفقیتی در آینده ی نزدیک است.

۴. برای وضعیت خود تأسف نخورید

افرادی که تمایل به حرکت روبه جلو و پیشرفت مداوم دارند، وقتشان را برای احساسات بد نسبت به خودشان هدر نمی دهند. آن ها با طی کردن مسیر موفقیت و پیشرفت، اعتمادبه نفس کسب می کنند؛ نه با توقف و تمرکز بر اشتباهات یا فرصت هایی که از دست رفته است.

۵. در موقعیت های مناسب از ارزش های خود بگذرید

انسان هایی که مداوم در حال پیشرفت هستند، زمانی برای تفکر درباره ی این که «چه اتفاقی برای من می افتد» صرف نمی کنند؛ بلکه ترقی، توانا تر شدن نسبت به گذشته و یافتن راهی جدید ذهن آن ها را مشغول کرده است. در واقع آن ها درک کرده اند اگر کار باارزشی انجام دهند، مزایای آن تماما به خودشان بازمی گردد و بدون هیچ انتظاری برای هدفشان تلاش می کنند. خودتان را در کاری که به آن باور دارید یا برای مشکلی که شما را به مبارزه طلبیده است ،غرق کنید و مطمئن باشید که اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

۶. مخالفت نکنید

مخالفت با همه چیز هرگز باعث پیشرفت نمی شود. هر ایده می تواند محرک ایجاد ایده ای بهتر باشد. به جای مخالفت کردن با یک نظر یا پیشنهاد، فکر کنید که این نظر چگونه می تواند در پیشرفت شما تأثیرگذار باشد و از ایده ها به عنوان یک سکوی پرتاب استفاده کنید. زمان را برای مخالفت با آن ها هدر ندهید.

۷.عمل کردن بسیار مهم تر از فکر کردن است

اطلاعات و دانش بدون عمل کردن، اساسا بی فایده هستند. اتفاقات خوب به سراغ کسانی که منتظرند نمی آید، بلکه به سراغ اشخاصی می رود که از خودشان می پرسند امروز چه کار هایی باید انجام دهم تا اطلاعاتم بیشتر شود و به سمت موفقیت حرکت کنم؟

برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/twyQUOez
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه